Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Stedelijk Museum Breda

Ontdek de spannende verhalen van Breda in dit museum!

Lang, lang geleden… in de tijd van ridders, kastelen en geheimen woonden de familie Nassau in Breda. Wist je dat ze familie zijn van onze Koning? Stap in de wereld van toen.

Wil jij ook op avontuur met de Nassaus? Kom dan naar Stedelijk Museum Breda en reis mee terug in de tijd. Wij zijn benieuwd wat jij allemaal ontdekt.

Familiespoor
Je krijgt aan het begin een groepsportret waar de hoofden van de Nassaus nog niet goed op staan. Deze hoofden kan je stempelen op verschillende plekken in het museum. Dus speur rond en stempel je eigen groepsportret bij elkaar!
In de tentoonstelling de Nassaus van Breda leer je de familie Nassau kennen. Ze zijn van adel en wonen in een kasteel. Op 13 plekken in de tentoonstelling stellen ze zich aan je voor. Bij elk persoon krijg je een opdracht: zoeken, luisteren, doen of denken. Ben je klaar? Stempel het hoofd maar!

Tip! Doe het RaRaRa spel en laat je hersens kraken door te bedenken waarvoor voorwerpen gebruikt werden die ooit doodgewoon waren. Of bouw zelf een abnormale uitvinding in de Fabriek van Breda.

Nieuw museum
Stedelijk Museum Breda is helemaal vernieuwd! Laat je inspireren door geschiedenis en kunst van nu.
Wil je meer over dit museum weten? Klik dan via de roze button direct door naar hun website.

Stedelijk Museum - Breda

Boschstraat 22

4811 GH Breda

Mail direct

Mail direct naar Stedelijk Museum - Breda

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

FunZone Roosendaal

Kom een top dagje beleven bij FunZone Roosendaal! Spring en speel erop los!

FunZone Breda

Bij FunZone Breda speel en spring je erop los! Kom je ook?

Nieuwe topfilms bij Kinepolis

Wow, wat draaien er weer fantastische familiefilms bij Kinepolis Breda!

Voorjaarsvakantie in het Onderwijsmuseum

Kom je ook knutselen, spelen en ontdekken met het hele gezin deze vakantie?

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

De leukste schminkvoorbeelden voor kinderen met carnaval

Carnaval komt eraan…
…en dat betekent dat we weer de verkleedkist erbij moeten pakken en de schminkdoos klaar moeten zetten. Ik hou ervan en gelukkig mijn kinderen ook!

9 x warme chocolademelk in Breda

Wij zijn dol op warme chocolademelk! Het liefst met een lekkere dot slagroom erbij. Speciaal voor jou verzamelden wij de leukste adresjes voor warme chocolademelk.

Carnavalsoptochten in en om Breda 2026!

Alaaf...Alaaf...De verkleedkleding kan weer uit de kast en je haar mag in de gekste kleuren gespoten worden, het is namelijk weer tijd om mee te feesten met de leukste carnavalsoptochten!

5 heerlijke boswandelingen met kidsproof restaurant!

Wij vinden het heerlijk om met het hele gezin de natuur in te trekken en samen een wandeling te maken! Nog leuker als er ook nog een fijn restaurantje in de buurt zit, waar we na kunnen genieten met een drankje, hapje eten of borrel. Onze 5 favorieten van dit moment hebben we voor jullie verzameld!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief