Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Experimentenmiddag

Ervaar hoe het is om wetenschapper te zijn in het lab, en doe leuke proefjes bij het Universiteitsmuseum!

Op de universiteit doen wetenschappers onderzoek. Dat gebeurt soms in een lab. En jij hebt de kans om dat nu ook te ervaren! Tijdens deze leuke experimentenmiddag gaan we verschillende proefjes doen. Zo maken we onder andere een lavalamp en badzout. En natuurlijk heb je een labjas aan, zodat jij er als een echte onderzoeker uitziet!

De lavalamp krijg je ook mee naar huis, zodat jij het proefje ook nog aan iemand anders kan laten zien. Met het badzout kan je thuis een heerlijk bad nemen.

Bezoek ook nog andere tentoonstellingen!

Na afloop van de workshop of van tevoren kun je nog een speurtocht doen bij onze Masterminds tentoonstelling over wetenschap. Of ga op reis door je hersenen in de nieuwe tentoonstelling Brainstorm. Ervaar hoe jouw eigen hersenen omgaan met verschillende situaties: kom er bijvoorbeeld achter hoe snel jij kan racen als je wordt afgeleid.

Foto: Denise Jans

Meer informatie

Deze middag is leuk voor kinderen tussen de 6 en 11 jaar.
Er kunnen maximaal 12 kinderen meedoen. Wees er dus snel bij!

Klik op de roze button voor meer informatie.

Nog geen plannen voor het weekend? In onze Uitagenda vind je leuke gezinsuitjes in Groningen

Data:

Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.

Universiteitsmuseum

Oude Kijk in 't Jatstraat 7a

9712 EA Groningen

Openingstijden 23 maart en 21 april om 13:00-14:00
Prijs 2 kinderen gratis bij aanschaf van een volwassen ticket of Museumkaart.
Mail direct

Mail direct naar Universiteitsmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Ahoi! Eropuit met de boot

Met bootverhuur Blauwestad kun je de mooiste plekjes van de provincie ontdekken.

VerhalenToren bij Forum (6+)

Het kinderboekenfestival waar verhalen tot leven komen is weer te bezoeken bij Forum Groningen!

Landgoed Nienoord in Leek

Kom met je hele familie naar het Familiepark Landgoed Nienoord in de meivakantie voor een gezellige dag!

MuzeeAquarium in de meivakantie

Zeefanaten opgelet! Beleef avonturen in het MuzeeAquarium deze meivakantie!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

12x de leukste kinderboerderijen met speeltuin in Groningen

Lammetjes kijken in de lente, eendjes voeren in de winter, wandelen en knuffelen in de zomer, een bezoekje aan de kinderboerderij is altijd een goed idee!

MEIVAKANTIE – uittips voor kinderen in Groningen

Leuke tips voor in de meivakantie! Wat gaan jullie allemaal doen in de meivakantie? We hebben de leukste tips in Groningen weer voor je op een rijtje gezet.

Waar kun je lammetjes zien in Groningen?

In de lente is het fijn om lammetjes te kunnen spotten, waar kan dat allemaal?

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief