

Blogs & inspiratie
Zelf koken stappenplan
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Zijn jouw kinderen ook fan van koken? Vaak zie ik zelf op tegen dat geklieder en dat alles dan vies is en ik dat kan gaan opruimen. Maar dat lijkt allemaal reuze mee te vallen! Onze collega Klazien ging de challenge aan met haar dochter Floortje en heeft onderstaand stappenplan voor jouw kind gemaakt. En opruimen is geen probleem als ze alles zelf mogen doen!

Daar gaat tie dan! Natuurlijk eerst de handen wassen en dan de volgende ingrediënten klaar zetten:
– Chinese wokgroenten
– Naanbrood
– Mangochutney
– Basmatirijst
– Woksaus
– Gebakken uitjes
– Kroepoek
Ik zal per foto laten zien wat je moet doen. Succes!
Je zet de oven aan om de naanbroden daarin te kunnen bakken.
Dan zet je de pan op het vuur (misschien moet je papa of mama je daar even bij helpen) en je doet er wat olie of boter in.
Je doet de rijst in een pan met kokend water. Kijk op de verpakking hoelang de rijst moet koken en zet dan een wekker, zo kan je niet vergeten de rijst uit te zetten.
Doe de wokgroente in de pan waar de olie/boter in zit.
Als de wokgroente zo’n 4 minuten gebakken heeft, doe je daarna de woksaus erbij (een half flesjes is genoeg)
Als de woksaus aan het opwarmen is, doe je ondertussen de kroepoek, gebakken uitjes en de mangochutney in een paar leuke schaaltjes, dat vind ik het leukste om te doen 🙂
Dan doe je de naanbroden, nadat je ze een beetje nat hebt gemaakt, in de voorverwarmde oven ongeveer 7 minuten. Moet je even op de verpakking kijken hoelang ze erin moeten.
Dek ondertussen de tafel en zet de schaaltjes met mangochutney, gebakken uitjes en kroepoek erbij. Haal het naanbrood uit de oven en zet de pan met wokgroenten op tafel en dan bijna….
Smullen maar!!
Ik hoop dat het is gelukt!
groetjes Floortje
Lees ook:
Alle blogs

Leuke zelfmaakideetjes en tips voor Moederdag
Het is bijna Moederdag. Voor mij als moeder natuurlijk een favoriete dag in het jaar. Verwend worden met een ontbijtje op bed, een vrolijke knutsel en misschien zelfs een klein cadeautje, daar word je toch blij van? Voor alle papa’s en kinderen die nog wel een paar leuke ideetjes kunnen gebruiken om mama in het zonnetje te zetten, hier een paar van mijn favoriete Moederdag-verrassingen.
5 x ontbijten, brunchen, lunchen en high-tea op Moederdag
Wil je op Moederdag, zondag 11 mei, moeder verrassen met een leuk uitje? Dat lukt vast met deze moederdagtips voor ontbijt, brunch, lunch en high tea in de regio Rotterdam!
Wat is er te doen in de meivakantie in en om Rotterdam
Hoera, meivakantie! Tijd om er met het gezin lekker op uit te trekken. Op zoek naar inspiratie? We hebben hier alvast een aantal leuke tips verzameld. Deze leuke meivakantie-uitjes wil je niet missen! Maak er een paar heerlijke weken van.Meer inspiratie

Winnie de Poeh (4+)
Ontdek de magische wereld van Winnie de Poeh
Onbeperkte Sportdag
Doe gratis mee aan deze toffe dag die Toyota organiseert voor kinderen met een beperking én hun familie!
Het langste Blotevoetenpad van Nederland!
Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) moederdag-uitje!