Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Welkom in de middeleeuwen (8+)

Een hilarische voorstelling gebaseerd op het tv-programma live in het Toon Hermans Theater!

Ben je toe aan ridders, heksen en builenpest? Koningen, kwakzalvers en scheurbuik? En wil je zelf ook even aan de schandpaal? Een historische tijdreis van anderhalf uur, inclusief lijfstraffen voor iedereen. Kom kijken en krijg de pest! Welkom in de Middeleeuwen. Bekend van de NTR-serie van Niek Barendsen, nu live in het theater.

Presentatrice Dorine neemt je mee op een dolle, duizelingwekkende reis door 1000 jaar geschiedenis. Van modderige Germanen tot zoekende ontdekkingsreizigers, van koene kruisridders tot edele jonkvrouwen. Je ontmoet Karel de Grote, Jeanne d’Arc, Erik de Viking en Willem van Oranje. Pest of boekdrukkunst, alles komt voorbij!

Klik op de roze button voor meer informatie!

Tip: neem een kijkje in onze uitagenda voor meer leuke uitjes voor het hele gezin!

Data:

  • zondag 22 februari 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Toon Hermans Theater

Monseigneur Claessensstraat 2

6131 AL Sittard

Mail direct

Mail direct naar Toon Hermans Theater

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Kasteeltuinen Arcen in warme herfsttinten

Een magisch najaar vol licht en kleur

Pannenkoekencruise

Geniet van onbeperkt pannenkoeken tijdens de Pannenkoekenboottocht van Rederij Stiphout!

7x Nieuwe familiefilms bij Pathé

Van Gabby's Poppenhuis tot Dora's Meerminnenavontuur, Sinterklaas op het grote doek en meer!

Prikkelarm museumbezoek

De deuren van Discovery Museum openen speciaal voor mensen die minder prikkels kunnen verdragen!

Uitgelicht

Skeletje (5+) – een kleurrijk feest over de dood en het leven

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland

Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Escape rooms met kinderen in Zuid-Limburg

Samen puzzelen, aanwijzingen zoeken en proberen te ontsnappen: een escape room is het perfecte uitje voor gezinnen met kinderen. In Zuid-Limburg vind je een verrassend aanbod dat geschikt is voor jong en oud.

Aanrader: Discovery Jeugd Colleges

Wetenschappers gaan bij Discovery Museum samen met kinderen op zoek naar antwoorden op belangrijke kwesties. Waarom zijn tropische bossen zo belangrijk en wat gebeurt er als het brein vastloopt? Ontdek het in de jeugdcolleges!

Spectaculair Ridderfestijn bij Kasteel Hoensbroek

Ridders in rinkelende harnassen brengen het verleden tot leven met indrukwekkende riddertoernooien en demonstraties bij Kasteel Hoensbroek. Het Ridderfestijn draait op 18 en 19 oktober rond een niet eerder verteld historisch verhaal: de Slag bij Baesweiler in 1371!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief