Museum Min 40 Celsius
Beleef de ijstijd!Landschap, geologie en archeologie van de Achterhoek. Een museum met leuke activiteiten
Min40celsius is een verrassend bezoekerscentrum over het unieke landschap van de regio. Een speurtocht naar de bijzondere geologische geschiedenis, bijzondere fossielen, stuwwallen, ijstijden en de ijstijdzoogdieren, en het archeologische spoor van de Neanderthaler tot en met de Romeinen en Germanen. In het bezoekerscentrum mag je zelf graven naar botten als een echte paleontoloog of proberen vuur te maken met vuursteen. Voor scholen zijn er actieve lesprogramma’s. Of meld je aan voor een zoekexcursie en probeer je geluk uit door zelf te gaan zoeken naar een echt bot van een mammoet, een mooie steen of fossiel.
Kinderfeestje
IJskoud het leukste feestje. De kinderen gaan vuur maken en een amulet van speksteen. Ze gaan graven naar botten en fossielen, een speurtocht met opdrachten door het museum en samen als Neanderthalers op de foto. En voor de jarige is er nog een verrassing.
Tip: nog meer bijzondere plekjes in de Achterhoek vind je hier!
min 40 celsius
Hoofdstraat 14
7076 BB Varsselder
Openingstijden
woensdag 13:30-17:00zaterdag (tijdens schoolvakanties) 13:30-17:00
zondag: 13:30-17:00
Prijs
€7,50 (kinderen t/m 4 jaar gratis)Toon op kaart
Lijstjes voor Twente
Meer inspiratie
Boerenpicknick
Belevenisroute op de boerderij met picknick voor jong en oud vol lokale lekkernijen!
Zijn jullie al in De Museumfabriek geweest?
De Museumfabriek is een echt familiemuseum waar de toekomst wordt ontdekt!
Brandweermuseum Rijssen
Internationaal Brandweermuseum Rijssen heeft een wereldwijde collectie brandweerartikelen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste buitenspeeltuinen van Twente
Lekker spelen in de buitenlucht! Wij hebben de leukste buiten speeltuinen voor je verzameld. Ken jij ze allemaal al?
De leukste paasvuren in Twente!
Een paasvuur is een typisch Twentse traditie. Elk dorp of buurschap maakt zijn eigen paasvuur en komt samen om deze aan te steken. Wij hebben de grootste paasvuren in Twente dit jaar weer voor jullie verzameld. Welke ga jij bezoeken?
1 april! 10 tips om je kind in de maling te nemen
Je kinderen in de maling nemen... klinkt niet aardig maar deze grapjes zullen ze vast waarderen! Of zullen zij jóu vandaag te slim af zijn?