Op de Sientje museum
Dit museum van de riviervaart is verrassend!Kom het zelf ervaren. Rondleidingen voor alle leeftijden!
Op de Sientje is een kijk-, beleef- en doemuseum. Dit kleinschalige museum ligt op de boot Opoe Sientje in de Lindenberghaven! De Waal is al meer dan 2000 jaar een verkeersader, van ver voor de Romeinen tot in de huidige tijd. Vracht en schepen veranderden. Schippers, handel en havenwijken veranderden mee.
Het Museum Op de Sientje laat je de ontwikkeling zien en beleven. In boeken, afbeeldingen en gebruiksvoorwerpen, live via moderne communicatieapparatuur en natuurlijk gewoon via de ramen en patrijspoorten.
Expositie
Ieder kwartaal organiseert Museum ‘Op de Sientje’ een nieuwe expositie rond een thema dat op de een of andere manier verbonden is met de rivier.
Er zijn rondleidingen voor alle leeftijden! Ook voor groepen en klassen van basisscholen!
Klik via de roze button gelijk door naar de site voor meer informatie!
Kijk ook eens in ons overzicht van alle leuke uitjes met kinderen!
Op de Sientje museum
Lindenberghaven
Nijmegen
Openingstijden
Museum Op de Sientje geopend op ma, di, do en vrij van 12.00 tot 17.00 uurExpositie geopend op woe, za en zo van 12.00 tot 17.00 uur
Lijstjes voor Nijmegen
Meer inspiratie
Spelen bij FunZone
Hou jij van klimmen en klauteren? Kom dan naar de leuke binnenspeeltuin FunZone Nijmegen!
Triavium IJsbaan
Dol op schaatsen? Dan is Triavium ijsbaan in Nijmegen dé plek om je schaatskunsten te vertonen!
NIEUW: speurtocht ‘Een koffer vol keuzes’
Ontdek samen de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in het Vrijheidsmuseum.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Lentebucketlist met 35 tips
Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes kijken en de tuin opfrissen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én heel leuk om met het gezin te doen. Afstrepen maar!
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!
10x leuke lente activiteiten
Hoe halen jullie de lente in huis? Welke activiteit mag dit voorjaar écht niet ontbreken? Voor de zonnige én regenachtige lentedagen hier 10 leuke dingen om samen met je kinderen te doen. Gewoon lekker thuis!