Hortus Nijmegen
Kom kijken naar de Arcadische en Botanische tuin van Hortus Nijmegen! Prachtig stukje natuur!
Breng een bezoekje aan deze mooie tuinen en waan je even in de rust van deze prachtige natuurlijke omgeving.
De Arcadische tuin met zijn prachtige borders vormt het decor van tal van activiteiten, zoals tuinconcerten, exposities van beeldende kunst, workshops en educatie.
De Botanische Tuin kent een unieke diversiteit aan botanische soorten, mooie en interessante planten, struiken en bomen. Ga samen luisteren, kijken of zoeken naar alles wat leeft en beweegt, zoals vogels, kikkers, padden, libellen en vlinders. Wedden dat je kind hier ook niet uitgekeken raakt?
Kinderactiviteiten
Elke woensdagmiddag tussen 11.00 uur en 15.00 uur kan je met je ouders of grootouders gewapend met schepnet, emmer en een zoekkaart, watermonsters zoeken in de waterbakken in de Arcadische tuin of een speurtocht doen in de Botanische tuin. De kaart is te koop in de Hortuswinkel. Regelmatig zijn er ook leuke vertelvoorstellingen voor het hele gezin!
Wil je na de wandeling ook even wat drinken, dan kan je terecht bij het “Bloemrijk” Terras onder de grote witgele parasol of bij minder weer in het nieuwe theehuis in de kas.
Klik voor meer informatie over de Hortus Nijmegen door naar de site.
Kijk ook eens op ons overzicht van alle gezinsuitjes in de natuur!
Hortus Nijmegen
d'Almarasweg 22d
6525 DK Nijmegen
Openingstijden
maandag t/m vrijdag 11.00-17.00 uurOp zaterdag en zondag alleen geopend van april t/m oktober.
Prijs
gratis (behalve bij evenementen en concerten)Toon op kaart
Lijstjes voor Nijmegen
Meer inspiratie
Voorjaarsvakantie in vernieuwd muZIEum
Beleef het vernieuwde muZIEum in Nijmegen.
Een awesome vakantie-uitje
Op zoek naar een cool uitje voor je gezin? Ga dan naar Planet Awesome in de voorjaarsvakantie!
Spelen bij FunZone
Hou jij van klimmen en klauteren? Kom dan naar de leuke binnenspeeltuin FunZone Nijmegen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Ontdek, speel, knutsel, bouw én experimenteer in de bibliotheek!
Ga naar een bibliotheek bij je in de buurt voor de toffe ontdekactiviteiten van Hoe dan?! en de creatieve workshops van Kunst & Kids.
Carnavalsoptochten regio Nijmegen
Van 14 t/m 17 februari is het carnaval! Ook in Nijmegen en regio wordt het volop gevierd. Vrolijke carnavalsmuziek klinkt uit de luidsprekers, jong en oud verkleed en geschminkt. Natuurlijk zijn er weer zoveel leuke carnavalsoptochten. Wij hebben er alvast een aantal voor je op een rijtje gezet.
14 tips om carnaval ook thuis te vieren
Ben je dol op carnaval en wil je ook graag thuis alvast in de carnavalsstemming komen? Dat komt goed uit! Wij hebben 14 tips voor een tof carnavalsfeestje thuis voor je op een rijtje gezet.