Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zwemles in Limburg

Gepubliceerd op 28 juli 2024

Een overzicht van zwembaden in Limburg die (ABC-) zwemlessen aanbieden voor kinderen vanaf 4 jaar.

Een spannende tijd, het moment dat jouw kindje met de Nationale ABC zwemlesen mag beginnen. Ze zijn niet verplicht in Nederland, maar in ons waterrijke land, wél van levensbelang.
Ten eerste wordt er aandacht besteed aan het watervrij maken van de kinderen, hetgeen betekent dat ze zich veilig voelen in het zwemwater. Dit vormt ook de basis voor het leren zwemmen. Kindern leren op hoe ze op hun borst en rug moeten drijven, het in- en uit het water klimmen, en kopje onder gaan door speeltjes op te duiken.
De kinderen leren de enkelvoudige rugslag, de schoolslag en de borst- en rugcrawl, compleet met flipperen en watertenen (de zogenaamde kikkervoeten).
Gedurende de A, B, en C zwemlessen leren de kinderen te schakelen tussen verschillende zwemstijlen, afstanden afleggen, watertrappen, met kleding aan zwemmen en nog veel meer om straks veilig zelfstandig te water te kunnen gaan.

Alleen zwembaden in het bezit van de Licentie Nationale Zwemdiploma’s mogen ABC zwemlessen aanbieden. Kidsproof heeft er een paar op een rij gezet. Alsjeblieft!

Mosaqua

In het subtropische zwemparadijs Mosaqua Deze link opent in een nieuwe tab in Gulpen kunnen kinderen behalve spelen op het Piratenschip, spartelen in de stroomversnelling en vechten met de golven in het golfslagbad OOK hun ABC Zwemdiploma’s behalen.
Mosaqua wordt jaarlijks getoetst en dus voldoen hun zwemlessen aan de meest recente kwaliteitscriteria. Ook werken de gediplomeerde zweminstructeurs volgens de Gedragscode Zwembranche, hebben een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) en blijven bijgeschoold. Dat is een geruststellend idee. Zo kan jouw kind spelend leren en veilig genieten van zijn of haar zwemles. Als ouder / verzorger wordt je ook goed geïnformeerd over de vooruitgang van je kind (bovenstaande informatie geldt ook voor zwembad Zenden, dat verderop aan bod komt). De kosten bedragen €10,00 per les van 60 minuten. Je kunt leskaarten kopen tegen een gereduceerd lesbedrag. Tevens zijn er ook privé zwemlessen te volgen. Deze kosten €19,50 per les van 30 minuten.

Polfermolen

In het zwembad van Polfermolen Deze link opent in een nieuwe tab in Valkenburg kun je ook prima zwemlessen volgen, alleen dan pas vanaf 4,5 jaar. Als je op de website een kijkje neemt bij ‘diplomazwemmen – diploma eisen’, kun je haarfijn ziet wat je kindje per diploma moet leren, oefenen en bemeesteren.
Om je een idee te geven van de kosten van Polfermolen, volgt hier een overzicht van hoeveel je kwijt bent voor het A diplpoma:
Het is €621,50 (of €53,50 per maand (12x)). Voor dit bedrag koop het ‘garantieplan’ (50 minuten per les) en je kunt blijven zwemmen totdat je kind het A-diploma behaald heeft. Dit haalt de mogelijke prestatiedruk weg bij je kind en opeens zijn inhaallessen geen probleem meer. Bijkomende kosten: €20,00 inschrijfgeld, €5,00 paskosten en €14,15 diplomakosten. Voor een privéles ben je overigens €21,50 kwijt.

Zenden

In Maastricht kan jouw kindje de ABC diploma behalen bij zwembad Zenden Deze link opent in een nieuwe tab. Er zijn reguliere 1-uurslessen (uit te breiden naar 2x per week), zwemlessen in mini-groepjes van maximaal 4 kindjes en privélessen. Gaat jouw kindje naar OBS Binnenstad? Dan haalt Zenden de kinderen op en krijgen ze zwemles als naschoolse activiteit. Da’s mooi geregeld! Hoeveel je kwijt bent voor deze zwemlessen kun je direct bij de aanbieder opvragen.

Geusseltbad

In Maastricht vind je het gezellige Geusseltbad Deze link opent in een nieuwe tab. Dit zwembad biedt ABC zwemlessen aan volgens de Easy-Swim methode door middel van speelse en fantasierijke zwemlessen. De kinderen leren zwemmen in een speciaal Easy-Swim zwempakje waardoor zij zich veilig kunnen bewegen in het water. Lessen nemen plaats in kleinere groepjes en privélessen behoren ook tot de mogelijkheden. Via het leerlingvolgsysteem kun je de voortgang van je kind in de gaten houden. Geusseltbad werkt volgens een diploma-garantieplan:
All-in lespakket diploma A € 585,00
All-in lespakket diploma B € 165,00
All-in lespakket diploma C € 165,00

Turbolessen staan ook op het menu. Timo en Tina helpen jouw kind om in 10 dagen een echte Turboheld te worden en hun A-, B- of C-diploma te behalen. Compleet met échte superheldencape (€845,00). Je traint dan elke dag 3 uurtjes en leert alles om aan de nationale zwemeisen te voldoen. (Turboheld diploma B of C duurt 5 dagen à €365,00). Deze Turbocursussen vinden plaats in de kerst- of zomervakantie.

