Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Mmmmmmmmmmm ijsjes van de IJskuip

Gepubliceerd op 26 mei 2024

Op van die zonnige dagen wordt er bij ons in de tuin tot bedtijd gespeeld, gelachen en ook gegeten. Vooral de ijsjes zijn in trek bij onze meiden. Van heerlijk softijs tot dubbellikkers en eigengemaakt waterijs. Onze meiden zijn er dol op!

Gelukkig komt het betere weer er weer aan en trokken we er zondagmiddag op uit. De temperatuur was helaas nog niet super aangenaam, maar ook met een jas spelen onze meiden graag buiten. Onze eerste stop deze middag was schaapskooi Stroothuizen in Denekamp. De lammetjes begroetten ons enthousiast, maar na een aai over hun bol waren de meiden meer geïnteresseerd in het speeltoestel op het terrein.

Terwijl ze de glijbanen uitprobeerden zaten wij knus met elkaar op het overdekte terras. Voor de koukleumen onder ons lagen er al dekentjes klaar. De meeste mensen namen trouwens plaats binnen bij de kachel die gezellig brandde. Na nog een korte wandeling langs de schapen en lammetjes reden we verder naar onze volgende bestemming.

Via via hadden we gehoord van een mooi plekje aan het kanaal in Noord-Deurningen: de IJskuip. Deze ijsboerderij heeft niet alleen heerlijk ijs, maar ook prachtig aangelegde speeltuin met glijbaan, kabelbaan, springkussen en een voetbalveldje. Bij binnenkomst werden we vriendelijk ontvangen door de meisjes achter de koeling. Onze meiden gingen zonder twijfel voor een bolletje smurfenijs. Zelf deden we ons tegoed aan een bolletje snikkersijs. We namen plaats op het terras. Een lastig momentje voor onze ijsliefhebbers; die speeltuin zag er ook geweldig gaaf uit! In no-time hadden ze hun ijsje op. En met blauwe monden van het smurfenijs hebben ze zich uitstekend vermaakt in de speeltuin.

Op het terrein zijn ook de boerderijdieren te bewonderen. Achter het voetbalveldje stonden de koeien te eten. Hun voer was zojuist door onze meiden vakkundig aangeschoven met de trekkers die op het terrein staan. Geweldig om te zien hoe twee blonde grietjes op de traptrekker (met voorlader en giertank) hun rondjes rijden bij de koeien en helemaal opgaan in hun spel; boertje spelen. Het kostte enige moeite om het terrein te verlaten. De oudste wilde nog 1x op de glijbaan, de jongste nog 1x op de kabelbaan…

Na 6x ‘dit is echt de laatste keer hoor mama’ stapten we in de auto op weg naar huis. Maar we moesten wel plechtig beloven om nog een keer weer terug te gaan naar deze ijsboerderij. De IJskuip is wat ons betreft een aanrader waarbij lekker ijs & speelplezier zorgen voor een geslaagde middag! Wij komen zeker terug!

Groetjes Elke (gastblogster)

Lees ook:

Alle blogs

19x herfst activiteiten om te doen met kinderen

De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje en rode bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars. Houd het herfstweer je binnen? Wij hebben ook een heleboel herfstige thuistips voor je!

Gezocht: een nieuw bruistablet voor Kidsproof Twente

Woon jij midden in Twente, spot je overal leuke kinderactiviteiten en krijg je energie van schrijven, delen en ondernemen? Of ken je zo iemand? Dan zoek ik misschien wel jou!

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

Herfstvakantie met kinderen in Twente

De herfstvakantie is de perfecte vakantie om er lekker op uit te gaan met de kinderen. Deze blog staat vol inspiratie en agenda-tips voor een vakantie vol avonturen! Wat kiezen jullie?

Favoriete uitjes & adressen

Gratis met het OV

Herfstvakantie bij Oyfo

Klimbos Achterhoek

Doe mee aan de Natuurwerkdag!

Dino-vakantiefestijn

Meer inspiratie

Cinekid Rode Loper-momenten

Een filmervaring vol creativiteit, talent en feestelijke momenten. Kom jij ook stralen op de rode loper?

Halloween in Hertme

Stap door de piepende en krakende poorten van het Openluchttheater in Hertme en het Griezelkabinet

Herfstvakantie bij Oyfo

Dit najaar draait het bij Oyfo om de planeet. Ontdek en ervaar hoe techniek ons al eeuwen helpt!

Bounce Valley Enschede

Zelfs de vloer is een luchtkussen! Bounce er op los en doe leuke spellen. Dikke party garantie!

Landgoed Twente Fair

Fair in een prachtige omgeving. Bijzondere kraampjes met lokale producten en activiteiten voor kids!
Korting

Monkey Town Enschede

Laat je aapjes lekker klimmen en klauteren bij Monkey Town in Enschede!

Dino-vakantiefestijn

Dino’s staan deze vakantie centraal in de Museumfabriek, met leuke workhops en voorstellingen.

Magische Media Show

Goochelaar Lars laat je zien wat echt en nep is in de digitale wereld. Gratis show in de bieb!


Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!