Onderwijsmuseum
Wil je weten hoe de spullen er bij opa & oma vroeger op school uitzagen? Ga naar het Onderwijsmuseum!
In Ootmarsum staat het mooisteOnderwijsmuseum van Nederland. In een prachtig historisch gebouw zijn verschillende ruimten ingericht net zoals vroeger. Beneden vind je veel lesplankjes, tel- en schrijfmaterialen en muurplaten. Boven staan verschillende schoolbanken uitgestald die aangeven hoe de kinderen van 1880 tot 2010 in de klassen zaten. Op elke tafel staat een voorwerp uit die tijd.
De kinderen mogen in het museum met allerlei voorwerpen spelen. Van telramen tot leesplankjes, van puzzels tot voorleesboeken. Ze kunnen zelfs met een griffel in inkt schrijven.
Vanaf 4 februari is hier een nieuwe expositie, genaamd ’thuis in de wereld’. Een reis door het vak aardrijkskunde. Wat weet je eigenlijk zelf nog? Test je kennis aan de hand van de verschillende kaarten. Sla vooral het item ‘Wereldburger’ niet over. Door verschillende opdrachten en proefjes leer je meer over klimaatverandering, leer je kaart lezen of zelf een kompas maken. Geschikt voor kinderen en volwassenen.
Wil je meer weten over dit interessante museum, neem dan via de roze button een kijkje op de website.
Tip: wil je op de hoogte blijven van onze leukste tips en adresjes? Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!
Educatorium
Keerweer 2
7631 EX Ootmarsum
Openingstijden
zie websitePrijs
zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Twente
Meer inspiratie
Kleuterbios: Dikkie Dik 2
Kinepolis Kleuterbios met Dikkie Dik 2: een leuk weekenduitje bij Kinepolis Enschede!
Ervaar het OV
Reis supervoordelig met bus en regionale trein in december en kerstvakantie
Nationale Voorleesdagen
De Nationale Voorleesdagen zijn weer van start gegaan. Lees het Prentenboek van het Jaar voor!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Spelletjes in de sneeuw!
Hoera, eindelijk sneeuw! Natuurlijk gaan we lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuke dingen doen met sneeuw. Wij hebben 10 toffe spelletjes met sneeuw verzameld voor nog meer sneeuwpret!
Schaatsen op natuurijs
Met de aangekondigde vorst begint het te kriebelen: zouden we op natuurijs kunnen schaatsen? Wij halen de schaatsen vast uit het vet en hebben schaatsplekken & tips op een rijtje gezet!
13x warme chocolademelk ideeën
Bij winter denken we aan kou, gure wind én natuurlijk een lekkere warme choco! Ook in de herfst kan het soms flink koud zijn en zelfs in de lente kan het af en toe nog flink spoken. Met deze leuke variaties op de klassieke chocolademelk zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.