Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Lekker lang weekend met Hemelvaart en Pinksteren 2025

Gepubliceerd op 16 april 2025

Heerlijke vrije dagen om even helemaal tot rust te komen of dagen waarbij je lekker op pad gaat en ontdekt wat Zuid-Limburg allemaal voor leuks te bieden heeft! Wij hebben weer een lijstje met supertoffe tips klaarstaan! Buiten de deur en lekker thuis. Maak er een paar mooie dagen van met je gezin!

Eropuit tijdens Hemelvaart

Campina Open Boerderijdagen

Op 30 mei (de dag na Hemelvaart) en 9 juni (Tweede Pinksterdag) stellen boerderijen verspreid over heel Nederland, hun erf open voor publiek. Er is van alles te zien en te beleven voor jong en oud op de verschillende boerderijen. En extra leuk: de toegang tot de Campina Open Boerderijdagen is gratis!

Onbeperkte Sportdag

Doe gratis mee aan deze toffe dag die Toyota op 1 juni organiseert voor kinderen met een beperking én hun familie! Kinderen van 6 tot 21 jaar kunnen deelnemen aan sportieve activiteiten en olympische en paralympische sporters ontmoeten.

Eropuit tijdens Pinksteren

Dag van het Kasteel
Welk kind droomt er niet van om als prins of prinses rond te lopen in een kasteel? Dat kan in het Pinksterweekend! Bezoek een kasteel bij jou in de buurt en ontdek allerlei leuke activiteiten. En… kinderen mogen natuurlijk verkleed komen!

Wandelschoenen aan en gaan! Deze link opent in een nieuwe tab
Zin in een leuke wandeling? Tijdens het pinksterweekend kan het hele gezin er lekker samen op uit in de natuur! Visit Zuid-Limburg verzamelde allerlei wandelroutes waar ook een hoop leuks te doen is voor kids!

Leuk voor thuis

Ligt er in de schuur nog ergens een pvc-buis? Met pijltjes van krantenpapier kun je een wedstrijdje houden wie het verste kan schieten door in de buis te blazen.

Eens iets anders dan barbecueën. Kies voor gourmetten of fonduen in de tuin. Dat voelt opeens toch als een hele andere ervaring dan binnen.

Zoek met lekker weer een uitdagende natuurspeeltuin in de buurt. Vergeet de oude kleren niet!

De hele familie bakt! Hou een taartwedstrijd met het gezin of de familie. Wie bakt de lekkerste taart of cake? Niet teveel eten die dag, want na afloop moeten alle baksel natuurlijk geproefd worden.

Speelkwartiertje! Laat de kleine een hoge toren bouwen van alle kussens die je kunt vinden in huis. En daarna lekker uitrusten in de berg zachte kussens.

Knutsel je eigen insectenhotel voor in de tuin of op het balkon.

Durven jullie het aan? Laat de kinderen de baas zijn voor één dag. Dat wordt vast snoepjes bij het ontbijt en lekker veel gamen 😉

Even lekker kletsen. Ken je onze Kidsproof Kletspraat al? Stel elkaar de vragen tijdens de lunch, het diner of een wandeling. Zo leer je elkaar nóg beter kennen.

Ga last-minute nog een paar daagjes weg tijdens Hemelvaart óf doe alvast inspiratie op voor het Pinksterweekend of de zomervakantie. Op onze site Kidsproofvakantie.nl Deze link opent in een nieuwe tab vind je de leukste kindvriendelijke accommodaties.

Fijn weekend!

TIP: Heb jij je al aangemeld voor onze nieuwsbrief Deze link opent in een nieuwe tab? Deze staan vol toffe tips en vaak ook met een speciaal thema! Neem ook eens een kijkje op onze kidsproof kinderfeestjespagina Deze link opent in een nieuwe tab. Ook de moeite waard om eens te kijken op onze op kamp pagina Deze link opent in een nieuwe tab voor toffe kampen in de vakanties met en zonder overnachting!

Lees ook:

Alle blogs

Koningsdag 2026: wat is er allemaal te doen in Zuid-Limburg?

Met Koningsdag kleurt het hele land oranje. Hier vind je een overzicht van leuke vrijmarkten en andere toffe Koningsdag-activiteiten voor kids!

Een meivakantie vol gezinsuitjes in Zuid-Limburg!

Wat hebben onze kids er zin in: heerlijk 2 weken vrij! Maar wat gaan jullie allemaal doen? Er zijn volop activiteiten in Zuid-Limburg, dus aan keuze geen gebrek! Van sportieve uitjes tot interactieve musea: er is van alles te doen!

Ontdek Maastricht vanaf het water

Toerist in eigen stad, de regio ontdekken vanaf het water of op zoek naar een tof uitje voor de lange weekenden? Bij Rederij Stiphout ben je aan het goede adres. Van lekker smullen tijdens een cruise, kapitein van je eigen sloep tot een mooie rondvaart. Wij hebben de leukste tips voor je op een rij gezet!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Favoriete uitjes & adressen

Discovery Museum in de meivakantie

Steenkolenmijn

Meivakantie bij Rederij Stiphout

Uitagenda Kidsproof

Nieuwsbrief

Lumière

Klimmen in de meivakantie

Kindergrottentocht in de meivakantie

BloteVoetenPark in de meivakantie

Meer inspiratie

360° show ‘Voyage of the Stars’ (6+)

Beleef dit ruimteavontuur in de 360° filmzaal van Cosmodrome!

Pannenkoekencruise

Geniet van onbeperkt pannenkoeken tijdens de Pannenkoekenboottocht van Rederij Stiphout!

De nieuwste familiefilms bij Pathe

Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!

Nieuwsbrief

Geen toffe uitjes missen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief