Blogs & inspiratie
Kidsreporters op een spannende missie met Majoor Maas
Gepubliceerd op 28 juli 2025
Kidsreporter Ilse ging met 4 meiden onlangs op een heuse patrouille met Majoor Maas bij het Mariniersmuseum in Rotterdam! Het werd een spannend mariniersavontuur, compleet met camouflage, klimmen, koken en speuren. Lees hier hoe de mini-mariniers het beleefd hebben.
Het avontuur begon meteen zodra we ons hadden gemeld bij het Mariniersmuseum. Majoor Maas haalde de kinderen op bij de balie. High five, pet op, camouflage aanbrengen en gáán! Ouders mogen even meelopen naar de eerste stop, maar daarna zijn de kids écht zelf op patrouille. Wat dit zo bijzonder maakt? Alles draait om samenwerken, ontdekken en plezier.

Mariniersmuseum patrouilletocht: leuk, lekker actief én leerzaam
Tijdens de zomervakantie kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar op dinsdag en donderdag om 11:00 of 14:00 uur mee met deze actieve patrouilletocht. Onze groep bestond uit acht kids die vol enthousiasme op pad gingen met een routekaart, kompas, waterpistool en rugzak vol ‘rantsoen’.

Onderweg leren de kinderen over vertrouwen en samenwerken. Klimmen over stenen, lopen met bepakking, opdrachten uitvoeren en vooral: elkaar helpen. De glijbaan was bij de meiden een grote hit, net als met rugzak over de brug lopen en het waterpistoolmoment op het einde. Alles onder begeleiding van Majoor Maas, die met zijn rustige aanpak en leuke opdrachten ieder kind weet te betrekken.

De kinderen proeven stoer het rantsoen
Tijdens de tocht kregen de kinderen ‘rantsoen’ zoals echte mariniers: koek, aardappelpuree en chocoladepudding. De meningen waren verdeeld (“het was warm, dat was vies”, aldus Lizz (10)), maar stiekem toch ook wel een beetje lekker. Het hoort helemaal bij de beleving: een beetje uit je comfortzone en veel lol maken samen.
Iedereen kreeg ook een taak: chef water, chef kaart, chef eten. Dat maakte de tocht nog leuker en zorgde ervoor dat elk kind zich belangrijk voelde. Kiki (7): “Ik vond vooral het sapje heel lekker!” En Evi (8) vond het geweldig dat ze anderen nat mocht spuiten met haar waterpistool.
Na de tocht ontdekken we het Mariniersmuseum
Na afloop hadden de meiden nog genoeg energie om het museum in te duiken. Of dat kwam door het rantsoen…? Het Mariniersmuseum is overzichtelijk, lekker actief en helemaal kidsproof. Met een bingokaart, een audiotour en QR-codes scannen om leuke filmpjes te bekijken is er genoeg te doen voor kinderen. Verkleden als marinier op missie? Ja hoor! Knopen maken, spelletjes doen of even chillen in de workshopruimte: hier is voor elk kind wat wils.

Brandpunt Rotterdam vonden de meiden super-indrukwekkend. Ze luisterden helemaal mee en checkten de plattegrond waarop het allemaal te zien was. Ook klauterden ze in een legerauto en gingen op zoek naar het geheime woord tijdens de speurtocht. Zo leren de kinderen spelenderwijs veel over wat mariniers doen en meemaken. De kids waren niet weg te slaan uit het museum! Alle vier vinden ze het een aanrader voor hun vriendjes en vriendinnetjes.

Jouw kind ook op patrouille?
Houdt jouw kind van actie? Dan is dit mariniersavontuur echt iets voor hem of haar! De patrouilletocht Deze link opent in een nieuwe tab bij het Mariniersmuseum is spannend, stoer en superleuk voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Voorafgaand of na de patrouille bezoek je samen het museum. Ouders kunnen tijdens de tocht van de kids ook zelf al op hun gemak het museum bekijken. In de vakanties zijn er extra activiteiten voor kinderen, bekijk hier wat er dan nog meer te doen is Deze link opent in een nieuwe tab.
Nieuwsgierig geworden? Klik op de link hieronder voor meer informatie, tijden en tickets.
Lees ook:
Alle blogs
7 leuke boswandelingen met kinderen in de regio Rotterdam
Heerlijk met de kids de bossen in voor een mooie wandeling, wij doen het regelmatig. We verzamelden 7 superleuke wandelingen met kinderen in het bos voor je!
6 x pannenkoeken smullen in en om Rotterdam
Welk kind houdt er niet van: pannenkoeken! Geen zin om zelf te bakken? Wij hebben een paar gezellige adresjes in de regio Rotterdam verzameld waar je heerlijke pannenkoeken kunt smullen:
Tips voor een goed begin van het schooljaar
Alweer een beetje gewend aan de dagelijkse beslommeringen aan het begin van het nieuwe schooljaar? Ook de nieuwe sport- en muzieklessen beginnen weer en de eerste kinderverjaardagen worden ingepland. Daarom hieronder een aantal tips voor leuke clubjes, toffe kinderfeestjes en meer om het schooljaar goed te beginnen.Favoriete uitjes & adressen
Meer inspiratie
Super Sunday in Spinozapark
SUPER SUNDAY: street art, muziek & workshops
Burendag Rotterdam Airport
Beleef een onvergetelijke dag met het hele gezin op de Burendag van Rotterdam The Hague Airport!
Buurthotel doet mee aan Burendag!
Neem een kijkje achter de deuren van verschillende buurthotels in Rotterdam tijdens Nationale Burendag