Club Pellikaan

Maasticht is ook de stad waar je fijn kunt zwemmen bij de exclusieve Club Pellikaan Deze link opent in een nieuwe tab. Bijzonder bij deze club is dat jouw kind 1 zwemdiploma haalt die gelijk staat aan de ABC diploma’s. En ja, Club Pellikaan werkt met erkend opgeleide zweminstructeurs en daarom is het diploma rechtsgeldig. Club Pellikaan geeft zwemlessen volgens de leuke en leerzame EasySwim methode. De kinderen beginnen in het diepe bad, met een verplicht EasySwim drijfpakje en leren alles wat ze moeten leren om zich in de praktijk goed en veilig te kunnen redden. Met de gratis App (Ezzy’s Island) kunnen de kinderen thuis nog oefenen op 9 praktijksituaties door middel van spelletjes- dit om de betrokkenheid van de kinderen te vergroten. De zwemgroepjes bestaan uit maximaal 9 kinderen en de lessen duren 45 minuten. Het verschil met de reguliere ABC zwemlessen? De EasySwim methode is praktijkgerichter. Indien je geen lid bent van de club bedragen de kosten €63,50 per maand. (€48,50 voor leden). Meer zalig nieuws: je kunt overheerlijk koffie of thee leuten in The Coffee Club terwijl je kindje zwemt!

Laco

Met zwembaden in Geleen en Huythuysen biedt Laco Deze link opent in een nieuwe tab veilige, leuke en stimulerende zwemlessen volgens het unieke 10-stappenplan, compleet met voldoende afwisseling om de broodnodige aandacht erbij te houden. Inhaallessen zijn mogelijk en je ontvangt tevens een Krokodil rukzak, handdoek en swimsuit. De lessen duren 60 minuten, de kosten bedragen €53,95 per maand (inschrijven kost eenmalig €29,95).

PS… Wist je dat je bij Laco in Geleen ook kunt schaatsen Deze link opent in een nieuwe tab?

Lees ook:

Alle blogs

Lekker lang weekend met Hemelvaart en Pinksteren 2025

Heerlijke vrije dagen om even helemaal tot rust te komen of dagen waarbij je lekker op pad gaat en ontdekt wat Zuid-Limburg allemaal voor leuks te bieden heeft! Wij hebben weer een lijstje met supertoffe tips klaarstaan! Buiten de deur en lekker thuis. Maak er een paar mooie dagen van met je gezin!

Ontdek Maastricht vanaf het water

Toerist in eigen stad, de regio ontdekken vanaf het water of op zoek naar een tof uitje voor de lange weekenden? Bij Rederij Stiphout ben je aan het goede adres. Van lekker smullen tijdens een cruise, kapitein van je eigen sloep tot een mooie rondvaart. Wij hebben de leukste tips voor je op een rij gezet!

15x kindvriendelijke restaurants met speeltuin én terras!

Lekker hapje eten met het gezin? Bij deze restaurants kunnen ouders genieten van een lekker drankje op het terras terwijl de kids zich vermaken in de te gekke speeltuin. Van ontbijt tot lunch en diner, deze kindvriendelijke plekjes in en om Zuid-Limburg zorgen zeker voor volle maken en veel plezier!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Nieuw planetenpad bij Kattevennen!

De komst van het mooie weer valt gelijk met de opening van het vernieuwde Planetenpad! Met deze unieke, interactieve reis door het heelal willen de kinderen vast wel mee. En er is nog veel meer te doen bij Kattevennen. Zak lekker neer in de 360° filmzaal. Doe mee met de Forest School. En ga los in de speeltuin. Lees hieronder meer over deze fantastische plek!

Een meivakantie vol gezinsuitjes in Zuid-Limburg!

Wat hebben onze kids er zin in: heerlijk 2 weken vrij! Maar wat gaan jullie allemaal doen? Er zijn volop activiteiten in Zuid-Limburg, dus aan keuze geen gebrek! Van sportieve uitjes tot interactieve musea: er is van alles te doen!

Doen met tieners in Limburg

Wanneer je kids opeens tiener zijn, dan is een bezoek aan de kinderboerderij of een speelparadijs opeens passé. Hoe vermaak je tieners in Limburg? Wij hebben gouden tips voor je!

Forest School bij Kattevennen

Klaar voor een avontuur in de natuur? Bouw samen kampen, leer koken op open vuur en ontdek de magie van het bos tijdens Forest School!

Meer inspiratie

Kasteeltuinen Arcen

Een indrukwekkend én ontspannen dagje uit in Kasteeltuinen Arcen.

Pannenkoekencruise

Geniet van onbeperkt pannenkoeken tijdens de Pannenkoekenboottocht van Rederij Stiphout!

Voorstelling: DrakenDrama

Goud Verteltheater presenteert gratis interactief muziek- en verteltheater!

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Expeditie NEXT 2025

Expeditie NEXT: Wetenschap voor nieuwsgierige kinderen

Filmblik Mini: Meivakantie

Deze meivakantie beleef je in Lumière weer een spetterende editie van Filmblik!

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Arriva Kids Vrij Limburg

Kinderen reizen gratis met de bus én trein in Limburg met Arriva Kids Vrij!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief