Blogs & inspiratie
Pasen in en om Maastricht!
Gepubliceerd op 15 maart 2024
Pasen, wat weet jij van dit feest en wat is er allemaal te doen aan activiteiten? We hebben het allemaal voor je op een rijtje gezet!
Weet jij de oorspronkelijke betekenis van Pasen? We hebben het even voor je opgezocht op wikipedia. “Pasen is het belangrijkste christelijke feest in het liturgische jaar, volgend op de Goede Week. Christenen vieren deze dag vanuit hun geloof dat Jezus opgestaan is uit de dood, op de derde dag na zijn kruisiging. In de loop der jaren zijn veel non-religieuze culturele elementen (zoals de paashaas, paaseieren en paasvuur) toegevoegd aan het paasfeest, waardoor het een belangrijk seculier feest is geworden. Pasen duurt twee dagen en wordt gevierd op een zondag en maandag. Beide dagen worden wel afzonderlijk eerste en tweede paasdag of paaszondag en paasmaandag genoemd.”
Met Pasen is het heerlijk vertoeven met familie en vrienden. Meestal schijnt de zon en kun je er lekker op uit trekken. Uiteraard heeft Kidsproof wederom zo veel mogelijk toffe uitjes voor je gezocht.
Houd jij van lekker actief bezig zijn? Dan kun je bij Snowworld Landgraaf Deze link opent in een nieuwe tab een uur skiles of snowboardles krijgen met daarbij een verrassingsactiviteit en na afloop lekker smullen! Heb je geen zin in die warme winterschoenen? Kies dan voor een wandeling met het hele gezin in het BloteVoetenPark Deze link opent in een nieuwe tab. En ja je raadt het al……… dat is met je blote voeten ![]()
Ben jij thuis een keukenprins of keukenprinses? Dan hebben we twee lekkere recepten voor je gevonden om te maken voor het paasontbijt of de paasbrunch. De hartige paas cruffin Deze link opent in een nieuwe tab en het frans eierpotje met zalm en spinazie Deze link opent in een nieuwe tab. Geen zin om alles zelf te doen thuis? Dan sluiit je gewoon gezellig aan bij het ontbijt in de Gaiazoo Deze link opent in een nieuwe tab. Ontbijten bij de dieren en op zoek naar paaseieren met de paashaas.
Voor de wat stoerdere kids is er een hele spannende speurtocht in de Mergelgrotten Deze link opent in een nieuwe tab. Of wat dacht je van een hele gave nachtwandeling Deze link opent in een nieuwe tab bij volle maan?
Wij van Kidsproof Maastricht wensen je vrolijke Paasdagen!
Lees ook:
Alle blogs
19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL
Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)
De leukste Herfstvakantie avonturen in Zuid-Limburg
Zo, hier heb ik echt zo'n zin in! De herfst heeft iets magisch. Nog genoeg leuks om buiten te doen, maar ook de binnenuitjes lonken, zeker als het weer wat minder is. En er wordt ook nog eens van alles georganiseerd. Volle planning dus volgende week. En jij?
De mooiste uitzichtpunten in Zuid-Limburg: leuk met kinderen
Zuid-Limburg is een van de mooiste plekken van Nederland om van het uitzicht te genieten. Heuvels, bossen, dalen en zelfs uitzicht tot ver over de grens: je hoeft hier maar een klein stukje omhoog te lopen voor een prachtig panorama.
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
Theaterspecial: Het Laagland!
In september 2026 start het nieuwe theaterseizoen van Het Laagland. Met de tournees OM en OM en OM (1,5 t/m 3 jaar) en Stuntelman (4+), de kerstspecial Kerstboom te Koop en de muziekvoorstelling Stiltestorm (10+) beleef je een wonderlijk wervelend seizoen. Zelf op het podium staan? Dat kan bij Theaterwerkplaats Jong Laagland. Waar zien we jou?Meer inspiratie
Hans & Grietje op de vlucht! (8+)
Het beroemde sprookje komt tot leven als spannende familieopera vol humor in Theater aan het Vrijthof!
Filmblik Festival!
Deze herfstvakantie beleef je in Lumière weer een spetterende editie van Filmblik!
Facebook inspiratie
Like en volg ons op Facebook en bekijk de nieuwste uitjes en toffe inspiratie als eerste!
Ravenspook Circus
Ga mee op avontuur langs vreemde circusfiguren, mysterieuze dieren, vuur en mist in het BloteVoetenPark!
Kidsproof op Instagram
Blijf via insta op de hoogte van de leukste activiteiten en uitjes voor kinderen!
Pannenkoekencruise Maastricht
Onbeperkt pannenkoeken eten tijdens een rondvaart met Rederij Stiphout in Maastricht!
Nieuwsbrief
Geen toffe uitjes missen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date!