Ontdek Eiland IJsselmonde
Er is zoveel te doen, zien en ontdekken op Eiland IJsselmonde! Ga je mee op avontuur in de natuur?
Tussen Rotterdam en Dordrecht, ingeklemd tussen de Oude en de Nieuwe Maas en de rivier de Noord vind je een uniek natuurgebied: het Eiland IJsselmonde. In dit onontdekte, schitterende stukje Nederlandse natuur is véél te ontdekken!
Wandelen, fietsen, spelen, varen, klimmen én vogels spotten…het kan allemaal op het Eiland. Je vindt er grienden – vochtige akkers –, ruige stormbossen en bijzondere polders met volop vogels. Vlakbij Zwijndrecht ligt de nieuwe speelpolder Hooge Nesse, waar de kids naar hartenlust kunnen spelen op de speeltoestellen. Grotere kinderen kunnen op avontuur in het doolhof, de vlindertuin en de boomhut met trap en brandweerpaal. Leuk idee: organiseer een gezellige picknick tussen de klim- en klauterpartijtjes door!
Hooge Nesse is goed bereikbaar met de auto, toegang en parkeren zijn gratis, honden zijn niet toegestaan. Nog een paar tips: er zijn geen toiletten of horeca, neem dus je eigen eten en drinken mee en doe de kids vooral oude kleding aan met lange broek vanwege de brandnetels.
Ook hele mooie plekken om te ontdekken zijn de Rhoonse en Carnisse Grienden. Misschien spotten jullie wel bevers! Kids kunnen het kabouterpad volgen in de Johannapolder, ravotten bij Speelpolder Heerjanneke en klauteren in het Klimbos langs de Oude Maas. Wij bezochten Eiland IJsselmonde al eerder, lees hieronder de blog die we over dit gebied maakten.
Benieuwd naar deze bijzondere plekken of wil je weten wat er nog meer te beleven is? Lees er meer over op de website van Ontdek IJsselmonde, klik hiervoor op de roze button.
Meer inspiratie
Herfstvakantie in de Bieb
Herfstvakantie in de bibliotheek: creativiteit en ontdekking voor het hele gezin!
Herfst bij Hofpleintheater
De herfstvakantie bij Hofpleintheater staat in het teken van FEEST: vol workshops en voorstellingen!
Miniworld Rotterdam
Kom naar Miniworld Rotterdam en ontdek de grootste overdekte miniatuurwereld van de Benelux.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kidsreporters op een spannende missie met Majoor Maas
Kidsreporter Ilse ging met 4 meiden onlangs op een heuse patrouille met Majoor Maas bij het Mariniersmuseum in Rotterdam! Het werd een spannend mariniersavontuur, compleet met camouflage, klimmen, koken en speuren. Lees hier hoe de mini-mariniers het beleefd hebben.
Véél te beleven voor kids én ouders in Maaspodium
Er valt dit seizoen weer heel wat te lachen, gieren, huiveren, genieten en op het puntje van je stoel te zitten in Maaspodium! Met toffe voorstellingen voor ukkies en kleuters maar ook voor oudere koters. Met volop activiteiten in de vakanties waarbij de klauwtjes uit de mouwtjes gaan. Met een onvergetelijk te vieren kinderfeestje en met dramadrankjes en borrelplankjes. Leest het allemaal hieronder en ga het in Maaspodium beleven.
Vakantie-uitjes voor binnen en buiten in de regio Rotterdam
Yes, herfstvakantie! Dé tijd om er met de kids op uit te gaan! Bekijk leuke theatervoorstellingen, musea vol avontuur, vrolijke events voor het hele gezin en meer leuke uittips! Maak samen een feestje van de herfstvakantie.