Blogs & inspiratie
Trakteren in de herfst: egeltjes van eierkoeken
Gepubliceerd op 6 oktober 2026
Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!
Regelmatig deelt Lein via Kidsproof haar recepten die geschikt zijn om met kinderen te maken of die jouw kinderen waarschijnlijk erg lekker zullen vinden. Wij hebben thuis in elk geval al goede ervaringen met Leins kookkunsten!
Lein: “Van de week kwam mijn jongste dochter thuis met een hele stapel bladeren, ‘omdat ze zo mooi zijn mam!’. Ondertussen zitten deze bladeren in boeken en bakjes en heeft zij al inspiratie opgedaan op Pinterest voor de nodige knutselwerkjes. Ik zag er vooral decoratie in voor een leuk ‘herfst’ recept. Zij weer naar school en ik de blaadjes uit de bakjes gehaald ter decoratie van deze egeltjes. Er komt geen gasfornuis aan te pas dus laat ze lekker hun gang gaan terwijl jij iets voor jezelf doet.”
Tip: nog op zoek naar een leuk kinderfeestje voor je jarige job of jet? We verzamelden meer dan 250 kinderfeestjes in de regio Rotterdam. Check ze hier op thema. Deze link opent in een nieuwe tab
Nodig voor de egeltjes:
– eierkoeken
– roomboter
– hagelslag
– decoratiestiften voor koekjes
Doen:
– Je snijdt met een kookring, glas of mes halve manen uit de eierkoek zodat er de vorm van een egeltje ontstaat.
– Ongeveer de helft van de eierkoek besmeer je met roomboter en bestrooi je vervolgens met hagelslag.
– Met decoratiestiften teken je de oogjes en het neusje.

‘Uit de keuken van Lein’ heet het blog dat Lein schrijft om haar eigen recepten geordend te houden en om anderen te inspireren met eenvoudige en lekkere recepten.
Lees ook:
Alle blogs
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
Zo maak je zelf een kabouterpad voor je kinderen
Een superleuk uitje om met kleine kinderen te doen is een Kabouterpad lopen. Voorafgaand aan de tocht krijgen de kleintjes een kaboutermuts, rood geschminkte wangetjes en een knapzak met opdrachten voor onderweg, zo schattig! Heb je geen kabouterpad in de buurt of is het startpunt dicht? Met deze tips komen de kabouters gewoon naar jullie buurt toe!
Bij Maaspodium is véél te zien en doen dit seizoen!
Ga dit seizoen samen met je kids op ontdekkingstocht bij Maas! Hier krijg je alle ruimte om je plek te vinden, om te groeien, te veranderen en jezelf te zijn. Met voorstellingen die verrassen, botsen, verbinden en je soms even laten verdwalen. Hieronder krijg je alvast een voorproefje van al het leuks dat er de komende tijd allemaal te zien en doen is bij Maas. Dus pak je agenda, trommel je kids op en ga naar Maaspodium!Favoriete uitjes & adressen
Ga naar Gouda deze herfst!
Hollywood Entertainment Center
Alice in Wonderland (8+)
Ontdek alles over de haven bij Portlantis
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Herfstvakantie in Theater Zuidplein
Op pad met de Rotterdampas
Herfstpret in Keizerswaard
Feest op zondag: Día de Muertos
Port Pavilion
Rollerdisco in de kerk
Prison Golf
Meer inspiratie
nijntje beweegfeest in Ahoy
Spring, klim, dans en speel samen tijdens het gratis nijntje WK beweegfeest in Rotterdam Ahoy!
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Beleef een herfstvakantie vol met avontuur bij het Maritiem Museum in Rotterdam
Op pad met de Rotterdampas
Meer gratis activiteiten, meer korting op toffe uitjes en meer plezier met de Rotterdampas!