Peuterfestivals 2026
Beleef peuterfestivals door heel Rotterdam en kom naar de grootse afsluiting in Rotterdam Ahoy!
Peuterfestivals in Rotterdam zijn gezellige en actieve ochtenden voor peuters van 2 tot 4 jaar en hun ouders, vol spel, ontmoeting en informatie in de wijk.
Met de Peuterfestivals brengen we ouders, kinderen en wijkpartners in heel Rotterdam samen in beweging. In verschillende wijken organiseren we inspirerende ochtenden waar peuters kunnen spelen, bewegen, ontdekken en andere kinderen ontmoeten. Voor ouders zijn het waardevolle momenten van ontmoeting en informatie, met organisaties uit de wijk die kunnen ondersteunen bij een gezonde, veilige en kansrijke start voor ieder kind.
Naast spel en plezier is er ook ruimte voor contact en ondersteuning. Zo ontstaat er in elke wijk een warme, toegankelijke plek waar gezinnen elkaar kunnen ontmoeten en verder geholpen worden waar nodig.
Waar en wanneer?
Alle Peuterfestivals vinden plaats van 09:30 – 12:00 uur:
- Crooswijk – woensdag 20 mei
- Charlois – vrijdag 22 mei
- Lombardijen – woensdag 3 juni
- Rotterdam Noord – vrijdag 5 juni
- Hillegersberg – woensdag 8 juli
- Delfshaven – woensdag 9 september
- Prins Alexander – vrijdag 11 september
- IJsselmonde – woensdag 16 september
- Charlois – vrijdag 18 september
- Feijenoord – woensdag 23 september
- Ahoy – vrijdag 16 oktober
Klik op de roze button voor meer informatie over alle peuterfestivals!
TIP: Bekijk onze uitagenda voor meer uitjes voor peuters!
Meer inspiratie
Vier Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum
Beleef échte maritieme avonturen tijdens Hemelvaart en Pinksteren in het Maritiem Museum
De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)
Een theatershow gebaseerd op één van de meest verkochte kinderboekenseries in het Oude Luxor Theater!
Dag van het Kasteel 2026
Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!Blogs & inspiratie
Alle blogs
10x te gekke uitkijktorens in Nederland
In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!
Onze Kidsproof Reporter vierde een kinderfeestje bij Escape Team
Onze Kidsproof Reporter had een jarige dochter en vierde haar kinderfeestje bij Escape Team Rotterdam! Voor zondagmiddag boekte ze de speciale kids escaperoom Tijdmachine 010 en probeerde de codes te kraken. Lees hier hoe zij en de kinderen het hebben ervaren.
Kidsproof reporter op bezoek bij kinderexpo Ik zie, ik zie… in het Dordrechts Museum
Kidsproof reporter Andi was onlangs met haar kinderen bij de kinderexpo 'Ik zie, ik zie - Een wereld vol kunst' in het Dordrechts Museum. Een doe-tentoonstelling, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar (maar ook jongere kids vinden dit heel leuk, hebben we ontdekt) waar je samen kunst beleeft en de kids ook volop zelf aan de slag kunnen. Lees hier hoe zij het ervaren hebben.