Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Trakteren in de herfst: egeltjes van eierkoeken

Gepubliceerd op 22 september 2025

Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!

Regelmatig deelt Lein via Kidsproof haar recepten die geschikt zijn om met kinderen te maken of die jouw kinderen waarschijnlijk erg lekker zullen vinden. Wij hebben thuis in elk geval al goede ervaringen met Leins kookkunsten!

Lein: “Van de week kwam mijn jongste dochter thuis met een hele stapel bladeren, ‘omdat ze zo mooi zijn mam!’. Ondertussen zitten deze bladeren in boeken en bakjes en heeft zij al inspiratie opgedaan op Pinterest voor de nodige knutselwerkjes. Ik zag er vooral decoratie in voor een leuk ‘herfst’ recept. Zij weer naar school en ik de blaadjes uit de bakjes gehaald ter decoratie van deze egeltjes. Er komt geen gasfornuis aan te pas dus laat ze lekker hun gang gaan terwijl jij iets voor jezelf doet.”

 

Tip: nog op zoek naar een leuk kinderfeestje voor je jarige job of jet? We verzamelden meer dan 250 kinderfeestjes in de regio Rotterdam. Check ze hier op thema. Deze link opent in een nieuwe tab

 

Nodig voor de egeltjes:

– eierkoeken
– roomboter
– hagelslag
– decoratiestiften voor koekjes

Doen:
– Je snijdt met een kookring, glas of mes halve manen uit de eierkoek zodat er de vorm van een egeltje ontstaat.
– Ongeveer de helft van de eierkoek besmeer je met roomboter en bestrooi je vervolgens met hagelslag.
– Met decoratiestiften teken je de oogjes en het neusje.

‘Uit de keuken van Lein’ heet het blog dat Lein schrijft om haar eigen recepten geordend te houden en om anderen te inspireren met eenvoudige en lekkere recepten. Wil je meer weten over of lezen van Lein? Kijk dan eens op Lein’s blog Deze link opent in een nieuwe tab of op Lein’s facebookpagina. Deze link opent in een nieuwe tab

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

8 zomerse familie-activiteiten met de Rotterdampas

De zomervakantie is hét moment om er samen op uit te gaan. En dat hoeft helemaal niet duur te zijn. Met de Rotterdampas beleven jullie veel van deze leuke uitjes gratis of met een flinke korting. Van avontuurlijk buitenspelen en stoere museumbezoeken tot een heerlijk ijsje als afsluiting. Wij zetten acht zomertips in Rotterdam voor jullie op een rij waar jullie extra voordelig van genieten.

Toffe terrasjes voor ouders én kids in en om Rotterdam

Niks leukers dan op het terras vertoeven terwijl de kids zich ook prima vermaken. Hier kan het!

Dé Muziekwedstrijd 2026; Doe mee en maak kans op leuke prijzen!

Doe mee aan de leukste en meest laagdrempelige online muziekwedstrijd voor álle kinderen van 4-12 jaar!

Samen met je kids de bomen in bij de Fun Forest klimbossen

Zijn jouw kinderen dol op klimmen, klauteren en een beetje gezonde spanning? Dan hebben wij een superleuke tip! Wij gingen op avontuur bij een klimbos van Fun Forest en heel eerlijk... wij hadden niet verwacht dat we zóveel zouden lachen. En het gaf een flinke boost aan ons zelfvertrouwen.

Favoriete uitjes & adressen

Op pad met Vakantiepaspoort

Remastered – Spirit of Japan

Op pad met de Rotterdampas

Wereldhavendagen

Zomerpret op hoogte!

Pathé Kids Festival

Zomerfestival Dordrechts Museum

Soesterberg Zomeroffensief

Meer inspiratie

Zomervakantie vol actie bij Prison Island

Ga de cel in, kraak de codes, pak de meeste punten en ontsnap in Prison Island bij Fun Village Rotterdam

Verhaal van Papier in het Wereldmuseum

Ontdek hoe papier ontstaat en maak zelf papier bij Wereldmuseum Rotterdam deze zomer.

Wereldhavendagen

Ontdek de haven van Rotterdam bij de Wereldhavendagen

Waterfestival aan de Rotte

Allerlei wateractiviteiten bij het Waterfestival aan de Rotte

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!