Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

MuZIEum 8+

Hoe is het om niets of weinig te zien? Ervaar en ontdek het in muZIEum!

Expeditie in het donker in muZIEum

Wat ZIE jij in het pikkedonker? Stel je voor: je ziet helemaal niets. Hoe weet je dan wat je aantrekt? Of hoe vind je de weg naar school? Als je kunt zien gaat dat vanzelf, maar wat als je helemaal niets ziet? Ervaar het zelf bij muZIEum in één van de leuke en leerzame expedities. Ontdek hoe geur, smaak en tast je de weg wijzen. Natuurlijk sta je er niet alleen voor! Aan het begin van je avontuur ontmoet je je gids, iemand die zelf blind of slechtziend is. Deze gids kan als geen ander vertellen en laten zien wat er mogelijk is zonder zicht. Ontdek de kracht van je zintuigen en laat je verrassen door het (on)zichtbare!

Je zintuigen nog meer prikkelen?

Boek Kraak en Smaak – een kleine proeverij zonder zicht. Smaakt je eten anders als je niet ziet wat je eet? Ontdek het tijdens de proeverij waarbij je blind voelt, ruikt en proeft. Kun jij raden wat het is? En waarom is het zo anders als je niet ziet wat je eet.

Toegankelijkheid

Het is mogelijk MuZIEum te bezoeken met een rolstoel of rollator. Helaas zijn niet alle expedities toegankelijk voor rolstoel- en rollatorgebruikers. Ben je slechtziend of blind? Neem je eigen taststok mee, dat voelt direct lekker vertrouwt. Blindengeleidehonden zijn alleen welkom in het museum en in de tentoonstellingsruimtes.

Klik voor meer informatie en als je wilt reserveren voor een beleving via de roze button door naar de site.

Like onze Facebookpagina en blijf op de hoogte van de leukste tips voor ouders en kids!

muZIEum

Ziekerstraat 6B

6511 LH Nijmegen

Openingstijden Klik voor actuele openingstijden via de roze button gelijk door naar de site.
Prijs Klik voor actuele tarieven via de roze button door naar de site.
Mail direct

Mail direct naar muZIEum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Nijmegen

Lees verder onder deze advertentie

Toegankelijke inspiratie

Toegankelijke events in januari

In januari staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

Heerlijke wintervakantie

In de midwinter vertraag je in de aangepaste vakantiehuizen van het Ronald McDonald Kinderfonds.

Kom samen schaatsen!

Kinderen met een fysieke beperking kunnen bij 19 ijsbanen in Nederland samen schaatsen deze kerstvakantie

NIEUW: Categorie Inclusief

Alle toegankelijke uitjes voor kinderen met een handicap handig op een rij!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

21 vrolijke tips voor het verslaan van je winterdip

Zit je midden in een winterdipje? Met deze vrolijke activiteiten gaan jullie vast en zeker lachend de donkere winterdagen door. Nu alleen nog wachten op die glimlach, schaterlach of slappe lach!

30 tips om Valentijnsdag te vieren met kinderen

Op 14 februari is het Valentijnsdag, de dag waarop we de liefde vieren! We hebben 30 toffe tips om Valentijnsdag te vieren met de kinderen met liefde voor je bedacht!

4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen

Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!

Nationale Voorleesdagen in de bieb

Van 21 januari tot en met 1 februari 2026 staat Bibliotheek Gelderland Zuid in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Er is dan extra aandacht voor voorlezen en er zijn leuke voorstellingen voor peuters en kleuters. Tijdens de activiteiten staat het Prentenboek van het Jaar, Kleine Aap van Mies van Hout, centraal.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief