Blogs & inspiratie
De week van het geld!
Gepubliceerd op 13 mei 2024
Misschien waren er bij jou ook gastlessen op school gepland... die gaan dus even niet door. Maar kijk eens wat een onwijs leuke dingen je thuis kunt doen in het kader van de Week van het Geld!
Doel van de Week van het Geld is om kinderen al jong en spelenderwijs te leren omgaan met geld, en daarmee de basis te leggen voor financiële zelfredzaamheid op volwassen leeftijd. Dit onderwijs kan zelfs al beginnen bij de jongste kinderen, zelfs al bij kleuters! Voordat corona roet in het eten gooide was het de bedoeling dat verschillende professionals uit de finaciële wereld leuke gastlessen zouden geven in verschillende groepen op scholen. Dát gaat helaas vooralsnog niet door, maar gelukkig staan er op de site van de Week van het Geld ook ontzettend leuke tips voor activiteiten om thuis te doen!
Groep 1 en 2
Download gratis leuke kleurplaten van spaarvarkens, over klusjes om geld te verdienen of over geld krijgen voor een mooi rapport. >> Download kleurplaten Deze link opent in een nieuwe tab
Groep 3 en 4
Filmpjes kijken! Er is een aflevering van Huisje Boompje Beestje over zakgeld krijgen en een filmpje over Rens die een skateboard wil kopen, maar daar eerst geld voor moet verdienen. >> Bekijk het filmpje Deze link opent in een nieuwe tab
Of:Knutsel je eigen toverspaarpot; creatief met sparen! >> Bekijk de tutorial Deze link opent in een nieuwe tab
Groep 5 en 6
Met kinderen van deze leeftijd kun je mooie gesprekken aangaan. Bijvoorbeeld over de vraag ‘maakt geld gelukkig’? Bekijk samen het filmpje en ga samen in gesprek! >> Naar het filmpje Deze link opent in een nieuwe tab
Groep 7 en 8
Deze prépubers doen niets liever dan zichzelf cool op beeld zetten. Hun foto’s worden nóg toffer met deze fotoprops! >> Download de fotoprops hier Deze link opent in een nieuwe tab
Ook handig:
– Het zakgeldcontract >> Download het zakgeldcontract hier Deze link opent in een nieuwe tab
– De zakgeld- checklist >> Bekijk de zakgeld-checklist hier Deze link opent in een nieuwe tab
Bovenstaande is slechts een selectie van alle activiteiten, tips en filmpjes met als onderwerp ‘financiële opvoeding’, op de website van de Week van het Geld Deze link opent in een nieuwe tab vind je nog veel meer!
Liefs Lotte
Lees ook:
Alle blogs
8x Bowlen in Twente
Bowlen is het perfecte familie-uitje. Iedereen kan mee doen en is het zelfs opletten dat je niet te fanatiek wordt! Combineer het met een lekker hapje en drankje - goed voor een middag vol vertier.
9x Uitkijktorens in Twente
Twente with a view! En een beetje pfieuw, want voor dit prachtige uitzicht moet je wel wat doen. Alle torens bij elkaar zijn namelijk wel 230 meter hoog. Laat jij even weten hoeveel treden dat waren ;)?
Op zoek naar het leukste kinderfeestje?
Maart staat bij Kidsproof Twente in het teken van kinderfeestjes. Alle jarige jobjes en jetjes willen natuurlijk het tofste feestje om hun verjaardag te echt vieren. Hieronder alvast wat tips...Meer inspiratie
Kabouterpad Zandstuvebos
Een ontdekkingsreis voor de kleine avonturier!
Buitenspeeltuinen
De leukste buitenspeeltuinen van Twente vind je hier! Ken jij ze allemaal al?
Kleuterbios: Mike & Molly Vieren Feest
Gezellig met je kleintje(s) naar de Kinepolis Kleuterbios; een heel speciaal weekenduitje!