Blogs & inspiratie
Trakteren in de herfst: egeltjes van eierkoeken
Gepubliceerd op 6 oktober 2026
Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!
Regelmatig deelt Lein via Kidsproof haar recepten die geschikt zijn om met kinderen te maken of die jouw kinderen waarschijnlijk erg lekker zullen vinden. Wij hebben thuis in elk geval al goede ervaringen met Leins kookkunsten!
Lein: “Van de week kwam mijn jongste dochter thuis met een hele stapel bladeren, ‘omdat ze zo mooi zijn mam!’. Ondertussen zitten deze bladeren in boeken en bakjes en heeft zij al inspiratie opgedaan op Pinterest voor de nodige knutselwerkjes. Ik zag er vooral decoratie in voor een leuk ‘herfst’ recept. Zij weer naar school en ik de blaadjes uit de bakjes gehaald ter decoratie van deze egeltjes. Er komt geen gasfornuis aan te pas dus laat ze lekker hun gang gaan terwijl jij iets voor jezelf doet.”
Tip: nog op zoek naar een leuk kinderfeestje voor je jarige job of jet? We verzamelden meer dan 250 kinderfeestjes in de regio Rotterdam. Check ze hier op thema. Deze link opent in een nieuwe tab
Nodig voor de egeltjes:
– eierkoeken
– roomboter
– hagelslag
– decoratiestiften voor koekjes
Doen:
– Je snijdt met een kookring, glas of mes halve manen uit de eierkoek zodat er de vorm van een egeltje ontstaat.
– Ongeveer de helft van de eierkoek besmeer je met roomboter en bestrooi je vervolgens met hagelslag.
– Met decoratiestiften teken je de oogjes en het neusje.

‘Uit de keuken van Lein’ heet het blog dat Lein schrijft om haar eigen recepten geordend te houden en om anderen te inspireren met eenvoudige en lekkere recepten.
Lees ook:
Alle blogs
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
Sinterklaasintochten 2026 in en om Rotterdam
Hij komt, hij komt… de intocht van Sinterklaas! Kloppen de harten van jouw kids al vol verwachting? Nog heel even en de goedheiligman is weer in het land! De landelijke intocht vindt dit jaar plaats in Grave. Ook in Rotterdam, de Drechtsteden en Gouda begroet je Sint en zijn Pieten. Ontdek hieronder waar en wanneer het feest begint.
Toffe sinterklaasactiviteiten en uitjes in de regio
Het duurt nog even voor het Pakjesavond is. Voor de kids kan dat natuurlijk niet snel genoeg zijn. Daarom probeer ik de wachttijd enigszins te verkorten door met ze leuke sint en piet-activiteiten te doen en naar een sinterklaasvoorstelling of sinterklaasfeest te gaan. We hebben een aantal héle leuke hieronder voor je op een rijtje gezet.Meer inspiratie
Musical4daagse Luxor
SCHRIJF ALVAST IN! Een unieke theaterervaring voor kids deze kerstvakantie in 't nieuwe Luxor Theater!
Een goochelaar met lege handen
Bij All before death is life (8+) bij Maaspodium loopt van alles anders dan verwacht!
Alice in Wonderland (8+)
Een wonderlijke reis op zoek naar jezelf.