Blogs & inspiratie
Wandelen bij Buurse
Gepubliceerd op 2 oktober 2024
Tussen Haaksbergen en Enschede vind je prachtige natuur. Uitgestrekte bossen, afgewisseld met heides en weides! We hebben een paar routes voor je opgezocht. Ze zijn maximaal 10 km, dus perfect om met het hele gezin te doen.
Route 1 – 3,2 KM
Deze route schijnt buggy toegankelijk te zijn. (Ik heb het zelf alleen nog niet getest)
Loop vanaf de parkeerplaats over de Rutbeekweg naar het Noorden richting de Hagmolenbeekweg. Sla daar met een haakse bocht linksaf op de Knoefweg. Eerstmogelijke afslag naar rechts, op de kruising met de Waarveldweg. Dit pas volgen brengt je weer terug bij De Wakel.
Route 2 – 5,4 KM
Loop vanaf de perkeerplaats een stukje naar de Stendermolenweg, en ga net voorbij De Wakel naar links. Waar het pad weer terugkomt bij het Bommelaspad blijf je rechts aanhouden. Je bent maar een paar passen op de Oude Haaksbergerdijk. Volg dit pad totdat je weer op de Stendermolenweg uitkomt. Volg deze weg 600m en sla linksaf naar de Rietschotweg. Sla aan het einde linksaf de Sekmaatsweg op. Voordat je de Langenbergweg tegenkomt kun je het wandelpad naar links nemen.
Steek het spoor over, je ziet vervolgens de Markepaal aan je rechterhand. Blijf het pad volgen en je komt weer uit naast De Wakel.
Route 3 – 7,3 KM
Loop vanaf de perkeerplaats een stukje naar de Stendermolenweg, en ga net voorbij De Wakel naar links. Waar het pad weer terugkomt bij het Bommelaspad sla je rechtsaf de Oude Haaksbergerdijk op. Ga bij de kruising Zonnebeek/Leppeweg rechtdoor. Sla op de volgende kruising rechtsaf de Oude Buurserdijk op. Loop voorbij de kruising met de Hegebeekweg, en ga het 2e pad links af. Blijf op de Rietbrugweg. Ga het 2e pad rechtsaf om naar de Stendermolenweg te gaan. Ga op de kriusing met de Stendermolenweg naar links. Je loopt dan langs het Wandelknooppunt Buursezand Parkeren. Ga daar rechtsaf de Rietschotweg op. Ga aan het einde naar rechts de Sekmaatsweg op. Deze komt weer uit op de Stendermolen weg. Ga naar links en loop zo terug naar De Wakel.

Je vindt de routes hier Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs
Alle kabouters verzamelen!
Sommige Twentse bossen hebben wel hele bijzondere bewoners. Op deze 7 routes kun je speuren naar (en een beetje speuren als) boskabouters! De routes zijn niet te lang, en daardoor heel geschikt voor de kleinere kinderen. De grotere kunnen mooi helpen speuren. Hé, daar zag ik er 1!
Tips voor Pinksteren met kinderen
Met een lekker lang Pinksterweekend voor de deur hebben we weer een heleboel leuke tips verzameld. Ga er samen op uit en maak de mooiste herinneringen! Fijne Pinksteren!
Römer- und Germanentage in Park Kalkriese: een avontuurlijke dag vol verhalen, demonstraties en activiteiten.
Zoek je een bijzonder gezinsuitje waar kinderen niet alleen kunnen kijken, maar ook écht mogen beleven? Zet de Germanentage in Park Kalkriese dan maar alvast op jullie lijstje!Meer inspiratie
Podiumtijgers gezocht
De Reisopera zoekt enthousiaste kinderen voor meezingconcert 'Van Parijs tot Purmerend'.
Campina Open Boerderijdag Tilligte
Een dagje uit op een echte boerderij, met boerenstormbaan, schminken en natuurlijk veel koeien!
Germanentage in Park Kalkriese
De geschiedenis komt hier echt tot leven - bewonder de Romeinen en leef mee in hun kampement!