
Memory Museum Nijverdal
Terug naar het overzichtEen uniek museum die je een deel van de Tweede Wereldoorlog laat beleven.
In het Memory Museum in Nijverdal beleef je als bezoeker de periode 1945, vanaf de opkomst van het Nationaal-Socialisme tot en met de bevrijding van Europa, stap voor stap.
Het hart van het museum wordt gevormd door levensechte diorama’s, waar de bezoeker met alle zintuigen de oorlog kan ervaren. Een indrukwekkende belevenis, maar ook zeer educatief voor de groepen 7 en 8. Een mooie aanvulling op de geschiedenislessen.
De diorama’s in het museum geven een aantal markante gebeurtenissen weer:
- De Duitse inval in Nederland
- De bezettingstijd
- De Jodenvervolging
- De geallieerde landingen op de stranden van Normandië
- Operatie Market Garden, de geallieerde opmars tot aan Arnhem
- Het Ardennenoffensief, de Duitse tegenaanval De V1 (vliegende bom) lanceringen vanuit Nijverdal
- De bevrijding van Nijverdal door de Canadezen
Ook is het mogelijk om in een Duitse bunker te zijn tijdens de invasie op de stranden van Normandië. Ervaar hoe het is om ondergedoken te zitten in een schuilplaats voor onderduikers.
Al met al een bijzonder museum die een bezoek waard is. Klik via de roze button door naar de website van het museum voor meer informatie.
Tip: in onze categorie Uiteten hebben wij gezellige restaurants voor je verzameld waar je heerlijk met de kids een hapje kunt eten.
Memory Museum Nijverdal
Grotestraat 13
7443 BA Nijverdal
Openingstijden
Dinsdag t/m zondag van 10:00 tot 17:00 uur (maandag gesloten).Openingstijden tijdens feestdagen vind je op hun website.
Prijs
zie websiteDeel deze tip:
Meer inspiratie


Speelbos Het Hulsbeek
Een superleuk speelbos bij Recreatiepark Het Hulsbeek waar je heerlijk kunt klimmen en buitenspelen!
Kasteel Bentheim
Altijd al willen weten hoe een kasteel er van binnen uitziet? Ga dan naar Kasteel Bentheim!
Restaurant Tante Stoof
Gezelligheid en goed eten. Het terras grenst aan een grote speeltuin.Blogs & inspiratie
Alle blogs
9x Bowlen in Twente
Bowlen is het perfecte familie-uitje. Iedereen kan mee doen en is het zelfs opletten dat je niet te fanatiek wordt! Combineer het met een lekker hapje en drankje - goed voor een middag vol vertier.
Waar is hier de ballenbak?
Bij ons momenteel de favoriete activiteit: de ballenbak. Maar ja, waar zitten die nou in Twente? Gelukkig zijn ze op meerdere plekken te vinden, en niet alleen in de overdekte speelparadijzen. We beginnen met de restaurants (lekker!), dan de kinderboerderijen (leuk!) en dan naar de indoor hallen (logisch!). Veel plezier!
27x kinderfeestjes thema’s voor thuis
Ben je op zoek naar een leuk thema voor het kinderfeestje van jouw kind? Voor deze verjaardagsfeestjes hoef je de deur niet uit. De leukste thema’s voor een thuisfeestje vind je hieronder op een rijtje.