Blogs & inspiratie
5 tips voor een kidsproof oudejaarsavond!
Gepubliceerd op 26 december 2024
Het is bijna tijd om het nieuwe jaar in te luiden! Nu kan zo'n avond met kids wel heel lang aanvoelen...
Vooral als ze de hele avond op mogen blijven. Meestal is er op televisie niet heel veel leuks dus het loont om van tevoren een planning te maken. Hier zijn enkele ideeën om het nieuwe jaar gezellig saampje in te luiden!
Zonder eten geen feestje
Duik aan het begin van de avond lekker samen de keuken in om heerlijke hapjes te maken die ze later zelf mogen ronddelen. Maak bijvoorbeeld feestelijke marshmellow pops op een stokje met smeltchocolade en sprinkels (zie afbeelding hieronder), een stuk makkelijker dan de cakepops en het staat super feestelijk. Van bladerdeeg kun je weer lekkere kaashapjes maken in de vorm van het nieuwe jaartal! Koop hiervoor kant- en klaar bladerdeeg en snij de plakjes in stroken. Leg de stroken vervolgens in de vorm van de cijfers. Besmeer met geklutst ei en bestrooi met geraspte kaas (of bijv. sesamzaadjes, maanzaadjes, gedroogde oregano, enz.). Leg de cijfers zo dicht mogelijke naast elkaar op de bakplaat zodat dat ze elkaar raken en bak ze volgens de aangegeven temperatuur op het pak.

Ook leuk, zet een “versier je eigen cup cake of ijsje” bar klaar. Mogen ze zelf de mooiste creaties maken en als het eetbaar is ;-), uitdelen aan de rest van de familie. Voor grotere kids maak je er natuurlijk een Junior MasterChef editie van. Moeten ze voor elke gast een mooie creatie maken, de winnaar mag zich een heel jaar lang Junior MasterChef van de familie noemen!
Old Skool playback show
Slappe lach gegarandeerd! Laat iedereen een liedje voorbereiden om op de avond zelf te playbacken. Inclusief outfit natuurlijk! De kleintjes doen natuurlijk mee met een grote broer of zus, nicht neef of opa en oma.

Maak een Kidsproof drankje!
Als de klok 12 slaat proosten de kids lekker mee met hun eigen feestelijke drankjes! In de kinderchampagne steek je bijvoorbeeld leuk een cocktailprikker met gummibeertjes. Houden ze niet van prik? Dan gebruik je gewoon een ander lichtdrankje zoals green ice tea of witte druiven sap. Iets meer uitdaging? Scoor van tevoren koekvormpjes in de vorm van cijfers en druk 2018 uit in fruit (appel/peer/ananas of meloen werkt goed). Rijg ze aan een satéprikker en vul vervolgens het glas met een één van de bovenstaande drankjes. Zet de satéprikkers erin. Tip, met wat gecrushed ijs blijven ze lekker rechtop staan.
Je kunt ook heel leuk het glas zelf versieren in de kleur van het drankje. Voor Fristi-fans gebruik je bijvoorbeeld;
– gesmolten witte chocolade of honing
– gekleurde muisjes of discodip
– leuke roze stekers of zuurstokjes
Dip de glazen ondersteboven in de honing en vervolgens in de gekleurde muisjes, zet daarna even weg in de koelkast om hard te worden. Wanneer het tijd is om te proosten, schenk je de aardbeiendrank in en versier je het met leuke (roze) stekers.

Tip: Gebruik voor de kidsdrankjes plastic (champagne) glazen, zo weet je zeker dat je op de avond geen gebroken glas moet opruimen.
Tijd voor een spelletje
Of je nu oud hollandsche spelletjes te voorschijn haalt, of het nieuwste spel dat de Sint dit jaar gebracht heeft, spelletjes zijn ideaal voor zo’n lange avond met kids.
Ook leuk, maak een vraagmaarraak pot. Stop een heleboel verschillende vragen in een pot en haal er om de beurt een vraag uit om te beantwoorden. Je kunt van alles vragen, van lievelingseten tot gekste droom van het afgelopen jaar.
Knutsel een nieuwjaars feestbril!
Laat iedereen van karton een vrolijke feestbril maken. Daarna plak je er natuurlijk de cijfers van het nieuwe jaar op. Iedereen klaar? Dan is het natuurlijk tijd voor een gekke fotosessie, leuk om ieder jaar weer te doen
Gelukkig nieuwjaar van alle Kidsproof collega’s!
Kijk voor de leukste uitjes in de kerstvakantie in onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
Kidsproof reporter was bij de voorstelling Zeg maar dag in Maaspodium
Onze Kidsproof reporter ging met haar kinderen op een zonnige dag naar het Maaspodium in Rotterdam en werd daar meteen verrast door de fijne sfeer. Terwijl zij lekker neerplofte op het terras, doken de kids enthousiast op een leuke activiteit. Nog vóór de voorstelling Zeg maar dag (4+) begon, zat iedereen al helemaal in de sfeer. Wat volgde raakt je onverwacht - herkenbaar en soms even slikken.
Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.
Niet op vakantie, wel langs de douane
Thuisblijvers hoeven zich in de vakantie niet te vervelen. Natuurlijk is er Kidsproof met vele, leuke tips voor allerlei uitjes. In de categorie leerzaam en leuk, bezocht onze Kidsproofreporter met haar gezin het Belasting & Douane Museum. Trouwens, ook voor wie niet thuisblijft is het museum een leuke tip.Favoriete uitjes & adressen
Jumpen in de meivakantie
Binnen én buiten klimmen bij Adventure City
Pretty in Pink in Keizerswaard
Kidsactiviteiten Belasting en Douane Museum
Koning van Katoren (6+)
Tafiti – Dwars door de woestijn
Circusstad Festival
Meivakantie in Wereldmuseum Rotterdam
Meivakantie in het Maritiem Museum
Meivakantie bij GeoFort
Kids Club en rondleiding op ss Rotterdam
Waarom een Rotterdampas?!
Meer inspiratie
Het langste Blotevoetenpad van Nederland!
Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) uitje!
Naar het circus
Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
AUTSJ (4+)
Een beeldende voorstelling vol actie, dans en kungfu, te zien bij Maaspodium Rotterdam
Meivakantie vol actie bij Prison Island
Ga de cel in, kraak de codes, pak de meeste punten en ontsnap in Prison Island bij Fun Village Rotterdam
Ga naar Gouda in de meivakantie
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
Nationale Kinderherdenking 2026
Sta samen stil bij vrijheid tijdens de Nationale Kinderherdenking, live uitgezonden vanuit Madurodam.