Infocentrum WO2
In het Infocentrum WO2 Nijmegen kom je alles te weten over de Tweede Wereldoorlog in Nijmegen.
Ben jij benieuwd naar wat er allemaal in Nijmegen gebeurde tijdens de Tweede Wereldoorlog? In het Infocentrum WO2 beleef je de geschiedenis.
Experience
In deze spannende film kun je met eigen ogen zien hoe Nijmegen eruit zag tijdens de Tweede Wereldoorlog. Maar het is niet zomaar een film. Het water staat letterlijk tot aan je enkels…
Het Mysterie
De strijd om Nijmegen is losgebarsten. De leden van de familie Van Noordenburg zijn elkaar uit het oog verloren. Zoon Jan zit in een schuilkelder en vraagt jullie hulp om zijn familie te zoeken. Stap in het waargebeurde verhaal van de familie Van Noordenburg. In dit mysterie gaan jullie op zoek naar aanwijzingen en leren jullie over de geschiedenis van Nijmegen en omgeving tijdens Market Garden. Kunnen jullie Jan helpen zijn familie te vinden?
Hologramvitrine
Ga aan de slag met onze hologramvitrine. Hierin zie je topstukken uit de Tweede Wereldoorlog geprojecteerd in 3D! Zo zien jullie bijvoorbeeld een kinderwagen die is gebruikt tijdens de evacuatie van de Betuwe, een soldatenhelm met een kogelgat en een speelgoedvliegtuigje gemaakt van een houten wc-bril.
Wil je het infocentrum bezoeken? Klik op de roze websitebutton voor meer informatie.
Tip: Oorlog hoort in een museum! Ga ook eens kijken naar het Oorlogsmuseum Overloon, Noord-Limburg.
Infocentrum WO2 Nijmegen
Ridderstraat 27
6511 TM Nijmegen
Openingstijden
Klik voor openingstijden door naar de site.Prijs
Gratis toegankelijk; Bij een groepsarrangement betaal je entree.Toon op kaart
Meer inspiratie
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!
Intocht Sinterklaas 2025 in en om Nijmegen
Sinterklaas en zijn Pieten komen op zaterdag 15 november aan in Nederland. Ook in Nijmegen en regio kun je Sint en zijn Pieten begroeten. We hebben alvast wat leuke intochten voor je op een rijtje gezet!