Blogs & inspiratie
De Erasmus Experience: voor filosofen-in-de-dop
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Je verwacht het niet, maar op de derde verdieping van de Centrale Bibliotheek Rotterdam bevindt zich een héle leuke interactieve experience voor iedereen vanaf 10 jaar over de beroemdste Rotterdammer ooit: Erasmus. Kidsproofreporters Sem en Isa probeerden het uit.
Bij binnenkomst krijg ik meteen de vraag van Sem: wie is Erasmus eigenlijk precies? Goede vraag, die aan het begin van de experience meteen wordt beantwoord.
De grote filosoof
Erasmus leefde 500 jaar geleden en is ook nu nog de grootste denker van Rotterdam. Hij schreef vele boeken over zijn ideeën, die veel invloed hebben gehad op de samenleving zoals wij die nu kennen. Zo vond hij taal heel belangrijk omdat je daarmee goed kunt vertellen wat je vindt en denkt. Ook het geloof speelde een grote rol in zijn leven, daarover had hij een uitgesproken mening. Het blijkt dat zijn ideeën en zijn gedachtegoed nu héél actueel zijn.

Aan de slag
Met een interactief polsbandje ga je door de experience. Eerst wordt je silhouet ‘gescand’, waarna je kunt beginnen. Langs de wanden staan allerlei stellingen over onderwerpen waarover Erasmus in zijn boeken schreef. Zoals ‘Ik mag zeggen wat ik wil’ en ‘ Een goede samenleving begint met taal’.

Nadat je met je polsbandje een ‘eens’ of ‘oneens’ hebt aangetikt, kun je naar de grote tafel in het midden om je antwoord te toetsen aan de ideeën van Erasmus door middel van een chatsessie met de grote filosoof zelf! Je voert jouw stelling in, waarop Erasmus zijn mening geeft en refereert aan hoe dat in zijn tijd ging. Daarbij zijn er geen foute antwoorden, het gaat erom dat je erover discussieert.
Jouw ideeën in de kluis
Met jouw gedachtegoed kun je vervolgens virtuele diamanten verdienen en aan het eind mag je jouw ideeën toevoegen aan de grote kluis, waarin de grootste Erasmuscollectie ter wereld staat met meer dan 5.000 boeken! Om deze kluis te kunnen openen, ook weer met je polsbandje, moet je minimaal 3 diamanten hebben verzameld.

Dit spelelement met de diamanten maakt de experience extra leuk voor de kids. Ze werden er nog fanatieker door om diamanten te verzamelen en alle stellingen na te lopen! Mooi om te zien is, dat kinderen over de stellingen gaan nadenken en zelf gaan filosoferen! Sommige stellingen waren best lastig voor Sem van bijna 10 maar met een beetje hulp kwam hij er prima uit. Vaak kwam ook hij met verrassende ideeën als een echte filosoof! Leerzaam én leuk, dus!
De Erasmus Experience is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar en is ook leuk voor volwassenen en schoolklassen. De Experience bevindt zich op de derde verdieping van de Centrale Bibliotheek en is gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Kijk voor mee informatie en achtergronden op www.erasmushoudjescherp.nl Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs
Leuke winteruitjes met de Rotterdampas
Winter in Rotterdam? Dat is juist dé tijd voor fijne uitjes met kinderen. Met de Rotterdampas ontdek je volop leuke, betaalbare winteractiviteiten om samen te doen. Van theater tot schaatsen en van buiten spelen tot lekker eten. Trek je jas aan, pak je pas en ga samen op pad.
Waar zijn leuke lichtjestours en kaarsjesavonden?
Kom met je gezin helemaal in kerststemming met een sfeervolle lichtjestocht of kaarsjesavond! Geniet samen met de kinderen van bijzondere lichtkunst, lichtjesrondleiding vol fonkelende lampjes, avondboottochten of een lichtjeswandeling door prachtig verlichte straten en gebouwen in deze donkere dagen. Wij hebben onze favoriete lichtjestours in Rotterdam, Schiedam, Dordrecht en Gouda voor je op een rijtje gezet.
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!Meer inspiratie
Kerstvakantie activiteiten Kunsthal
Maak je kerstvakantie wat creatiever bij de Kunsthal in Rotterdam
Fenix Museum
Reis mee met echte verhalen in het nieuwe FENIX Museum. Verrassend, leerzaam en indrukwekkend!
Winterpret op hoogte
Deze kerstvakantie zijn er op de Euromast winterse activiteiten met het mooiste uitzicht over Rotterdam.
Kerst in Huis Van Gijn
Kom langs bij Huis Van Gijn voor winterse activiteiten en beleef het Winterfestijn op 2 januari!
Peter Pan (6+)
Peter Pan en de strijd tegen Kapitein Haak, een magisch avontuur bij Theater Hofplein!
Wintervakantie in Maaspodium
Kom in de winter naar het Maaspodium en bekijk een van de leuke voorstellingen!
Ga naar Gouda deze kerstvakantie!
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.