Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Maak je eigen feestkrans!

Gepubliceerd op 2 juni 2024

Met een kinderverjaardag én carnaval in het vooruitzicht besloot blogster Elke van BLOGbyElke maar eens een poging te wagen een feestelijke krans in elkaar te knutselen. Het resultaat mag er zijn! Wij vroegen haar hoe ze deze vrolijke DIY had gemaakt.

Al een aantal jaren hangt er bij ieder feestje een krans aan de voordeur van mijn schoonzus; een mooie vrolijke gekleurde krans met ballonnen. Deze feestelijke welkomstgroet stond ook al eventjes op mijn lijstje. Met carnaval én Jets verjaardag in het vooruitzicht moest het er deze week van komen. Als voorbereiding op een uurtje fröbelen met ballonnen bracht ik een bezoekje aan (my favourite) de Action. Met twee grote shoppers (Onder het motto ‘het is zo lekker goedkoop hier!’) verlieten we het pand in Denekamp.

Benodigdheden voor de feestelijke krans:

  • Ronde strokrans van 30 cm doorsnede
  • 2x zak van 50 grote ballonnen
  • 1x zak met feesttoeters
  • Breed lint in felle/feestelijke kleuren inclusief ‘toefjes’
  • Zakje met veren
  • Knopspelden (eventueel met vrolijke kleurtje)
  • Lampjesslinger ‘It’s party time’

Mijn eerste poging om een krans te maken viel in duigen. Omdat ik geen knopspelden gevonden had, probeerde ik het met een lijmpistool. Helaas bleven de ballonnen die ik gekocht had niet plakken op de krans. Zodra de lijm droog was vielen ze er weer af. Snik! De tweede poging met de inmiddels gevonden knopspelden verliep gelukkig helemaal perfect.

Om het stro van de krans weg te werken heb ik de grote ballonnen over de krans gelegd (om en om met tuitje boven/ onder) en per twee vastgezet met de spelden. De binnenkant van de krans heb ik met dubbelgevouwen (niet heel netjes hoor!) ballonnen versierd. Deze dubbelgevouwen ballonnen heb ik ook gebruikt om de rest van de krans verder te versieren. Met het bevestigen van de toeters kreeg de krans zijn feestelijke touch. Ik stak er telkens een aantal bij elkaar (groepjes maken – geleerd van Rob de tuinman) met de blaastuit in verschillende richtingen.

De veren maakte ik per drie vast met een plakbandje zodat ik door dat  plakbandje weer een knopspeld kon steken. Hierna maakte ik van de brede linten een slinger (aan de onderkant) en stak ik her en der wat gekrulde linten tussen de ballonnen. Als kers op de taart voegde ik de toefjes (uit zo’n pakketje met linten) aan de krans toe.

De lampjes met de tekst ‘It’s party time’ maken onze feestelijke voordeur compleet. Maar … deze slinger mag pas aankomende zondag bevestigd worden. Die dag vieren we de verjaardag van onze enige echte eigen JARIGE JET.

Feestelijke groet,

Elke

Lees ook:

Alle blogs

30x valentijnsdag met kinderen

Op 14 februari is het Valentijnsdag en dat laten we natuurlijk niet zomaar voorbij gaan. We vieren de liefde! We hebben met heel veel liefde weer een heleboel inspiratie voor je verzameld.

De leukste carnavalsoptochten van Twente

Alaaf! Het is bijna weer tijd om mee te feesten met de leukste carnavalsoptochten van Twente... Ik hou d'r van!

Olympische Winterspelen thuis

Kijken jullie ook met de kinderen naar de Olympische Winterspelen? Zó leuk om samen te genieten van al die wintersporten op televisie. Even omdenken en je kunt thuis ook met de kinderen een paar hele toffe winterspelletjes doen!

Een echte Twentse voorjaarsvakantie

De leukste eropuit tips voor ouders & kids in Twente in en na de vakantie!

Meer inspiratie

Droom 6+

Laat je meevoeren op een betoverende muzikale droomreis waar fantasie de hoofdrol speelt!

Carnavalsoptocht Oldenzaal

Elk jaar weer trekt de Grote Twentse Carnavalsoptocht ruim 100.000 bezoekers naar de Boeskoolstad.

Carnavalsoptocht Tubbergen

Kindercarnaval en de laatste carnavalsoptocht van het seizoen in Tubbergen.

Familie Fun Middag

Schaatsen, spelen, springen, klimmen, lachen! Dat doe je bij de Familie Fun middagen op IJsbaan Twente.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief