Blogs & inspiratie
Trakteren in de herfst: egeltjes van eierkoeken
Gepubliceerd op 22 september 2025
Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!
Regelmatig deelt Lein via Kidsproof haar recepten die geschikt zijn om met kinderen te maken of die jouw kinderen waarschijnlijk erg lekker zullen vinden. Wij hebben thuis in elk geval al goede ervaringen met Leins kookkunsten!
Lein: “Van de week kwam mijn jongste dochter thuis met een hele stapel bladeren, ‘omdat ze zo mooi zijn mam!’. Ondertussen zitten deze bladeren in boeken en bakjes en heeft zij al inspiratie opgedaan op Pinterest voor de nodige knutselwerkjes. Ik zag er vooral decoratie in voor een leuk ‘herfst’ recept. Zij weer naar school en ik de blaadjes uit de bakjes gehaald ter decoratie van deze egeltjes. Er komt geen gasfornuis aan te pas dus laat ze lekker hun gang gaan terwijl jij iets voor jezelf doet.”
Tip: nog op zoek naar een leuk kinderfeestje voor je jarige job of jet? We verzamelden meer dan 250 kinderfeestjes in de regio Rotterdam. Check ze hier op thema. Deze link opent in een nieuwe tab
Nodig voor de egeltjes:
– eierkoeken
– roomboter
– hagelslag
– decoratiestiften voor koekjes
Doen:
– Je snijdt met een kookring, glas of mes halve manen uit de eierkoek zodat er de vorm van een egeltje ontstaat.
– Ongeveer de helft van de eierkoek besmeer je met roomboter en bestrooi je vervolgens met hagelslag.
– Met decoratiestiften teken je de oogjes en het neusje.

‘Uit de keuken van Lein’ heet het blog dat Lein schrijft om haar eigen recepten geordend te houden en om anderen te inspireren met eenvoudige en lekkere recepten. Wil je meer weten over of lezen van Lein? Kijk dan eens op Lein’s blog Deze link opent in een nieuwe tab of op Lein’s facebookpagina. Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs
Kikkerdril vangen en verzorgen: hoe doe je dat?
De zoon van onze collega Jantine wilde graag zijn spreekbeurt houden over kikkers. Om te zien hoe deze diertjes groeien moet er natúúrlijk ook kikkerdril worden gezocht... Dus wij hebben kikkerdril gevangen en ons verdiept in het wel en wee van 'onze' drilletjes die (tijdelijk!) bij ons logeren.
6 x koffiedrinken met kids in en om Rotterdam
Even rustig buiten de deur koffie drinken terwijl je kinderen spelen? In de regio Rotterdam zijn verrassend veel (kinder)cafés waar dat gewoon kan. We hebben 6 kindvriendelijke kidscafés in Rotterdam en omgeving voor jullie verzameld. Perfect voor een koffiedate, lunch of spontaan uitje met het gezin.