Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Erlebnispark Emsflower

Gepubliceerd op 2 juni 2024

Blogster Elke reed laatst met het gezin richting Emsburen. Een bezoekje aan Emsflower stond op het programma, een belevenispark over de grens met Duitsland. Hieronder kan je lezen wat ze ervan vonden!

Voordat Juul geboren was, waren we hier regelmatig te vinden. De meiden speelden in de prachtige speeltuin en wij zaten met een boekje op het terras. En dat allemaal geheel gratis. Tegenwoordig moet je voor het Erlebnispark Emsflower entree betalen. Ik moet eerlijk bekennen dat dit wel de reden was waarom ons volgende bezoek zo lang op zich heeft laten wachten. Maar enthousiast geworden door de verhalen van mijn broertje reden we afgelopen zondag toch weer naar Emsflower.

Allereerst werd Juul meegenomen naar de vlindertuin. Deze konden de grote meiden zich ook nog wel herinneren. Vlinders vlogen af en aan. Juul vond het prachtig. Op de voederplekjes zaten de vlinder stil te eten; de ultieme plek om ze goed te kunnen bewonderen én fotograferen. Juul wilde ze ook graag aaien, maar helaas… De grote meiden staken daar gauw een stokje voor. Op de borden is duidelijk te lezen dat het aanraken van de vlinders verboden is, ook voor jongere zusjes.

Na de vlindertuin liepen we door de jungle. We kwamen langs de stokstaartjes, de papegaaien en de koikarpers. Al deze dieren werden met veel enthousiasme door Juul en haar grote zussen bekeken. Vooral de vijver met karpers vond Juul erg interessant. Ze schaterde het uit toen haar zussen wat voor in het water gooiden. Al die happende monden van de vissen trokken haar aandacht. Vrolijk stond ze naast de vijver te happen naar de vissen. Via de bewegende dino’s liepen we naar het tweede gedeelte van de jungle.

In dit gedeelte waren twee kooien waar je door kon lopen. In de ene kooi zaten aapjes. In de andere kooi fladderden vogels. Nou hebben de meiden van mij het ‘anti-vogel-gen’ overgenomen en de kooi met losvliegende vogels vonden ze geen succes. De snelste route werd gekozen, ondanks mijn dappere besluit met ze mee te gaan in de kooi. In de kooi met aapjes waren het juist de dieren die bang waren. Op het moment dat we met onze drie meiden naar binnen stapten, verdwenen de apen in hun hokken. Balen!

Gelukkig eindigde de jungle bij de speeltuin; een groot overdekt gedeelte met een klim- en klauterparcours én apart gedeelte voor jonge kinderen. We stelden ons strategisch op bij het peutergedeelte, zodat alle meiden lekker (ZELLUF) konden spelen. De grote meiden leefden zich uit op het klimparcours en ook de glijbaan was in trek. Jet maakte zelf nog een kort ritje op een dino die helaas defect was. 

Een kop koffie/ thee was vroeger ook al te verkrijgen bij Emsflower. Maar we waren blij verrast door de metamorfose van de koffiecorner. Naast verschillende soorten koffie en thee waren er ook muffins, donuts, echte Duitse taart, maar ook belegde broodjes en pannenkoeken met pasta te verkrijgen in de shop. Wat een verwennerij op de zondag.

De tijd vloog voorbij! Bijna 1,5 uur later dan normaal brachten we Juul in haar bed. Ze sliep als een roosje; moe van alle avonturen in Duitsland. Emsflower is écht een aanrader om met zowel grote als kleine kinderen een dagje te spenderen. Voor nog grotere kinderen (of grootouders) is de rondleiding door de kwekerij ook een tip.

Elke van BLOG by Elke is moeder van Fien, Jet & Juul en leerkracht op een basisschool.

Lees ook:

Alle blogs

De lekkerste pannenkoeken van Twente: 14 fijne adresjes met kinderen

Pannenkoeken eten is altijd een goed idee! In Twente vind je heel wat fijne adresjes waar je met het hele gezin kunt aanschuiven.

De 11 leukste boswandelingen met kinderen in Twente

Boswandelingen zijn altijd heerlijk om met de kinderen te maken. In Twente zijn zoveel mooie bossen te vinden. Heerlijk om in het weekend of tijdens de vakantie een boswandeling met kinderen te maken: bijna alle kinderen vinden het geweldig in het bos en iedereen kan even lekker uitwaaien.

Sinterklaas intochten in Twente

Sinterklaas komt op zaterdag 14 november weer in Nederland! Ook in Twente zal hij weer veel kindjes blij maken met een bezoekje. Waar en wanneer precies? Wij hebben de Sinterklaasintochten in Twente natuurlijk ook dit jaar voor je op een rij gezet.

Gezocht: een nieuw bruistablet voor Kidsproof Twente

Woon jij midden in Twente, spot je overal leuke kinderactiviteiten en krijg je energie van schrijven, delen en ondernemen? Of ken je zo iemand? Dan zoek ik misschien wel jou!

Favoriete uitjes & adressen

Snowcamps

Doe mee aan de NGF Range Cup

Lekker bouwen in de bieb

Kerstmarkt in Tierpark

Meer inspiratie

Kleuterbios met sinterklaasfilms bij Kinepolis

Oehhh, wat een leuke avonturen beleef je met Sinterklaas bij Kinepolis Enschede!

Kindersterrenkijkavond

Ben jij een echte ruimteheld? Kom dan naar de speciale kindersterrenkijkavonden bij Sterrenwacht Cosmos.

Doe mee aan de NGF Range Cup

Ontdek hoe vet golfen is tijdens dit sportieve én supergezellige event

Wildebras 8+

Een knotsgek jungle‑avontuur voor stoere dierenvrienden.

Win een familieconcert met hotelovernachting in Amsterdam
Doe mee en maak kans op een familieconcert mét hotelovernachting in Amsterdam!

Ik doe mee!