
Zaans Museum
Maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland in het Zaans Museum in Zaandam!
Maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland!
In het Zaans Museum op de Zaanse Schans maak je kennis met de geschiedenis en cultuur van de prachtige Zaanstreek. Laat je verrassen en ontdek dat ook heel veel vanzelfsprekend Hollandse dingen typisch Zaans zijn. Van de eerste molens tot de nieuwste fabrieken van iconen als Honig, Albert Heijn en Verkade.
Elke schoolvakantie valt er voor families van alles te beleven in het Zaans Museum. Zo viert het museum elke oktober cacaomaand én ook de Sint schakelt het museum elk jaar in voor pepernoten en speculaas. Kijk voor het hele programma op zaansmuseum.nl.
Verkade Experience
De Zaanse voedselindustrie wordt tot leven gebracht in het hart van het museum in de Verkade Experience. Waan je in een chocolade- en koekjesfabriek uit de vroege 20ste eeuw, waar de machines nog volop draaien.
Maak je eigen chocolade wikkel
In de experience kun je ook je eigen chocolade wikkel tekenen en kleuren en met de speciale wikkelmachine om de chocolade reep wikkelen!
De Kuiperij en het Wevershuis
Vergeet ook niet een bezoekje te brengen aan De Kuiperij en het Wevershuis op de Zaanse Schans. Hier ontdek je van alles oud-Hollandse ambachten. Interessant én leuk!
Voor meer informatie klik je op de roze button.
Tip: Neem een kijkje in de categorie Eropuit voor andere leuke activiteiten.
Zaans Museum Verkade Experience
Schansend 7
1509 AW Zaandam
Openingstijden
Zie websitePrijs
Familieticket: €40, Het familieticket is geldig voor twee kinderen en twee volwassenen.Toon op kaart
Meer inspiratie


Speurtocht Gigi de Tijdreisgids
Reis mee met de grappige en ondeugende duif Gigi door de tentoonstelling over Amsterdam!
Lente in kasteel Muiderslot
Creatief genieten in de meivakantie: van tuinsafari tot ridders en prinsessen bij Muiderslot!
Bezoek Verzetsmuseum Junior
Maak in de meivakantie kennis met deze aangrijpende periode uit de Nederlandse geschiedenis.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Nieuwe filmtip: De IJsbeerprins: magisch!
Als je van Bambi, van Frozen en de Kleine Zeemeermin houdt, hou je zeker ook van deze nieuwe film De IJsbeerprins. Een magisch verhaal vol prachtige muziek en adembenemende landschappen. Nu in de bioscoop!
30x meivakantie uitjes in en om Amsterdam
Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...
20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland