Romeinenfestival
Stap in de wereld van de Romeinen en beleef spectaculaire gladiatorenshows in het Gallo-Romeins Museum!
Op zaterdag 29 en zondag 30 augustus organiseert het Gallo-Romeins Museum een groots Romeinenfestival. In het museum en op de omliggende pleinen valt er dan van alles te beleven!
Waan je in Romeins Tongeren en wandel over een levendige markt. Ontdek 2000 jaar oude ambachten van heel dichtbij door te neuzen in de ateliers van smeden, pottenbakkers, textiel- en leerbewerkers … De ruim 50 getalenteerde re-enactors laten je voelen, ruiken en proeven van het verleden.
Beleef spectaculaire gladiatorenshows, geniet van Latijnse gezangen of ga helemaal op in een meeslepend mythologisch verhaal!
Kinderen kunnen in het museum deelnemen aan creatieve activiteiten. Voor volwasssenen zijn er interessante lezingen.
Meer info vind je via de roze websitebutton!
Data:
- zaterdag 29 augustus 2026 Zet in mijn agenda
- zondag 30 augustus 2026 Zet in mijn agenda
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Gallo-Romeins Museum
Museumkwartier 5
3700 Tongeren-Borgloon
Openingstijden
Zaterdag 29 en zondag 30 augustus, van 10.00 tot 18.00 uurPrijs
Toegang tot festival en het museum is gratis.Toon op kaart
Lijstjes voor Zuid-Limburg
Meer inspiratie
Kidsproof op Instagram
Blijf via insta op de hoogte van de leukste activiteiten en uitjes voor kinderen!
Pannenkoekencruise Maastricht
Onbeperkt pannenkoeken eten tijdens een rondvaart met Rederij Stiphout in Maastricht!
360° show ‘Voyage of the Stars’ (6+)
Beleef dit ruimteavontuur in de 360° filmzaal van Cosmodrome!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Dagje weg naar Valkenburg met kinderen
Gezellig een weekendje weg naar Valkenburg? Kom je daar in de buurt tijdens je vakantie, of heb je zin in zomaar een leuk dagje uit naar deze toffe stad in Zuid-Limburg? Wij verzamelden allerlei leuke activiteiten die je in Valkenburg aan de Geul met de kinderen kunt doen! Veel plezier!
10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland
WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).
Leukste natuurspeeltuinen in Zuid-Limburg
Kinderen die vies thuiskomen is een geslaagde dag. In Zuid-Limburg heb je geluk, want hier barst het van de plekken waar kinderen vrij kunnen spelen in de natuur. Denk aan klimmen over boomstammen, spelen met water, hutten bouwen en eindeloos struinen.