
De ontdekkingsruimte
Doe het lekker zelf in de ontdekkingsruimte van Groninger Museum!
In de ontdekkingsruimte kun je met allerlei leuke doe- activiteiten aan de slag. Test je behendigheid, onderzoek je creativiteit en ontdek allemaal nieuwe dingen in de geheime laatjes. Bij de nieuwe tentoonstelling zijn er altijd nieuwe dingen te zien, maken, creëren en om over te fantaseren. De ontdekkingsruimte is net als het Info Center en het Atelier ontworpen door de ontwerper Jaime Hayon.
Doe het zelf in de ontdekkingsruimte
Ook in de ontdekkingsruimte zijn er nieuwe dingen te zien, maken, creëren en om over te fantaseren. Laat je inspireren door Alessandro Mendini en maak met de spullen in de vitrinekast een mini Mendini kamer. Tevreden over de inrichting? Maak een foto met je mobiel. Of creëer net zoals in het Starck paviljoen, een prachtig stilleven met de andere spullen. Maak ook hier foto’s van, probeer verschillende standpunten uit of zoom eens in!
Maquettes in het Info Center
Naast ontdekken en doen kun je in de ontdekkingsruimte ook mooie dingen bekijken. Op dit moment zijn er bijvoorbeeld voorwerpen en maquettes (een soort proefbouwwerkjes) te zien van Alessandro Mendini en Philippe Starck: dit zijn twee ontwerpers die allebei een deel van het Groninger Museum hebben bedacht en gemaakt. De maquettes hebben allerlei vormen, maten en materialen en ze dagen jou uit om zelf composities te maken met afvalmateriaal. Zie jij welke maquettes er van het museum zijn gemaakt?
Kortom, er is dus veel te zien en te doen in de ontdekkingsruimte!
Klik op de roze button voor meer informatie over de leuke ontdekkingsruimte.
Neem een kijkje in de Uitagenda voor meer leuke uitjes en activiteiten.
Foto: Siese Veenstra
Groninger Museum
Museumeiland 1
9711 ME Groningen
Openingstijden
Zie websitePrijs
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Hunzefestival 2025
Een doe weekend voor kinderen in de natuur met allerlei gave activiteiten bij bezoekerscentrum Reitdiep!
Naar het museum!
Beleef wetenschap met het hele gezin in het Universiteitsmuseum Groningen!
Telekids Musicalschool
Kom zingen, dansen en acteren bij Telekids Musicalschool in GroningenBlogs & inspiratie
Alle blogs
6x naar buiten met kinderen in Groningen
Naar buiten met je spruiten in Groningen! Hoé leuk is het om er met kinderen erop uit te gaan? Er zijn zoveel mooie plekjes te ontdekken in de frisse buitenlucht!
20x Met kinderen buiten zwemmen in Groningen
Als het zonnetje schijnt dan is er niks fijner dan een goede plek aan het water met kids. Van strand tot meer en van zwembad tot de zee, er valt genoeg buiten te zwemmen in Groningen. In dit blog vind je de 20 leukste plekken!
9x Restaurants met speeltuin en/of terras in Groningen
Kun je lekker op het terras zitten? Dan is het fijn als de kids een mooie plek hebben om te spelen. Wij zochten de allerleukste plekken voor je uit!