Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Eiland van Brienenoord

Ga je mee op avontuur op het Eiland van Brienenoord? Er is zoveel te zien en te beleven!

Pal onder de Brienenoordbrug ligt een prachtig en heel bijzonder natuurgebied met bos, grasvlakten, poelen en open water: het Eiland van Brienenoord. Je kunt er zomaar Schotste Hooglanders tegenkomen, die lekker lopen te grazen (niet te dichtbij komen). Kun jij de schattige Schotse Hooglander Scotty vinden? (let op: van november t/m april lukt dat sowieso niet, want dan is Scotty op wintersport). 

Ook zie je in het gebied allerlei vogels, planten en vlinders. Neem een verrekijker mee! Het uitzicht over de Maas en naar de skyline van Rotterdam is prachtig en als je geluk hebt, gaat de brug open en is het even heel stil als het autoverkeer tot stilstand komt.  

Kids kunnen er tuinieren met groente, fruit en kruiden én zich helemaal uitleven in de natuurspeeltuin ‘De Blije Bij‘! Er zijn boomstammen, rivierzand en wilgentakken waar ze naar hartelust mee kunnen spelen. Ook is er een klimrek, bijenhotel, nestschommel, wilgentunnel en er staat een picknicktafel. De speeltuin is gratis te bezoeken en is elke dag open van zonsopgang tot zonsondergang. Je komt er via de volkstuinvereniging. 

Op het eiland mogen geen auto’s komen, parkeren kan vóór de brug op de kade langs het Hoendiep. Honden mogen op het eiland maar moeten wel zijn aangelijnd. Je kunt met een buggy of rolstoel op de verharde paden.

Op het Eiland van Brienenoord vind je nu ook Buitenplaats Brienenoord: een denk-, speel- en werkplaats voor alle leeftijden!

Wil je elke maand onze nieuwsbrief ontvangen boordevol leuke tips? Schrijf je snel in! 

Eiland van Brienenoord

Hoendiep

3077 Rotterdam

Openingstijden Dagelijks van zonsopgang tot zonsondergang.
Prijs Gratis toegankelijk.

Lees verder onder deze advertentie

Uitgelicht

GRATIS mini-zine vol inspiratie voor Pasen

Nu tot 25% korting bij RCN vakantieparken…

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Zó kies je een leuk vakantiekamp voor je kind!

Elk jaar duik ik er weer in: al die leuke vakantiekampen voor kinderen! Zo’n week vol met leuke activiteiten, plezier met andere kinderen en weer een stapje dichter bij zelfstandigheid. 

Tip: Captain Fantastic is buitengewoon fantastisch!

Wat gebeurt er als je je kinderen opvoedt zonder schermen, zonder school en zonder regels? Wij waren bij de première van Captain Fantastic. Deze muzikale familievoorstelling van HNTjong en Het Nationale Theater zet je aan het denken. Over opvoeden. Over vrijheid. En over wat écht belangrijk is. Goed nieuws: vanaf nu tourt Captain Fantastic door heel Nederland. Ontdek waar ze spelen en stap samen dit buitengewone avontuur in.

10 kekke kinderwinkels in Gouda

Wij gaan altijd met veel plezier een dagje shoppen in het mooie en sfeervolle Gouda! Je scoort er de leukste kleding, cadeautjes en speelgoed bij unieke kinderwinkels in het centrum van de stad. We hebben onze favorieten je op een rijtje gezet. Veel shopplezier!

Wat zijn nu leuke lente-uitjes om te doen met kinderen?

De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van bloesem en lammetjes.... Na de lange wintermaanden hebben we de binnenmuren van ons huis wel genoeg gezien en willen we weer graag naar buiten nu het - bijna - lente is. Hieronder lees je 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief