Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Lekker op vakantie!

Landal Greenparks biedt een heerlijke vakantie voor visueel beperkten. Lekker genieten!

Vakantie is voor heel veel mensen vanzelfsprekend, maar dit is voor mensen met een visuele beperking anders. Gelukkig werken steeds meer organisaties samen om er voor te zorgen dat ook slechtzienden onbezorgd op vakantie kunnen gaan!

Zo biedt ook Landal een aantal bungalows aan die speciaal zijn ingericht en aangepast voor slechtziende en blinde gasten! Daarnaast is er op de twee Landal parken in en om het centrumgebouw belijning en wordt de parkinfo in braille en grote letters aangeboden.

Landal heeft bij het ontwikkelen van een bungalow voor slechtziende en blinde gasten, samen gewerkt met Visio, het expertisecentrum voor slechtzienden en blinden. Tijdens het ontwikkelproces zijn er deskundigen geraadpleegd, waaronder de Technische Unie, Gira en de Oogvereniging. Daarnaast is er ook een uitvoerige praktijktest uitgevoerd, door slechtzienden met en zonder hulphond. Deze mooie samenwerking heeft geresulteerd in twee ‘Visionvilla’s’ die u kunt reserveren op het bosrijke Landal park Landgoed ’t Loo en op vakantiepark Hoog Vaals in Zuid-Limburg.

In de huisjes is er gebruik gemaakt van contrastkleuren en een geavanceerd verlichtingssysteem. Er is een grote flatscreen-tv waarbij de ondertiteling uitgesproken wordt en een afstandsbediening met hele grote toetsen. Ook is er een ‘Wii spel’ met een Balance Board speciaal gemaakt voor slechtziende kinderen en een spelkoffer met grote letter/braille spellen en luisterboeken. Voor een eventuele hulphond is er een hondenmand. En nog veel meer!

Geniet hier dus lekker zorgeloos van een heerlijke vakantie!

Wil je meer informatie? Klik op de websitebutton om naar de website te gaan.

PS: je vindt nog veel meer toegankelijke uitjes en tips in onze categorie ‘Inclusief’.

Toegankelijke inspiratie

Mega Wandel Marathon

Dit wandelfeest is Arnhem is een gezellige toegankelijke dag waar iedereen welkom is!

Prikkelarme familieavond in het Rijksmuseum

Geniet van de kunst in het Rijksmuseum tijdens een prikkelarme openstelling!

Toegankelijke events in april

In april staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

AUTSJ (4+)

Een voorstelling van Het Filiaal over omgaan met prikkels. Met weinig tekst, veel actie, dans en kungfu.

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Koningsdag 2026: wat is er allemaal te doen in Zuid-Limburg?

Met Koningsdag kleurt het hele land oranje. Hier vind je een overzicht van leuke vrijmarkten en andere toffe Koningsdag-activiteiten voor kids!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Een meivakantie vol gezinsuitjes in Zuid-Limburg!

Wat hebben onze kids er zin in: heerlijk 2 weken vrij! Maar wat gaan jullie allemaal doen? Er zijn volop activiteiten in Zuid-Limburg, dus aan keuze geen gebrek! Van sportieve uitjes tot interactieve musea: er is van alles te doen!

Ontdek Maastricht vanaf het water

Toerist in eigen stad, de regio ontdekken vanaf het water of op zoek naar een tof uitje voor de lange weekenden? Bij Rederij Stiphout ben je aan het goede adres. Van lekker smullen tijdens een cruise, kapitein van je eigen sloep tot een mooie rondvaart. Wij hebben de leukste tips voor je op een rij gezet!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief