Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Tip voor een lange autorit naar je vakantieadres!

Gepubliceerd op 27 mei 2024

Iedereen kent het wel: de lange autorit naar de vakantiebestemming.

Iedereen kent het wel: de lange autorit naar de vakantiebestemming. Natuurlijk zijn er allerlei middelen om de autorit dragelijk te maken, maar het is en blijft soms echt ‘uitzitten’. Vooral vervelend is het voortdurende gevraag om van alles en nog wat. Daarom kwam de moeder van Lotte, Joram en Ivar op het idee van een strippenkaart! Hieronder vertelt ze haar idee.

Hoe werkt het?
De kinderen hebben allemaal een papier (het is handig om deze te lamineren) waarop je zelf een aantal vakjes maakt van dingen die ze tijdens de rit kunnen vragen. Uiteraard beslis jezelf hoeveel dit is. Je kunt ervoor kiezen om plaatjes te zoeken bij de categorieën, maar je kunt ze ook zelf laten tekenen natuurlijk.

Wij hebben een papier met 8 vakjes en de volgende categorieën; 2x een snoepje, 1x pakje sap, 1x een cadeautje, 1x fruit, 1x iets hartigs, 1x een dvd uitkiezen, 1x een muziekje uitkiezen of een kusje. Water mogen ze altijd tussendoor drinken, ieder kind heeft een eigen bidon bij zich liggen.

Een strippenkaart geldt bij ons van start tot stop. Dus als je gestopt bent en weer verder gaat rijden dan begint de strippenkaart opnieuw.

Tijdens het autorijden vragen de kinderen om iets uit hun vakje. Dit geef ik hen dan en dan krijgt het vakje een paperclip of een wasknijpertje. Als de strippenkaart opnieuw begint, haal ik deze eraf.

Voor het kiezen van een dvd wissel ik tussen de kinderen; dus als de eerste kiest, dan laat ik bij de volgende stop het paperclipje zitten, en mag daarna de tweede kiezen.

Qua cadeautjes is er natuurlijk ook een limiet; wij doen 3 cadeautjes per kind. In de praktijk is het vaak ook 3x stoppen voor we bij de eindbestemming zijn.

Op de terugweg gebruiken we de strippenkaart ook, maar dan veranderen we de cadeautjes in een kusje van papa of mama.

Onze kinderen kijken er naar uit om de strippenkaart te maken en ik vind dat het veel gezeur voorkomt, want vol is vol….

Bon Voyage!

Tip: Op Kidsproof.nl vind je heel veel leuke kinderactiviteiten in de regio!

Lees ook:

Alle blogs

Lente: 11x buitenactiviteiten met kinderen

Na de lange wintermaanden hebben we de binnenmuren van ons huis wel genoeg gezien. In de lente willen we graag naar buiten. De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van bloesem en lammetjes. Hieronder lees je 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.

De leukste paasvuren in Twente!

Een paasvuur is een typisch Twentse traditie. Elk dorp of buurschap maakt zijn eigen paasvuur en komt samen om deze aan te steken. Wij hebben de grootste paasvuren in Twente dit jaar weer voor jullie verzameld. Welke ga jij bezoeken?

1 april, kikker in je bil!

Wie weet broeden de kinderen al een tijdje op de allerbeste 1 april grap voor jullie als ouders! Maar, we gaan ontdekken wie het best voorbereid is want wij hebben een paar goede (pay-back) grappen voor je verzameld!

8x paasknutsels en paasrecepten

Met deze 8 DIY tips voor paasknutsels en paasrecepten gaan wij er een extra feestje van maken deze Pasen! We hebben ze hieronder voor je op een rijtje gezet!

Favoriete uitjes & adressen

Paasspeurtocht Intratuin Enschede

Klimbos & Tubing

Bistro de Oale Ste

Knuffel-spreekuur

Meer inspiratie

Klas (5+) WirWar Producties

Laat je verrassen door een spectaculaire circusvoorstelling waarin alles draait om dromen en jezelf zijn!

GRATIS mini-zine vol inspiratie voor Pasen

Een vrolijk mini-magazine vol ideeën voor een fijn paasweekend samen, met inspiratie van LIDL

Koeiendans-dag

De koeien gaan de wei weer in, en daar dansen ze naar toe!

Speeltuin Morskieft

Al 100 jaar heel veel speelplezier in binnen-en buitenspeeltuin Morskieft!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief