Blogs & inspiratie
Kidsreporters op een spannende missie met Majoor Maas
Gepubliceerd op 28 juli 2025
Kidsreporter Ilse ging met 4 meiden onlangs op een heuse patrouille met Majoor Maas bij het Mariniersmuseum in Rotterdam! Het werd een spannend mariniersavontuur, compleet met camouflage, klimmen, koken en speuren. Lees hier hoe de mini-mariniers het beleefd hebben.
Het avontuur begon meteen zodra we ons hadden gemeld bij het Mariniersmuseum. Majoor Maas haalde de kinderen op bij de balie. High five, pet op, camouflage aanbrengen en gáán! Ouders mogen even meelopen naar de eerste stop, maar daarna zijn de kids écht zelf op patrouille. Wat dit zo bijzonder maakt? Alles draait om samenwerken, ontdekken en plezier.

Mariniersmuseum patrouilletocht: leuk, lekker actief én leerzaam
Tijdens de zomervakantie kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar op dinsdag en donderdag om 11:00 of 14:00 uur mee met deze actieve patrouilletocht. Onze groep bestond uit acht kids die vol enthousiasme op pad gingen met een routekaart, kompas, waterpistool en rugzak vol ‘rantsoen’.

Onderweg leren de kinderen over vertrouwen en samenwerken. Klimmen over stenen, lopen met bepakking, opdrachten uitvoeren en vooral: elkaar helpen. De glijbaan was bij de meiden een grote hit, net als met rugzak over de brug lopen en het waterpistoolmoment op het einde. Alles onder begeleiding van Majoor Maas, die met zijn rustige aanpak en leuke opdrachten ieder kind weet te betrekken.

De kinderen proeven stoer het rantsoen
Tijdens de tocht kregen de kinderen ‘rantsoen’ zoals echte mariniers: koek, aardappelpuree en chocoladepudding. De meningen waren verdeeld (“het was warm, dat was vies”, aldus Lizz (10)), maar stiekem toch ook wel een beetje lekker. Het hoort helemaal bij de beleving: een beetje uit je comfortzone en veel lol maken samen.
Iedereen kreeg ook een taak: chef water, chef kaart, chef eten. Dat maakte de tocht nog leuker en zorgde ervoor dat elk kind zich belangrijk voelde. Kiki (7): “Ik vond vooral het sapje heel lekker!” En Evi (8) vond het geweldig dat ze anderen nat mocht spuiten met haar waterpistool.
Na de tocht ontdekken we het Mariniersmuseum
Na afloop hadden de meiden nog genoeg energie om het museum in te duiken. Of dat kwam door het rantsoen…? Het Mariniersmuseum is overzichtelijk, lekker actief en helemaal kidsproof. Met een bingokaart, een audiotour en QR-codes scannen om leuke filmpjes te bekijken is er genoeg te doen voor kinderen. Verkleden als marinier op missie? Ja hoor! Knopen maken, spelletjes doen of even chillen in de workshopruimte: hier is voor elk kind wat wils.

Brandpunt Rotterdam vonden de meiden super-indrukwekkend. Ze luisterden helemaal mee en checkten de plattegrond waarop het allemaal te zien was. Ook klauterden ze in een legerauto en gingen op zoek naar het geheime woord tijdens de speurtocht. Zo leren de kinderen spelenderwijs veel over wat mariniers doen en meemaken. De kids waren niet weg te slaan uit het museum! Alle vier vinden ze het een aanrader voor hun vriendjes en vriendinnetjes.

Jouw kind ook op patrouille?
Houdt jouw kind van actie? Dan is dit mariniersavontuur echt iets voor hem of haar! De patrouilletocht Deze link opent in een nieuwe tab bij het Mariniersmuseum is spannend, stoer en superleuk voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Voorafgaand of na de patrouille bezoek je samen het museum. Ouders kunnen tijdens de tocht van de kids ook zelf al op hun gemak het museum bekijken. In de vakanties zijn er extra activiteiten voor kinderen, bekijk hier wat er dan nog meer te doen is Deze link opent in een nieuwe tab.
Nieuwsgierig geworden? Klik op de link hieronder voor meer informatie, tijden en tickets.
Lees ook:
Alle blogs
Kidsproof reporter was bij de voorstelling Zeg maar dag in Maaspodium
Onze Kidsproof reporter ging met haar kinderen op een zonnige dag naar het Maaspodium in Rotterdam en werd daar meteen verrast door de fijne sfeer. Terwijl zij lekker neerplofte op het terras, doken de kids enthousiast op een leuke activiteit. Nog vóór de voorstelling Zeg maar dag (4+) begon, zat iedereen al helemaal in de sfeer. Wat volgde raakt je onverwacht - herkenbaar en soms even slikken.
Toffe tips voor een dagje Gouda met kids
Onlangs bezochten we de stad die bekend staat om zijn kaas, kaarsen en siroopwafels en ontdekten we hoe kidsproof het centrum van Gouda is. Hier vind je echt alles voor een tof familie-uitje: een historisch stadshart met zijn sfeervolle Markt en steegjes, leuke winkels, bijzondere musea én unieke attracties! Ook heel handig: alles is op loopafstand.
Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.Favoriete uitjes & adressen
Binnen én buiten klimmen bij Adventure City
Waarom een Rotterdampas?!
Pretty in Pink in Keizerswaard
Meivakantie in het Maritiem Museum
Jumpen in de meivakantie
Meivakantie in Wereldmuseum Rotterdam
Kidsactiviteiten Belasting en Douane Museum
Meivakantie bij GeoFort
Tafiti – Dwars door de woestijn
Kids Club en rondleiding op ss Rotterdam
Koning van Katoren (6+)
Circusstad Festival
Meer inspiratie
Het langste Blotevoetenpad van Nederland!
Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) uitje!
AUTSJ (4+)
Een beeldende voorstelling vol actie, dans en kungfu, te zien bij Maaspodium Rotterdam
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Nationale Kinderherdenking 2026
Sta samen stil bij vrijheid tijdens de Nationale Kinderherdenking, live uitgezonden vanuit Madurodam.
Meivakantie bij Portlantis
Uitdagend, interactief en leerzaam dagje uit in de haven van Rotterdam! Met extra vakantie-activiteiten.
Ga naar Gouda in de meivakantie
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
Meivakantie vol actie bij Prison Island
Ga de cel in, kraak de codes, pak de meeste punten en ontsnap in Prison Island bij Fun Village Rotterdam