Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

10 lentetips om zelf te maken

Gepubliceerd op 1 maart 2024

Gezellig met je kinderen thuis knutselen is heerlijk. Lees hier onze top 10 lentetips om zelf te maken!

De lente is natuurlijk een heerlijk seizoen om er op uit te gaan met de kinderen. Lekker naar buiten genieten van het eerste lente-zonnetje. Hoewel thuis ook erg fijn kan zijn. Iets lekkers bakken, iets moois knutselen of schminken! 

 
Wij hebben voor de gemaksmoeders onder ons vast leuke tips verzameld om samen mee aan de slag te gaan. Niet moeilijk, leuk om samen te maken én het resultaat is om blij van te worden! Klik op de titel voor een uitgebreide beschrijving per tip.
 
Heb jij ook weer overal moestuintje in de vensterbank staan? Bij ons thuis zijn de kinderen er weer erg druk mee. Kijk hier hoe wij de stekbakjes zelf maken. Staat ook nog vrolijk!
 
De krokussen en narcissen staan al weer boven de grond. Maar met pijpenragers kun je zelf de mooiste creaties en kleurcombinaties maken!
 
Heb je met Pasen veel eieren gegeten? Gooi de dozen dan niet weg! Deze kun je goed gebruiken om iets moois van te knutselen. Bijvoorbeeld deze mooie draak, een bij of kever
 
In dit 3D konijntje zit echt vaart. Kijk op de site hoe je deze maakt. Leuk toch!
 
Haal de lente in huis met dit zelfgemaakte bloempotje! Het enige dat je nodig hebt zijn wasknijpers. Je kunt het bakje ook nog leuk versieren.
 
Hier thuis zijn mijn meiden gek op schminken. Steeds bedenken we iets nieuws. En nu natuurlijk helemaal in het thema van de lente met vrolijke lieveheersbeestjes.
 
In de lente worden de meeste jonge dieren geboren. Schattig en vaak favoriet bij de kinderen en dus ook leuk als knutselonderwerp, donzige kuikentjes zijn niet moeilijk!
 
Met gemakkelijke basisvormen maak je vrolijke kippen of een haan. De kleuren kun je zelf kiezen en met de veren maak er zelf echt iets moois van!
 
Ook leuk: lekker kliederen in de keuken! Bij dit recept heb je geen oven nodig. De koekjes moeten wel even opstijven in de koelkast.
 
Bellenblazen kun je natuurlijk overal in de winkel kopen, maar je kunt ze ook zelf maken. Wel zo leuk!
 
Geniet van de lente en veel knutselplezier! 

Lees ook:

Alle blogs

HERFSTBINGO!

Naar buiten en een lekkere wandeling maken, hoort bij de herfst. Om dit nog leuker te maken hebben we een herfstbingo gemaakt. Print deze van te voren uit en zoeken maar. Wie heeft er als eerste bingo?

18x Heerlijke herfstwandeling in en om Den Bosch

Lekker wandelen altijd een goed idee! Wist je dat Den Bosch en omgeving héél veel mooie plekken heeft waar de kids uren rond kunnen struinen in de natuur? Wij verzamelden maar liefst 18 fijne plekken voor een mooie en leuke boswandeling met kinderen in de winter!

14x herfstknutselen met eikeltjes en kastanjes

Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.

3 x schattige herfstdiertjes van natuurlijke materialen

Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.

Favoriete uitjes & adressen

Voorleesochtend in Den Bosch

Kinderboekenmaand bij Huis73: Spot aan!

Spelen in het donker bij de speeltuin

Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie

Herfstvakantie bij GeoFort

Herfstvakantie in het Museumpark VONK

Het Herfstfestival | BillyBird Hemelrijk

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Meer inspiratie

Gratis Kinderworkshops Herfstvakantie!

Neem je kind mee en maak samen een sleutelhanger die een eigen verhaal vertelt!

Uitgelicht – Een nacht in het Openluchtmuseum

Wandel samen na sluitingstijd door een prachtig verlicht Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem!

Herfstvakantie bij GeoFort

Ontdek deze herfst planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

Herfstvakantie in het Museumpark VONK

Kom je deze herfstvakantie tijdreizen?

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Ontdek de leukste spellen bij het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht, op 7 en 8 november.

Op ontdekking bij het NMM

Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!

Het Herfstfestival | BillyBird Hemelrijk

Beleef het Herfstfestival bij BillyBird Hemelrijk

Herfstvakantie bij de Verkadefabriek in Den Bosch

Monsters zoeken, spookpopjes maken en samen naar de film: wat kiezen jullie?

Win gezinstickets voor Fun Forest
Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor een Fun Forest-locatie bij jou in de buurt!

Ik doe mee!