

Blogs & inspiratie
Recept voor koekjesdeeg
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Heb jij thuis fanatieke bakkertjes? Dit basisrecept voor het allerlekkerste koekjesdeeg is gegarandeerd een succes! Je kunt hier zelf nog allerlei lekkere ingrediënten aan toevoegen. Benieuwd wat jullie er zelf van maken. Veel bakplezier!

Basisrecept koekjes
250 gr bloem
½ ei
¼ tl zout
185 gr boter, op kamertemperatuur
125 gr witte basterdsuiker
1 tl vanille-extract
Was je goed je handen. Doe alle ingrediënten voor het deeg bij elkaar en kneed ze tot een mooi deeg. Verpak het deeg in plasticfolie en laat het minimaal 1 uur rusten in de koelkast.
Tip van Bakken & Zo: je kunt allerlei ingrediënten toevoegen aan dit basisdeeg. Denk bijvoorbeeld aan speculaaskruiden, citroenrasp, cacao, stukjes chocola of (natuurlijke) kleurstof.
Verwarm de oven voor op 175 °C. Haal het deeg uit de koelkast en kneed het nog even kort door. Strooi wat bloem op je werkblad en rol het deeg uit tot een dikte van 4-6 millimeter. Nu kun je aan de slag met de koekvormpjes. Leg de koekjes op een met bakpapier beklede bakplaat. Zorg dat er genoeg ruimte overblijft tussen de koekjes.
Bestrijk de koekjes met het losgeklopte ei en bak ze in 15 minuten goudbruin en gaar. Let op elke oven is anders, dus hou je koekjes goed in de gaten. Laat daarna de koekjes afkoelen op een rooster.
Smullen maar!
Lieve groetjes,
Patricia | Kidsproof Apeldoorn-Deventer
Famke | Bakken & Zo
Deel deze blog:
Lees ook:


Doe leuke dingen en verzamel plezier met Rotterdampas
Gratis of met korting heel veel leuke dingen doen. Dat doe je met de Rotterdampas. Dé manier om er met het gezin voordelig op uit te trekken. Het nieuwe Rotterdampasjaar is weer gestart en dat betekent: heel veel leuke uitjes, heel veel korting en dus heel veel plezier!
VOORJAARSVAKANTIE! Leuke uitjes met kinderen in de regio Rotterdam
Trek er met de kids op uit in de vakantie! Er is véél te zien, doen en beleven in de regio Rotterdam! Toffe musea, leuke theatervoorstellingen, een vrolijk circusfestival en nog veel meer. Lees hieronder alle tips voor de leukste uitstapjes en check onze uitagenda voor nog meer tips.
Valentijnsdag met kids
Op zoek naar originele of creatieve cadeautjes? Wij hebben een paar leuke tips & ideeën voor je verzameld!
Voorleestips. Zo wordt voorlezen nóg leuker!
Voorlezen is niet alleen goed voor de taalontwikkeling van je kind, het is ook nog eens leuk om te doen. En met deze tips wordt het helemaal een feestje!
21 x activiteiten waar je vrolijk van wordt
Zo rond half januari wil hij nog wel eens toeslaan: de winterdip. Daarom deze 21 tips voor vrolijke activiteiten waarmee je lachend de donkere dagen doorkomt. Je doet ze gewoon thuis, wel zo handig in tijden van lockdown. Kom maar op met die glimlach, schaterlach of slappe lach!
De Gorgels op de planken
Onze Kidsproofblogger was samen met haar gezin bij de première van de voorstelling De Gorgels in het oude Luxor Theater. De Gorgels is een familievoorstelling naar het gelijknamige kinderboek van Jochem Myjer. Wat zij ervan vonden? Je leest het hier!
Zo krijg je de mooiste schoolfoto’s
De basisschooltijd is een bijzondere periode. Zó mooi om van elk jaar van je kind op de basisschool een écht leuke schoolfoto te hebben voor later!Bij Sgoolfotografie doen ze dat, samen met leerkrachten én ouders. Zo krijg je écht leuke schoolfoto's. Lees even door tot het einde om te zien hoe je via Sgoolfotografie bovendien kans maakt op een Donald Duck-abonnement!