Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Zoutmuseum Delden

Het enige Zoutmuseum van Nederland is een bezoekje waard; zoveel zoutvaatjes heb je vast nog nooit gezien

Een korreltje zout.. hoe zo iets kleins – zo’n grote rol speelt. In ons dagelijks leven, en ook in de geschiedenis. Daar moet gewoon een museum over zijn!

Die vind je in hartje Delden. Het enige Nederlandse Zoutmuseum. In 1886 werd in de tuinen van nabijgelegen kasteel Twickel zout in de bodem ontdekt. Bleek in de eerste Wereldoorlog, tijdens de schaarste, een uitkomst te zijn. 

Het museum vertelt je alles over zout. Hoe het werd gewonnen en gezuiverd, waar het in de grond zit en waar het voor gebruikt wordt. In luister- en doe opdrachten leer je waar zout goed voor is. Je kunt er ook nog eens meer dan 2000 bijzondere zoutvaatjes bekijken. In leuke filmpjes zie je hoe het zout vanuit de bodem in het zoutvaatje terecht komt.

Voor meer informatie kun je terecht op de website, via de roze button.

Tip: we hebben nog meer leuke musea voor je gevonden in o.a. Enschede, Almelo en Denekamp.

Zoutmuseum

Langestraat 30

7491 AG Delden

Openingstijden zie website
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Zoutmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Twente

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Römer- und Germanentage in Park Kalkriese: een avontuurlijke dag vol verhalen, demonstraties en activiteiten.

Zoek je een bijzonder gezinsuitje waar kinderen niet alleen kunnen kijken, maar ook écht mogen beleven? Zet de Germanentage in Park Kalkriese dan maar alvast op jullie lijstje!

Gratis springkussens

Gaan jouw kids letterlijk stuiteren van springkussens? Op deze plekken kun je gratis bouncen op echte 'airmountains'. Ondertussen geniet jij van een sapje en hapje op het terras, daar zit je vast om te springen ;)

Tips voor Pinksteren met kinderen

Met een lekker lang Pinksterweekend voor de deur hebben we weer een heleboel leuke tips verzameld. Ga er samen op uit en maak de mooiste herinneringen! Fijne Pinksteren!

Alle kabouters verzamelen!

Sommige Twentse bossen hebben wel hele bijzondere bewoners. Op deze 7 routes kun je speuren naar (en een beetje speuren als) boskabouters! De routes zijn niet te lang, en daardoor heel geschikt voor de kleinere kinderen. De grotere kunnen mooi helpen speuren. Hé, daar zag ik er 1!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief