InScience Juniorprogramma
Film, wetenschap en ontdekken voor kinderen bij InScience in Nijmegen.
Van 3 tot en met 8 maart staat Nijmegen in het teken van het InScience juniorprogramma, speciaal voor jonge onderzoekers vanaf 8 jaar.
Expeditie Eenheid
In vier Nijmeegse bibliotheken vind je vanaf begin februari Expeditie Eenheid. Een speurtocht door de bieb waarmee je via posters nieuwe dingen leert over wetenschap en energie.
Expeditie Eenheid kun je vinden op bibliotheeklocaties: Muntweg, Zwanenveld, Hatert & Mariënburg. De speurtocht is gratis. Meedoen kan tijdens openingstijden van de bibliotheek.
Workshop Kleine Woorden, Groot Gebaar
Woensdag 4 februari Muntweg, woensdag 11 februari Zwanenveld, woensdag 18 februari in Hatert en zaterdag 7 maart in Mariënburg is deze workshop te volgen.
Kom gezellig langs voor de workshop Kleine Woorden, Groot Gebaar waarbij je, geheel in het InScience thema van dit jaar: LIEFDE, mensen gaat opvrolijken met een lief bericht. In verschillende bibliotheken kun je samen lieve briefjes schrijven en verstoppen in de bibliotheek. Kleine woorden, groot gebaar!
Junior Filmvertoningen
Op woensdag 4 maart is er de spannende film Space Cadet waarin je een reis naar de ruimte maken. Voorafgaand aan de film kun je in gesprek met een sterrenkundige die al jouw vragen over de ruimte en het universum kan beantwoorden.
Op zaterdagmiddag kun je naar Young Hearts komen kijken die gaat over de veertienjarige Elias. Hij krijgt gevoelens voor zijn nieuwe buurjongen Alexander en realiseert zich al snel dat hij voor het eerst verliefd wordt, maar wil niet ‘anders’ zijn.
Ontmoet de Onderzoeker & Uitreiking Klokhuis Wetenschapsprijs
Op zondag 8 maart moet je in Bibliotheek de Mariënburg zijn! Maak vanaf 13:00 kennis met de 10 genomineerde wetenschappers voor de Klokhuis Wetenschapsprijs en ontdek alle andere activiteiten.
Heb jij bijvoorbeeld weleens iemand liever gemaakt met een speciaal drankje? Of wil je liever op onderzoek uit in het droomatelier? Daar kun je experimenteren op het zintuigenplein. Of kom samen met kinderboekenschrijver Esther Walraven lieve briefjes maken.
Om 16:00 presenteert een presentator van Het Klokhuis de spetterende prijsuitreiking van de Klokhuis Wetenschapsprijs.
Klik op de roze button en ontdek het complete juniorprogramma van InScience!
Tip: In onze uitagenda vind je nog veel meer leuke kinderactiviteiten, films en festivals in Nijmegen.
Van 3 tot en met 8 maart
InScience
Mariënburg 75
6511 PS Nijmegen
Openingstijden
3 t/m 8 maartToon op kaart
Lijstjes voor Nijmegen
Meer inspiratie
Atelier op zondag: workshop cyanotype ‘crowd in blauw’
Samen toveren met licht en blauw tijdens de workshop Cyanotype 'crowd in blauw' bij Wereldlab Nijmegen.
Kindercarnaval middagen
Carnaval vier je ook met de kids! Wij hebben wat leuke plekjes voor je verzameld! Jij komt toch ook?
Familievoorstelling ‘Droom!’ (6+)
Orkest Phion en slagwerkgroep Percossa nemen je mee op een muzikale reis waarin alles mogelijk is…Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
30 tips om Valentijnsdag te vieren met kinderen
Op 14 februari is het Valentijnsdag, de dag waarop we de liefde vieren! We hebben 30 toffe tips om Valentijnsdag te vieren met de kinderen met liefde voor je bedacht!
Carnavalsoptochten regio Nijmegen
Van 14 t/m 17 februari is het carnaval! Ook in Nijmegen en regio wordt het volop gevierd. Vrolijke carnavalsmuziek klinkt uit de luidsprekers, jong en oud verkleed en geschminkt. Natuurlijk zijn er weer zoveel leuke carnavalsoptochten. Wij hebben er alvast een aantal voor je op een rijtje gezet.
Ontdek, speel, knutsel, bouw én experimenteer in de bibliotheek!
Ga naar een bibliotheek bij je in de buurt voor de toffe ontdekactiviteiten van Hoe dan?! en de creatieve workshops van Kunst & Kids.