Blogs & inspiratie
Mmmm… zelfgemaakte S’mores!
Gepubliceerd op 6 november 2024
De dochter van collega Lotte is gek op bakken. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Het liefst maakt ze ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Dit keer wilde ze graag S'mores maken!
Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Dochter Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!
Ingrediënten
Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:
– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)
Bereiding
Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).
Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe.
De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows.
Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.

Smullen geblazen!
Tip
Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daarvan houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!
Resultaat
Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.
Eet smakelijk!
Lees ook:
Alle blogs
Samen op pad in de herfst met de Rotterdampas
De herfst is hét seizoen om samen op pad te gaan! Regen of zonneschijn, in en rond Rotterdam is er altijd wat te doen. Van vrolijke theaterlessen tot spannende attracties en creatieve musea – deze tips maken jullie herfst extra leuk. Trek je jas aan en ontdek samen de leukste plekken van dit seizoen!
Spannend indoor kinderfeestje bij Prison Golf Rotterdam
Wij testten onlangs het kinderfeestje van Prison Golf bij Fun Village, een spannend golfavontuur vol verrassingen. De meiden vonden het geweldig (en wij stiekem ook)! Lees hieronder de hele ervaring.
7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!
Trick or treaten zonder stress! Met een súper toffe EXTRA TIP: 'Dubai' brownies! Bakken voor halloween en misschien wel de hele herfst lang!Meer inspiratie
De Grote Schijn in Rotterdam
Beleef een magische avondwandeling in het Kralingse Bos tijdens De Grote Schijn.
Prentenboekjesfestival in Kunstmin
Peuters en kleuters beleven het Prentenboekjesfestival met theater en een speelse prentenboekspeeltuin
Trompenburg by Night
Een betoverende avondwandeling met licht, natuur en gezelligheid in de Trompenburg Tuinen