
Het Dinosaurium
Terug naar het overzichtKom met het hele gezin een kijkje nemen in Het Dinosaurium bij Landgoed Tenaxx in Wedde.
Het “Dinosaurium” is een interactief kindermuseum met dinomodellen, skeletten en fossielen die de co-evolutie tussen planten en dieren belichten, inclusief lokale vondsten zoals de Mosasaurus, Betasuchus en Orthomerus, en modellen uit het voormalige Dierenpark Emmen.
Over het museum
Museum “Het Dinosaurium” is helemaal gericht op kids. Spelenderwijs en op een interactieve, eigentijdse manier worden bezoekers geïnformeerd over sauriërs die leefden in het gebied dat nu Nederland is. Daarnaast staat de co-evolutie tussen planten en bomen enerzijds en vlees- en plantenetende sauriërs anderzijds centraal. Er zijn dinomodellen en -skeletten en fossielen te zien, waaronder een collectie van sauriërs uit Nederland: de Mosasaurus, Betasuchus, Orthomerus en sauriërs die gevonden zijn in Winterswijk. Ook zijn er dinomodellen uit het voormalig Dierenpark Emmen te zien.
Interactief en Educatief Plezier!
Ontdek educatieve filmpjes over dino’s met een druk op de knop. Bekijk modellen, skeletten en fossielen, speel dinomemory op de funfloor, en graaf dinoskeletten op uit de funwall. Er zijn ook bewegende 3D dino-holografen, dinoschedels en meer. Graaf haaientanden of edelstenen op en bekijk ze onder microscopen of kraak geodes. Geniet van spectaculaire projecties van sauriërs in waterlandschappen uit het Jura en Krijt op de wanden.
Kortom er is genoeg te doen in het Dinosaurium! Klik op de roze button voor meer informatie.
Tip: Neem ook eens een kijkje in de Uitagenda. Hier vind je nog veel meer leuke uittips!
Landgoed Tenaxx
Borgesiusweg 1
9698 XS Wedde
Openingstijden
Elk weekend geopend van 29 maart t/m 3 november.In de zomervakantie zijn we elke dag geopend.
Prijs
Zie websiteDeel deze tip:
Meer inspiratie


Binnen én buiten spelen!
Kom gezellig spelen in het grote binnen speelparadijs én in de grote buitenspeeltuin in Wedde!
Familieconcert Assepoester (6+)
Een spannend sprookje over boze stiefzussen een een betoverde pompoen van NNO!
Familierondleiding Nienoord
Leren over borgen en koetsen bij Borg & Nationaal rijtuigmuseum Nienoord. Heb je de schelpengrot gezien?Blogs & inspiratie
Alle blogs
50 x de leukste kinderuitjes in en rondom Groningen
Wat zijn er veel leuke uitjes voor kinderen! Bekijk onze top 50 allerleukste kinderuitjes in en rondom Groningen. Ga met je gezin op pad en geniet van de tijd met je kids!
Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen
Houden jullie ook zo van de lente? Wij geven je 11 tips om er lekker op uit te trekken met de kinderen.
Traktatie voor het kinderdagverblijf
Traktatie voor het kinderdagverblijf: de beste tips van de kinderopvang Monkey Donky zelf.