Blogs & inspiratie
Toffe kindertour in Het Hof van Nederland
Gepubliceerd op 20 december 2023
Volgens een oude legende woont er een Griffioen in museum Het Hof van Nederland. Hij leeft in de muren van het museum en heeft daar zijn eigen fantasiewereld. Met de toffe kindertour Bevrijd Griffioen, die inspeelt op hun fantasie, kunnen kinderen lekker speuren en puzzelen. Én steken ze tegelijkertijd ook nog wat op over de geschiedenis van Dordrecht en Nederland.
Omdat volwassenen niet meer in griffioenen geloven, zit de Griffioen eigenlijk opgesloten in zijn wereld achter de muren. En hij wil dolgraag ontsnappen. In de kindertour Bevrijd Griffioen kunnen kinderen hem daarbij helpen.
Kraak de code
De griffioen kan de fantasiewereld alleen verlaten via een geheime deur, die ergens in Het Hof verborgen is. Die zit ook nog op slot. En kan alleen worden geopend met een code. De kinderen kunnen die code kraken door in het museum een aantal puzzelopdrachten uit te voeren. Daarvoor krijgen ze een tas met geheimzinnige voorwerpen mee, die ze zéker nodig zullen hebben.

Voor echte speurneuzen en puzzelaars
Op een aantal plekken in het museum zitten luikjes verstopt. Als je die opent, vang je een glimp op van de Griffioen en zijn verborgen wereld. In die luikjes zit elke keer een tip over de voorwerpen in de tas. Deze hint heb je nodig om in de volgende zaal een opdracht op te lossen. Goed zoeken dus, om alle doorkijkjes en daarmee alle hints te vinden! In het bijgeleverde boekje vind je alle opdrachtjes: los bijvoorbeeld een rebus op, zoek de verschillen in een schilderij en maak een rekensom.
Benieuwd of het jullie lukt om de code te kraken, de geheime deur te vinden en de griffioen te bevrijden. Als het lukt, volgt er een betoverende ontknoping…

Gratis voor kinderen
De tour Bevrijd Griffioen is superleuk voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Haal de tas bij de balie op en daarna speuren & puzzelen maar! De speurtocht is gratis te doen, de entree voor Hof van Nederland is voor kinderen tot 18 jaar sowieso gratis. Reserveren is niet nodig en de tour duurt ongeveer tussen de 45 en 90 minuten, afhankelijk hoe snel jullie de doorkijkjes vinden en de puzzels oplossen. Je kunt de tour met 1 tot 3 kinderen doen, bij meerdere kinderen krijg je een tweede tas mee.
Tof museum voor de hele familie
Museum Hof van Nederland gaat over vrijheid in Nederland. Je ontdekt in het museum dat vrijheid en gelijkheid helaas niet altijd voor iedereen vanzelfsprekend waren en zijn. Je reist terug in de tijd en leert hoe dit veranderd is door de eeuwen heen, aan de hand van verhalen over vroeger en nu.
Naast de speurtocht Bevrijd Griffioen is er voor de hele familie nog veel meer te beleven. Zo er is onder andere ook een gave Escape Tour voor iets oudere kinderen. Laat je in de tentoonstelling Eureka! verrassen door de uitvindingen die Dordtenaren al ooit hebben gedaan. De jonkies duiken beneden in het grote ballenbad op zoek naar vormpjes van archeologische vondsten uit de middeleeuwen of gaan er gewoon lekker spelen.

Tip: Hof van Nederland is een superleuk uitje voor in de kerstvakantie!
Ga voor alle informatie over het museum en alle activiteiten naar de website van Hof van Nederland Deze link opent in een nieuwe tab.
Foto Ballenbad: Bram Vreugdenhil
Overige foto’s: Daisy van Knotsenburg
Lees ook:
Alle blogs
19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL
Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)
7 fijne herfstuitjes met de Rotterdampas
Met de Rotterdampas op zak is de herfstvakantie een fijn moment om er samen op uit te gaan. Van kokkerellen tot klauteren en van glow-in-the-dark golf tot een kijkje in een echte molen: met deze uitjes zijn de vakantiedagen zo gevuld. Nog geen Rotterdampas? Je kunt ‘m nog steeds aanschaffen voor je gezin. Het pasjaar loopt t/m 28 februari 2027, dus je haalt het voordeel er nog zeker uit!
Bij Maaspodium is véél te zien en doen dit seizoen!
Ga dit seizoen samen met je kids op ontdekkingstocht bij Maas! Hier krijg je alle ruimte om je plek te vinden, om te groeien, te veranderen en jezelf te zijn. Met voorstellingen die verrassen, botsen, verbinden en je soms even laten verdwalen. Hieronder krijg je alvast een voorproefje van al het leuks dat er de komende tijd allemaal te zien en doen is bij Maas. Dus pak je agenda, trommel je kids op en ga naar Maaspodium!Favoriete uitjes & adressen
Ontsnappen bij Prison Island in de herfstvakantie
Binnen én buiten klimmen bij Adventure City
Herfstvakantie bij GeoFort
Klimbos Dordrecht in de herfstvakantie
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Spookachtige herfstvakantie bij Plaswijckpark
Herfstvakantie Wereldmuseum
Herfstpret in Keizerswaard
Op pad met de Rotterdampas
Jumpen in de herfstvakantie
Herfstvakantie in het Belasting & Douane Museum
Herfstvakantie Maaspodium
Meer inspiratie
Herfstvakantie in het Maritiem Museum
Beleef een herfstvakantie vol met avontuur bij het Maritiem Museum in Rotterdam
Port Pavilion in de herfstvakantie
Dé plek in Rotterdam voor informatie en inspiratie om de haven in te gaan en écht te leren kennen.
FamilieFest: Dwarsliggers
Een middag vol creativiteit, spel en verbeelding bij het Nieuwe Instituut
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Heel veel theaters in Nederland openen hun deuren met extra voorstellingen en activiteiten voor kinderen!
Herfstvakantie in het Onderwijsmuseum
Vliegtuigjes bouwen, spelletjes spelen en lekker knutselen in het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht!
Ga naar Gouda deze herfst!
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
Dag van de Dordtse geschiedenis
Beleef de historie van Dordrecht bij het Hof van Nederland