Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Koningsdag activiteiten en vrijmarkten Breda en verder 2024

Gepubliceerd op 19 april 2024

Weet jij al wat je gaat doen met Koningsdag? Hier vind je een overzicht van leuke kidsproof plekken in en om Breda!

27 april is het Koningsdag. Onze kids vinden het altijd een heerlijke dag. Helemaal in het oranje, geschminkt met een rood-wit-vlaggetje en wat oranje-tattoos en ze zijn er helemaal klaar voor! Lekker rondstruinen over de marktjes, luisteren naar muziek en gezellig iets eten.

In en om Breda zijn er natuurlijk heel veel activiteiten om met de kids te doen rondom Koningsdag. Hierbij een aantal uitgelicht. 

In Breda kun je in de ochtend (toegang tussen 9 – 9:45u) op het Kasteel van Breda genieten van de ‘Buitengewone Vlaggenparade’ Deze link opent in een nieuwe tab. Een indrukwekkend appél van de cadetten onder begeleiding van muziek! Echt een aanrader om naar toe te gaan! Neem wel een geldig legitimatie mee!

Vanaf 11u start de kindervrijmarkt Deze link opent in een nieuwe tab in Stadspark Valkenberg! Wij geven de kids altijd een paar euro en dan mogen ze zelf rondkijken en iets uitkiezen. Daarnaast is er genoeg speelplezier: Je kunt klimmen op een heuse klimwand, een rondje varen met een reddingsboot, er is een springkussen en een draaimolen.

In veel wijken en dorpen in en om Breda worden activiteiten georganniseerd. Zo is er in Prinsenbeek een grote (kinder)vrijmarkt met allerlei activiteiten.

In Oosterhout heb je een grote vrijmarkt in het mooie Slotpark. In Slotpark is er genoeg vermaak voor de kids. Maar ook zijn de activiteiten bij Heuvel en de Markt (o.a. springkussen en kinderkartbaan) zeker een bezoek waard. Het volledige programma is te zien op de website van het ‘Oranje Comité Oosterhout’ Deze link opent in een nieuwe tab.

In Etten-Leur zijn er ook leuke activiteiten te doen! Denk aan de lintjesregen en een optreden van het Gilde.

Bij zowel STEK als Belcrum Beach kun je langs de kleedjes en kramen struinen op zoek naar bijzondere producten, kleding, ambacht, antiek en curiosa. 

In Mortel, Roosendaal en Bergen op Zoom is er ook van alles te beleven tijdens Koningsdag.

Wist je dat we in onze DIY Deze link opent in een nieuwe tab ook superleuke ideetjes hebben staan voor Koningsdag? Voor de vrijmarkt, om te schminken of te knutselen bijvoorbeeld. En wat dacht je van onze 12 kidsprooftips om snel rijk te worden op Koningsdag Deze link opent in een nieuwe tab?

 
Wij wensen iedereen in ieder geval een onvergetelijk feest en feliciteren Koning Willem-Alexander vast met zijn verjaardag op 27 april!

Lees ook:

Alle blogs

4 heerlijke originele recepten voor Pasen

Binnenkort is het weer Pasen en dat betekent natuurlijk genieten van een heerlijk zelf gemaakt paasontbijt of een gezellige Paasbrunch. Samen aan tafel met je vrienden of de héle familie en de tijd nemen voor al dat lekkers. Zoek je nog een leuk receptje dat je kan maken voor het het Paasontbijt of kan je nog wel wat inspiratie gebruiken voor de Paasbrunch?

Gratis en low budget kinderfeestjes in Breda

Een kinderfeestje hoeft echt niet duur te zijn. In en rond Breda zijn er verrassend veel leuke plekken waar je gratis of low-budget een kinderfeestjes kan vieren. Lekker naar buiten, rennen, spelen, bouwen en dieren aaien – dat zijn goede ingrediënten voor een top feestje. Hier vind je 5 toffe tips voor een feestje zonder gedoe én zonder (hoge) kosten.

Paastak voor thuis!

Om je huis om te toveren in een gezellige paassfeer, heeft mijn collega Maud 3 varianten voor een mooie en vrolijke paastak bedacht.

24x inspiratie voor paasei decoraties!

Geen Pasen zonder ei natuurlijk! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes. Gewoon lekker makkelijk met huis, tuin en keuken (knutsel)spullen. Bekijk snel onze tips en laat je inspireren!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief