

Blogs & inspiratie
Iedereen kan het maken bij het Maker Festival Twente!
Gepubliceerd op 1 april 2025
Met een meerdaags festival in Enschede (1 t/m 4 mei) en Maakdag Festivals in elke Twentse gemeente (1 t/m 31 mei) belooft het Maker Festival Twente (MFT) weer een uniek familiefestival én een waar makers festijn te worden.

Meerdaags festival in Roombeek Enschede
Bezoek van 1 tot en met 4 mei hét meerdaags Makerfestival in Roombeek. Ontdek en probeer de nieuwste technieken, creatieve uitvindingen en innovatieve maakprocessen. Doe mee met de Kijk- en DoeLabs. En onderzoek hoe kunstenaars werken. Het allerleukste: jullie kunnen zelf overal aan mee doen!
Experimenteer in het MaakLab met de nieuwste Make-It techniekkits. Ontdek elektrotechniek en maak je eigen lamp. Ga in het ‘Kijk- en DoeLab’ aan de slag met een speciale multiplayer-game waarbij je samen kleuren moet mengen. Of maak je eigen windturbine! In het RobotLab programmeer je een sportieve robot om te bewegen zoals jij dat bedenkt. Sla ook het SmaakLab niet over. Je maakt hier eerst een digitaal ontwerp, wat je daarna gewoon kunt opeten!
En er is meer! Laat je fotograferen bij een 3 meter hoge transformer. Maak samen met het robot-orkest Ponytrap muziek. Of graaf je eigen kuil (of kasteel) in het GraafLab. Dan hebben we het T-shirt printen, ontwerp je eigen spel, GrafeerLab en PolitieLab natuurlijk ook nog!
Van al die activiteiten kun je gelukkig ook even bijkomen in het fijne Tetem Café met een kopje koffie. Een lekker hapje haal je bij de foodtruck op het terras.
Maakdag Festivals on tour door Twente | Wat kun je allemaal DOEN?
Naast het meerdaagse Maker Festival in Enschede gaat (een deel van) het festival on tour door Twente. Vorig jaar een groot succes, dus dat smaakt naar meer! In de bibliotheek, het museum of kulturhus bij jou in de buurt ga je experimenteren met nieuwe technieken. Laat je creativiteit de vrije loop.
Tijdens de Maakdag ontdek je in verschillende labs wat jouw talenten zijn. Zo leer je ook allerlei nieuwe technieken en technologieën. Je kunt onder andere mee doen met het MaakLab met de nieuwste Make-It techniekkits, het FilmLab en het RobotLab.
Er is meer! Bezoek de kleurrijke expositie van neon objecten in het ExpoLab. Allemaal gemaakt door jongeren tijdens het lokale maakplaatsenprogramma. Laat je inspireren door lokale makers in het KunstLab of KennisLab. Onder begeleiding van professionele techniekcoaches en makers stap je in een wereld van maken, ontwerpen, programmeren, kunst en media. Gewoon bij jou in de wijk! Laat je aan ons weten hoe jij het Maker Festival hebt ervaren?
Wat als je niet zolang wilt wachten?
Snap ik. Is ook aan gedacht! In samenwerking met cultuurpartners, bibliotheken en speeltuinen is er een uitgebreid randprogramma voor alle leeftijden. Tot 30 april kan je in Enschede (en in de rest van Twente) bijna elke dag iets beleven en of ergens aan meedoen.
Neem alvast een kijkje op de website om volledig in ‘the maker-mood’ te komen. Daar staan ook alle data en locaties van de Dagfestivals in Twente. Het uitgebreide randprogramma én het complete programma van het meerdaagse Maker Festival in Enschede.
Data:
1 t/m 4 mei 12:00-17:00 uur: Festivalterrein Tetem (Roombeek Enschede)
1 t/m 31 mei (tijden verschillen per locatie): Elke Twentse gemeente (voor data klik op onderstaande link)
Lees ook:
Alle blogs

10x thuis-uitjes voor kinderen
Wij hebben even flink omgedacht. Want ook al kun je er even niet op uit, er kan nog steeds heel veel! Lees onze 10 tips hieronder:
Restaurants met indoor-speeltuin
Natuurlijk hartstikke leuk, al die indoor speelparadijzen. Maar zou het niet heerlijk zijn als je er ook echt goed kan lunchen of dineren? Ik kan echt genieten van een portie friet, maar voor een goed bord eten rij ik ook best een stukje verder. Gelukkig kan het gewoon in Twente! De leukste adressen vind je hier. Onderaan staat een link naar een handige kaart. Eet smakelijk & veel plezier!
Waar is hier de ballenbak?
Bij ons momenteel de favoriete activiteit: de ballenbak. Maar ja, waar zitten die nou in Twente? Gelukkig zijn ze op meerdere plekken te vinden, en niet alleen in de overdekte speelparadijzen. We beginnen met de restaurants (lekker!), dan de kinderboerderijen (leuk!) en dan naar de indoor hallen (logisch!). Veel plezier!Meer inspiratie

Septemberkermis Almelo
Plezier met je vrienden of een leuke dag uit voor het hele gezin, kom naar de kermis!
Twents Oldtimer Festival
Oldtimers, oude ambachten, een markt, een springkussen en meer maken dit een heerlijke dag in Tilligte!
Tierpark Nordhorn
De bijzondere dieren komen wel heel dichtbij. Je mag ze zelfs voeren in Tierpark Nordhorn!