Vier de meivakantie in Museum de Bastei
Kom ontdekken en doen tijdens de meivakantie bij Museum De Bastei.
Samen op pad in de meivakantie? Bij Museum De Bastei in Nijmegen valt er elke dag iets nieuws te ontdekken. Binnen, buiten en zelfs op het water!
Welke activiteiten zijn er te doen?
In het Atelier Bloem & Bij duiken jullie in de wereld van insecten. Je maakt, tekent en bouwt erop los, terwijl je spelenderwijs leert welke insecten van welke bloemen eten. Bouw bijvoorbeeld een honingbij van lego om los te laten in het bloemenveld in het Atelier.
Tijdens het Weekend van het Verdedigingserfgoed ontdek je op 18 en 19 april samen met een kanonnier de geheimen van de Bastei. Waarom staat deze toren hier eigenlijk?
Nog meer te beleven in het museum en buiten
Bij de tentoonstelling ‘De Grote Reis van Klein Plastic’ duik je in een van zes Virtual Reality-reizen en volg je het spoor van plastic in de Waal. Wist je bijvoorbeeld dat er plastic zit in zonnebrand?
En wil je naar buiten? Met de Willem Waalwachter speurtocht trek je de Stadswaard in. Lekker samen op ontdekking, met onderweg van alles te zien.
Of ga op 22 en 23 april mee in meetschip Wimke IV dat plastic uit de Waal vist voor onderzoek. Tijdens deze excursie (10+) ga je zelf op ontdekking en stap je letterlijk in het onderzoek van Rijkswaterstaat.
Wat maakt dit zo’n leuk uitje?
✓ Creatief atelier vol doen en ontdekken
✓ Bijzondere vaartocht met een echt meetschip
✓ Historisch kijkje in de Bastei met een gids
Klik op de roze button en bekijk het volledige meivakantieprogramma van Museum De Bastei!
Tip: Ontdek meer uitjes in de buurt in onze uitagenda.
25 april tot en met 3 mei (meivakantie)
De Bastei centrum voor natuur en cultuurhistorie
Lange Baan 4
6511 XR Nijmegen
Openingstijden
Klik voor openingstijden door naar de site.Prijs
Klik voor kosten door naar de site.Toon op kaart
Meer inspiratie
Atelier op zondag: Een levensgrote menigte met cyanotype (6+)
Maak samen diepblauwe silhouetten met zonlicht bij Wereldlab Nijmegen.
Supervoordelig met het OV
Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein
Spionagetraining – Stop de Bom
Een leuke meivakantie activiteit in het Vrijheidsmuseum in Groesbeek.Blogs & inspiratie
Alle blogs
10x leuke lente activiteiten
Hoe halen jullie de lente in huis? Welke activiteit mag dit voorjaar écht niet ontbreken? Voor de zonnige én regenachtige lentedagen hier 10 leuke dingen om samen met je kinderen te doen. Gewoon lekker thuis!
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!
Ontdek 8x leuke uitkijktorens in Nederland
In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Nijmegen) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!