Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Zaans Museum

Maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland in het Zaans Museum in Zaandam!

Maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland! 
In het Zaans Museum op de Zaanse Schans maak je kennis met de geschiedenis en cultuur van de prachtige Zaanstreek. Laat je verrassen en ontdek dat ook heel veel vanzelfsprekend Hollandse dingen typisch Zaans zijn. Van de eerste molens tot de nieuwste fabrieken van iconen als Honig, Albert Heijn en Verkade. 
Elke schoolvakantie valt er voor families van alles te beleven in het Zaans Museum. Zo viert het museum elke oktober cacaomaand én ook de Sint schakelt het museum elk jaar in voor pepernoten en speculaas. Kijk voor het hele programma op zaansmuseum.nl. 
 
Verkade Experience 
De Zaanse voedselindustrie wordt tot leven gebracht in het hart van het museum in de Verkade Experience. Waan je in een chocolade- en koekjesfabriek uit de vroege 20ste eeuw, waar de machines nog volop draaien.  
 
Maak je eigen chocolade wikkel 
In de experience kun je ook je eigen chocolade wikkel tekenen en kleuren en met de speciale wikkelmachine om de chocolade reep wikkelen! 
 
De Kuiperij en het Wevershuis 
Vergeet ook niet een bezoekje te brengen aan De Kuiperij en het Wevershuis op de Zaanse Schans. Hier ontdek je van alles oud-Hollandse ambachten. Interessant én leuk!

Voor meer informatie klik je op de roze button.

Tip: Neem een kijkje in de categorie Eropuit voor andere leuke activiteiten.

Zaans Museum Verkade Experience

Schansend 7

1509 AW Zaandam

Openingstijden Zie website
Prijs Familieticket: €40, Het familieticket is geldig voor twee kinderen en twee volwassenen.
Mail direct

Mail direct naar Zaans Museum Verkade Experience

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Dé Muziekwedstrijd 2026; Doe mee en maak kans op leuke prijzen!

LEGOLAND® Discovery Centre daar wil je naartoe!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

BACK TO SCHOOL tips

Het nieuwe jaar is weer begonnen! En dat betekent ook een nieuwe start voor de (sport)clubjes! Dé tijd om een leuke hobby voor je kind te ontdekken.

Festivals voor de hele familie

Op welk van deze zomerfestivals in Amsterdam ga jij deze zomer cultuur snuiven, muziek luisteren en rondstruinen?

Onvergetelijke kinderfeestjes voor feestvarkens in en om Amsterdam

Had je in de zomer ook een jarige? Of binnenkort een kinderfeestje vieren? We hebben hieronder weer superleuke verjaardagsfeestjes in en om Amsterdam verzameld. Veel plezier!

Move Lab Amsterdam – Uniek actief kinderfeestje met nieuwste technieken

Op zoek naar een actief kinderpartijtje in Amsterdam dat even helemaal anders is? Dit is er één waar energie, techniek en plezier samenkomen. Wij gingen naar het Move Lab en geloof me… hier willen ze nog een keer naartoe.

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!