Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Spelen in Mook

Kinderen met een beperking zijn welkom bij 3 natuurlijke speel- en ontmoetingstuinen in Mook!

In Mook kan iedereen met of zonder handicap, van jong tot oud, heerlijk spelen!

Kinderen, jongeren, ouders en ouderen worden hier gestimuleerd om meer naar buiten te gaan, meer te bewegen en meer in contact te komen met elkaar en de natuur! Daarom zijn en worden er verschillende speelvoorzieningen gerenoveerd!

Speelgelegenheid de Mortel is in 2022 al helemaal gerenoveerd. Je vindt hier onder andere een kukelrek, een duo wipkip, een klimrek, een wiebelbrug, evenwichtsparcour, spinnerbowl en een klein voetbal goal. In het plan is rekening gehouden met de veiligheid van speeltoestellen en de toegankelijkheid voor minder valide kinderen en volwassenen. Daarvoor is er onder andere een extra hekwerk geplaatst en is er valzand geplaatst onder het kukelrek en klimrek.

Speeltuin de Schatkuul op de Cuijksesteeg is een speelplek kansen en speelruimte voor alle kinderen! Een crossbaan, een draaikolk en halfverharding zorgen ervoor dat ook mensen in een rolstoel of met een fietsje er kunnen komen. In deze speeltuin kunnen kinderen volop klimmen, klauteren en glijden. Ook is er en rolstoeldraaimolen.

Ook de Prins Bernardstraat staat op het lijstje. Via de websitebutton check je wanneer ook deze plannen zijn gerealiseerd.

De natuurspeeltuinen zijn vrij toegankelijk, bespeelbaar en veilig voor kinderen met én zonder handicap.

Het project wordt mede mogelijk gemaakt door de Nederlandse Stichting het Gehandicapte Kind.

Klik voor meer info over Spelen in Mook op de websitebutton!

Lees verder onder deze advertentie

Toegankelijke inspiratie

NIEUW: Categorie Inclusief

Alle toegankelijke uitjes voor kinderen met een handicap handig op een rij!

Heerlijke wintervakantie

In de midwinter vertraag je in de aangepaste vakantiehuizen van het Ronald McDonald Kinderfonds.

Toegankelijke events in januari

In januari staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

Kom samen schaatsen!

Kinderen met een fysieke beperking kunnen bij 19 ijsbanen in Nederland samen schaatsen deze kerstvakantie

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Nationale Voorleesdagen in de bieb

Van 21 januari tot en met 1 februari 2026 staat Bibliotheek Gelderland Zuid in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Er is dan extra aandacht voor voorlezen en er zijn leuke voorstellingen voor peuters en kleuters. Tijdens de activiteiten staat het Prentenboek van het Jaar, Kleine Aap van Mies van Hout, centraal.

21 vrolijke tips voor het verslaan van je winterdip

Zit je midden in een winterdipje? Met deze vrolijke activiteiten gaan jullie vast en zeker lachend de donkere winterdagen door. Nu alleen nog wachten op die glimlach, schaterlach of slappe lach!

4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen

Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!

30 tips om Valentijnsdag te vieren met kinderen

Op 14 februari is het Valentijnsdag, de dag waarop we de liefde vieren! We hebben 30 toffe tips om Valentijnsdag te vieren met de kinderen met liefde voor je bedacht!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief