Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

De week van het geld!

Gepubliceerd op 13 mei 2024

Misschien waren er bij jou ook gastlessen op school gepland... die gaan dus even niet door. Maar kijk eens wat een onwijs leuke dingen je thuis kunt doen in het kader van de Week van het Geld!

Doel van de Week van het Geld is om kinderen al jong en spelenderwijs te leren omgaan met geld, en daarmee de basis te leggen voor financiële zelfredzaamheid op volwassen leeftijd. Dit onderwijs kan zelfs al beginnen bij de jongste kinderen, zelfs al bij kleuters! Voordat corona roet in het eten gooide was het de bedoeling dat verschillende professionals uit de finaciële wereld leuke gastlessen zouden geven in verschillende groepen op scholen. Dát gaat helaas vooralsnog niet door, maar gelukkig staan er op de site van de Week van het Geld ook ontzettend leuke tips voor activiteiten om thuis te doen! 

Groep 1 en 2

Download gratis leuke kleurplaten van spaarvarkens, over klusjes om geld te verdienen of over geld krijgen voor een mooi rapport. >> Download kleurplaten  Deze link opent in een nieuwe tab

Groep 3 en 4 

Filmpjes kijken! Er is een aflevering van Huisje Boompje Beestje over zakgeld krijgen en een filmpje over Rens die een skateboard wil kopen, maar daar eerst geld voor moet verdienen. >> Bekijk het filmpje  Deze link opent in een nieuwe tab
Of:Knutsel je eigen toverspaarpot; creatief met sparen! >> Bekijk de tutorial  Deze link opent in een nieuwe tab

Groep 5 en 6 

Met kinderen van deze leeftijd kun je mooie gesprekken aangaan. Bijvoorbeeld over de vraag ‘maakt geld gelukkig’? Bekijk samen het filmpje en ga samen in gesprek! >> Naar het filmpje  Deze link opent in een nieuwe tab

Groep 7 en 8

Deze prépubers doen niets liever dan zichzelf cool op beeld zetten. Hun foto’s worden nóg toffer met deze fotoprops! >> Download de fotoprops hier  Deze link opent in een nieuwe tab


Ook handig:

– Het zakgeldcontract >> Download het zakgeldcontract hier  Deze link opent in een nieuwe tab
– De zakgeld- checklist >> Bekijk de zakgeld-checklist hier  Deze link opent in een nieuwe tab

Bovenstaande is slechts een selectie van alle activiteiten, tips en filmpjes met als onderwerp ‘financiële opvoeding’, op de website van de Week van het Geld Deze link opent in een nieuwe tab vind je nog veel meer!


Liefs Lotte

Lees ook:

Alle blogs

Alles voor een heerlijke zomervakantie met kids in Twente!

Of je nu van actie houdt, dol bent op de natuur of juist graag je creatieve talenten ontdekt, bij Kidsproof Twente vinden jullie gegarandeerd iets waar het hele gezin van kan genieten. Dus trek die slippers aan, smeer je in met zonnebrandcrème en laat je verrassen

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

7x de lekkerste ijsjes van Twente

Waar kun je de lekkerste ijsjes van Twente kopen? Wij hebben een heel handig overzicht gemaakt van onze favoriete ijssalons. Dat wordt smullen!

10 leukste zwembaden en strandjes in en rond Twente

Wil je buiten zwemmen met kinderen in Twente of lekker even zonnebaden aan een strandje? Hier vind je de leukste zwembaden, strandjes en recreatieplassen in o.a. Enschede, Ootmarsum én Duitsland om te spetteren en heerlijk af te koelen.

Meer inspiratie

Zomervakantie: Enschede is jarig!

En dat vieren ze in de Museumfabriek op typisch Twentse manieren, en jij mag meedoen!

BIG INSECTS

Stort je in een krioelend avontuur bij Museum Natura Docet

Rondleiding op de boerderij

Kijk, voel, ruik en proef deze zomervakantie van het boerenleven op een melkveebedrijf.

Springkussenfestival

Stuiterballen verzamelen! Op 29 mei is er weer een springkussenfestival op het Van Heekplein!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief