Blogs & inspiratie
Vrolijke paastakken: 3 DIY tips
Gepubliceerd op 1 maart 2026
Wat vliegt de tijd! Over een aantal weken is het al Pasen! Om een beetje in de paasstemming te komen en je huis in paassfeer te brengen, hebben we 3 vrolijke paastakken bedacht die je samen met de kinderen kunt maken. Daar word je toch blij van?
1. Picasso paastak
Zoek een mooie stevige stok of tak in de tuin of in de buurt en laat hem een dagje drogen, zodat het meeste vocht eruit is. Heb je nog verfrestjes in de kast liggen? Zoek ze bij elkaar en laat je kind de tak in allerlei vrolijke kleuren verven. Nadat de verf is opgedroogd, duw je een paar punaises, haakjes of kleine spijkertjes in de tak. De picasso tak is nu klaar om te versieren. Tip: De tak kun je hergebruiken om sieraden, tekeningetjes, etc. aan te hangen. Ook leuk als Moederdagcadeautje.
2. A la minute paastak
Heb je niet zoveel tijd om alle knutselspullen tevoorschijn te halen voor de kinderen óf hebben jullie niet zoveel in huis? Dan is paastak nummer 2 een leuke optie. Het enige dat je nodig hebt, zijn een paar punaises of haakjes. Prik ze in de tak en hang er chocolade eitjes aan op. Met lijm kun je de tak verder versieren met paaskonijntjes, kuikentjes of eitjes. Voilá! In-no-time heb je een tak in paassfeer. Andere dieren of paasitems kunnen natuurlijk ook. Tip: een lijmpistool is bij deze tak je beste vriend.

3. Hang ’m in there tak
Deze paastak is lekker vrolijk en bont. Verzamel allerlei knutselmateriaal zoals losse takjes, bolletjes wol, veertjes en figuurtjes en lijmen maar. Het touw wikkel je om de tak en zet je vast met een knoopje. Ziet er direct heel anders uit! Laat ieder kind een paar takjes versieren en wat versiering erop plakken. Nu alleen nog een mooie vaas zoeken!

Fijne Pasen!
Liefs, Esther
Lees ook onze blog met 24x paaseieren versieren zonder verf Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
Muziekzomer Gelderland met kinderen
Ontdek samen hoe leuk klassieke muziek kan zijn! Tijdens Muziekzomer Gelderland genieten jullie van vrolijke familievoorstellingen en concerten door jong muzikaal talent.
Pret op het water
Wat is er nou fijner dan met het mooie weer het water op te gaan? Van suppen en kanoën tot een bootje huren of zwemmen; in deze blog lees je de leukste tips voor op én in het water.
Zomervakantie uitjes in en rondom Nijmegen
Vier de zomervakantie met deze leuke uitjes voor het hele gezin!Favoriete uitjes & adressen
Fascinating Gershwins door Meraki Wind Quintet
De Leemkuil
Naar de boerderij deze zomervakantie!
Speuren in Velorama
Fantastique! (8+) door Jeugdorkest Nederland
Zomer op Fort Pannerden
Pathé Kids Festival
Expeditie in het donker in muZIEum
ZooParc Overloon
Theater Bombastix in Museumpark Orientalis
Meer inspiratie
Kids-Zomerweken – Ridders
Een zomer vol avontuur en ridders en extra veel leuke activiteiten in Kasteel Hernen.
Zomervakantie bij Orientalis
Beleef in Museumpark Orientalis een zomer vol verhalen, theater, Romeinendagen en nog veel meer!
Zomervakantie bij BillyBird Hemelrijk
Veilig, voordelig en onvergetelijk!