Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Boekenleggers zelf maken

Gepubliceerd op 6 januari 2025

Wij knutselen met de kids thuis heel wat af. We maken graag post voor de opa's en oma's en voor de juf en meester op school. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers, dat past allemaal prima in een envelop! We laten je stap voor stap zien hoe we die maken!

Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm

Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.

Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.

Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.

Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.

Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.

Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.

Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.

Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!

Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…

Tadaaaaa……

Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.

Groet,
Maud

Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab

Lees ook:

Alle blogs

11x binnenactiviteiten in Groningen als het regent!

Hè bah, het regent! Maar we willen er wel even op uit! Geen paniek, hieronder ons overzicht met leuke binnenactiviteiten voor kinderen in Groningen.

14x herfstknutselen met eikeltjes en kastanjes

Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.

Sinterklaasintocht in en om Groningen 2025

2025 - Hij komt... hij komt, 16 november is het weer zover! Dan komt Sinterklaas aan in ons land. Ook in en om Groningen maakt de Sint natuurlijk weer een toer met zijn pieten om alle kinderen te begroeten. Zijn jullie erbij?

7x een indoor kinderfeestje in Groningen

Wat is er nu leuker dan je verjaardag vieren met een uniek, sportief of creatief kinderfeestje? En al je vriendjes of vriendinnetjes? Wij tippen 7 súper originele kinderfeestjes in Groningen.

Meer inspiratie

Meneer Monster (7+)

Stap in de wereld van de Afrikaanse savanne, waar de zon brandt, de trommels klinken en…

De Grote Full Minties Sinterklaasshow (3+)

Ook dit jaar komt Sinterklaas weer naar Nederland met zijn trouwe pieten voor een spectaculaire show!

Sinterklaas intocht Groningen-Stad

Sint komt langs in Groningen! Er is een super leuke intocht op 15 november. Kom je ook?
Aanbeveling

My First Festival Groningen

SPOT/De Oosterpoort verandert in een vrolijk familiefestival vol muziek, dans en plezier!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief