Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Memory Museum Nijverdal

Een uniek museum die je een deel van de Tweede Wereldoorlog laat beleven.

In het Memory Museum in Nijverdal beleef je als bezoeker de periode 1945, vanaf de opkomst van het Nationaal-Socialisme tot en met de bevrijding van Europa, stap voor stap.

Het hart van het museum wordt gevormd door levensechte diorama’s, waar de bezoeker met alle zintuigen de oorlog kan ervaren. Een indrukwekkende belevenis, maar ook zeer educatief voor de groepen 7 en 8. Een mooie aanvulling op de geschiedenislessen.

De diorama’s in het museum geven een aantal markante gebeurtenissen weer:

  • De Duitse inval in Nederland
  • De bezettingstijd
  • De Jodenvervolging
  • De geallieerde landingen op de stranden van Normandië
  • Operatie Market Garden, de geallieerde opmars tot aan Arnhem
  • Het Ardennenoffensief, de Duitse tegenaanval De V1 (vliegende bom) lanceringen vanuit Nijverdal
  • De bevrijding van Nijverdal door de Canadezen

Ook is het mogelijk om in een Duitse bunker te zijn tijdens de invasie op de stranden van Normandië. Ervaar hoe het is om ondergedoken te zitten in een schuilplaats voor onderduikers.

Al met al een bijzonder museum die een bezoek waard is. Klik via de roze button door naar de website van het museum voor meer informatie.

Tip: in onze categorie Uiteten hebben wij gezellige restaurants voor je verzameld waar je heerlijk met de kids een hapje kunt eten.

Memory Museum Nijverdal

Grotestraat 13

7443 BA Nijverdal

Openingstijden Dinsdag t/m zondag van 10:00 tot 17:00 uur (maandag gesloten).
Openingstijden tijdens feestdagen vind je op hun website.
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Memory Museum Nijverdal

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Bakkerij- en IJsmuseum

Neem een kijkje in de oude bakkerij en bewonder de eerste ijsmachines.

Binnenspeeltuin Kids City

Een kidsbios, piratenmuseum, kinderdisco en tal van leuke speeltoestellen maken het feest compleet!

Kinepolis Enschede

Gezellig filmpje pakken? Bij Kinepolis in Enschede is genoeg te zien!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Bomvolle meivakantie

Want er zijn niet alleen een hoop leuke vakantie acties, maar het is ook nog eens pasen en koningsdag! Bezoek de grootste paasvuren, en kleur het weekend erna oranje met de leukste koningsdag vieringen!

Nieuwe Hotspotgids Twente

Joehoe! Hij is er weer, de Twentse hotspotgids. Vol met de leukste tips, handig om mee te nemen!

Twickel vlonderpad wandeling

Maak een heerlijke wandeling over landgoed Twickel. Met op de route een restaurant met speeltuin, een museumboerderij, een kasteel en watermolen!

Een heerlijk dagje weg in Osnabrück!

Een ideale bestemming voor een city-trip met kids. Voor avontuur, ontspanning, lekker shoppen en andere bijzondere ontdekkingen. In deze blog tippen we je de leukste uitjes.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief