Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Schatten van de Oude Wereld

Ontdek in Museumpark Orientalis hoe wereldhandel van vroeger en nu ons nog steeds verbindt.

In Museumpark Orientalis ontdek je tijdens Schatten van de Oude Wereld hoe handel mensen toen en nu met elkaar verbindt.

Wat ontdek je bij Schatten van de Oude Wereld?

Je reist langs karavanen in woestijnen, souks vol geurige specerijen en havens waar koffie, zijde en zout van hand tot hand gingen. Handel was zichtbaar en persoonlijk. Je zag wie ruilde, wie wachtte en wie reisde.

En dan maak je de sprong naar nu. Containerschepen, distributiecentra en webshops. Minder zichtbaar, maar nog altijd draait het om mensen, verlangen en verbinding.

Deze tentoonstelling laat zien dat handel nooit alleen over spullen gaat. Met elk product reizen verhalen, ideeën en soms ook lastige vragen mee. Over eerlijke handel. Over duurzaamheid. Over waarde.

Voor jonge ontdekkers

Ook kinderen ontdekken handel spelenderwijs. Met een handelsspeurtocht voor binnen en buiten ruilen ze grondstoffen, lossen raadsels op en verzamelen munten en stempels. In creatieve workshops maken ze hun eigen ‘handelsschat’, zoals een mini-mozaïek, amulet of geurzakje met historische kruiden. Verhalenvertellers en een levend handelsspel zorgen voor verbeelding én beweging.

Dit maakt een bezoek extra interessant:

✓ Een actuele tentoonstelling in een historische setting
✓ Verhalen over wereldhandel van vroeger én nu
✓ Mooie aanleiding voor gesprekken met je kind over eerlijk delen en keuzes maken

De expositie is te bezoeken van 1 maart t/m 2 november 2026, van dinsdag tot en met zondag tussen 11.00 en 17.00 uur.

Klik op de roze button voor alle informatie over Schatten van de Oude Wereld in Museumpark Orientalis en plan jullie bezoek.

Tip: Ontdek meer culturele uitjes in regio Nijmegen in onze categorie Eropuit.

Museumpark Orientalis

Profetenlaan 2

6564 AH Heilig Landstichting

Openingstijden 1 maart t/m 2 november
Prijs Klik voor kosten door naar de site.
Mail direct

Mail direct naar Museumpark Orientalis

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Tip: leuke musicallessen

Monsters in het museum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Ontdek 8x leuke uitkijktorens in Nederland

In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Nijmegen) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!

6x ijsje eten in hartje Nijmegen

Zodra de zon zich laat zien, is een ijsje eten bijna niet te weerstaan, toch? Ontdek deze leuke ijssalons in het centrum van Nijmegen.

Zwemmen, sporten en spelen bij recreatiegebied Berendonck

Bij warm zomerweer weet je wellicht de weg naar recreatiegebied Berendonck al te vinden. Wist je dat er naast zwemmen zoveel meer te beleven is voor het hele gezin bij dit prachtige recreatiegebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips met je!

Doe mee met de leukste online muziekwedstrijd!

Muziek maken, meedoen & kans maken op leuke prijzen! Ontdek de leukste online muziekwedstrijd voor kinderen van 4-12 jaar.

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!