Blogs & inspiratie
IJsbellen maken
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Een winters kunstwerk van bellen. Met dit stappenplan maak je ze binnen no-time zelf.
De besneeuwde straten en ijspegels aan de daken zijn eigenlijk al kunst op zich, maar met deze mooie bellen kun je het winterse uitzicht nog mooier maken!
Dit heb je nodig:
– 100 gram suiker
– 2 eetlepels water
– 1,5 kopje water
– 1,5 kopje afwasmiddel
– 1 leeg potje bellenblaas
Dit is natuurlijk genoeg voor meerdere dagen bellenblaas plezier, pas de hoeveelheden aan naar wat je nodig hebt. De suiker zorgt ervoor dat je bellen wat ‘steviger’ worden, daardoor vriezen ze (het moet wel echt goed vriezen!) wat makkelijk op.
Aan de slag!
1. Maak eerst suikersiroop door de suiker te mengen met de 2 eetlepels water.
2. Meng dan het water en afwasmiddel door de suikersiroop.
3. Giet het mengsel in een leeg potje bellenblaas.
4. Laat het goed afkoelen. Zet je flesje met sop bijvoorbeeld al eerder buiten, zodat het goed koud wordt.
5. Blazen maar!
Lukt het niet meteen? Laat je bellenblaas nog verder afkoelen. Zet het flesje met sop al eerder buiten zodat het goed koud wordt, maar nog net niet bevriest! En hoe hoger je de bellen blaast, hoe groter de kans op prachtige ijsbellen. Ook leuk: bellen in kleur! Met een drupje limonadesiroop in de bellenblaas krijgen je bellen een nieuw tintje.
Lees ook:
Alle blogs
Gratis springkussens
Gaan jouw kids letterlijk stuiteren van springkussens? Op deze plekken kun je gratis bouncen op echte 'airmountains'. Ondertussen geniet jij van een sapje en hapje op het terras, daar zit je vast om te springen ;)
Römer- und Germanentage in Park Kalkriese: een avontuurlijke dag vol verhalen, demonstraties en activiteiten.
Zoek je een bijzonder gezinsuitje waar kinderen niet alleen kunnen kijken, maar ook écht mogen beleven? Zet de Germanentage in Park Kalkriese dan maar alvast op jullie lijstje!Meer inspiratie
Randrock Vriezenveen
Festival voor kids op Randrock Junior 2026!
Germanentage in Park Kalkriese
De geschiedenis komt hier echt tot leven - bewonder de Romeinen en leef mee in hun kampement!
Campina Open Boerderijdag Tilligte
Een dagje uit op een echte boerderij, met boerenstormbaan, schminken en natuurlijk veel koeien!