Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

8 tips voor sleeën zonder slee

Gepubliceerd op 5 januari 2026

Heb je geen slee? Geen paniek! Met deze simpele trucjes glijden je kinderen straks gewoon zonder slee van die heuvel.

1. Een oude wasmand is de perfecte maat voor een kind en glijdt bovendien als een malle. Touwtje eraan en je kunt ‘m ook gebruiken tijdens een wandeling door de sneeuw.

2. Ligt er op zolder nog een koffer die zijn beste tijd wel heeft gehad? Koffers met een gladde buitenkant werken ook wonderbaarlijk goed als slee.

3. We hebben allemaal wel een flinke plastic shopper in de kast. Bind aan één van de hengsels een koord en gebruik ‘m als trekslee voor je peuter.

4. Ook op een simpele vuilniszak bedwingen je kinderen menig sneeuwheuvel. Zitten en glijden maar.

5. Hopelijk heb je het oud-papier nog niet weggebracht. Op een stevig stuk karton maak je namelijk ook flink vaart in de sneeuw. Wel even goed inpakken met ducttape, anders houdt deze slee het niet lang vol.

6. Voor de kleine kontjes: op een plastic frisbee kun je ook prima glijden.

7. Eerlijk, we hebben het nog niet getest. En we weten ook niet of ie heel blijft. Maar een potje sleeën kan vast ook op een zwemband, luchtbed of opblaasbare flamingo.

8. En als laatste: gebruik dat bodyboard dit keer niet in de zee, maar in de sneeuw.

Veel sneeuwplezier!

Bekijk ook de pagina schaatsen, skiën & sleeën via de roze button. Heb je zelf een tip, geef ‘m aan ons door via twente@kidsproof.nl

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Tips voor Pinksteren met kinderen

Met een lekker lang Pinksterweekend voor de deur hebben we weer een heleboel leuke tips verzameld. Ga er samen op uit en maak de mooiste herinneringen! Fijne Pinksteren!

Alle kabouters verzamelen!

Sommige Twentse bossen hebben wel hele bijzondere bewoners. Op deze 7 routes kun je speuren naar (en een beetje speuren als) boskabouters! De routes zijn niet te lang, en daardoor heel geschikt voor de kleinere kinderen. De grotere kunnen mooi helpen speuren. Hé, daar zag ik er 1!

Römer- und Germanentage in Park Kalkriese: een avontuurlijke dag vol verhalen, demonstraties en activiteiten.

Zoek je een bijzonder gezinsuitje waar kinderen niet alleen kunnen kijken, maar ook écht mogen beleven? Zet de Germanentage in Park Kalkriese dan maar alvast op jullie lijstje!

Gratis springkussens

Gaan jouw kids letterlijk stuiteren van springkussens? Op deze plekken kun je gratis bouncen op echte 'airmountains'. Ondertussen geniet jij van een sapje en hapje op het terras, daar zit je vast om te springen ;)

Favoriete uitjes & adressen

Germanentage in Park Kalkriese

Paard en Wagen tocht

Klimbos Rutbeek

Meneer Monster (2+)

GRIMM (8+)

Meer inspiratie

Germanentage in Park Kalkriese

De geschiedenis komt hier echt tot leven - bewonder de Romeinen en leef mee in hun kampement!

Podiumtijgers gezocht

De Reisopera zoekt enthousiaste kinderen voor meezingconcert 'Van Parijs tot Purmerend'.

GRIMM (8+)

Bekende sprookjes komen terug in een doldwaze hiphop-balletmix bij Schouwburg Hengelo!

Campina Open Boerderijdag Tilligte

Een dagje uit op een echte boerderij, met boerenstormbaan, schminken en natuurlijk veel koeien!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief