Blogs & inspiratie
5x Dieren pannenkoeken
Gepubliceerd op 13 maart 2023
Pannenkoeken zijn heerlijk om te eten, maar misschien nog wel leuker om te versieren!
Na het handen wassen kan het pannenkoeken versieren beginnen!
Wat hebben we gebruikt voor deze pannenkoeken in de vorm van een dier?
– Pannenkoeken 🙂
– Poffertjes
– Mandarijn
– Appel
– Banaan
– Bosbessen
– Bramen
– Eetbare decoratiestift
– Nutella
Voor de bramen en bosbessen kun je ook eenvoudig iets anders bedenken.
Meestal rolt hij lekker in de modder en hij is vaak te vinden in de dierenparken. De eerste pannenkoek is een… varken!

Dit roze diertje is te maken met een pannenkoek, een poffertje en twee bosbessen als snuit, twee stukjes banaan en bosbessen voor de ogen en nog twee stukjes pannenkoek voor de oortjes.
Hij is heel groot, kan super hard brullen en rent als een speer. De tweede pannenkoek is een… beer!

De beer maak je met een pannenkoek, twee poffertjes en decoratiestift voor de oren, een stukje banaan voor de neus, nutella voor op de neus en bosbessen voor op de neus en de ogen.
Hij wordt ook wel de koning der dieren genoemd, heeft prachtige manen en brult als schreeuw. De derde pannenkoek is een… leeuw!

Voor het maken van een leeuw heb je nodig: een pannenkoek, een stukje pannenkoek voor de neus, poffertjes voor de oren en een poffertje voor op de neus met een braam en stipjes van Nutella. Voor de ogen heb je twee schijfjes banaan nodig met twee bosbessen. De manen van de leeuw maak je met stukjes mandarijn.
Dit dier heeft kieuwen om te ademen, komt vaak voorbij in scholen en met zijn zwemkwaliteiten is het ook niet mis. De vierde pannenkoek is een … vis!

De vis wordt gemaakt van een dubbel opgevouwen pannenkoek, een schijfje banaan met bosbes als oog, een stukje mandarijn als vin en een stukje pannenkoek met decoratiestift als staart. Ook voor het mondje kun je een decoratiestift gebruiken.
Hij is vaak te zien met pasen, heeft hele lange oren en is een echte vechtersbaas. De vijfde pannenkoek is een… haas!

Deze springkoning maak je met een klein rondje pannenkoek, 2 halve bananen voor de oren, twee plakjes banaan en bosbessen voor de ogen, braam voor de neus, poffertjes voor de wangen, en reepjes appel voor de snorharen.
Wij vonden het bijna zonde om ze op te eten… Veel succes!
~ Carlijn ~
Lees ook:
Alle blogs
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.
20 x Hapjes voor het kerstdiner op school
Voor de gemaksmoeders onder ons, 20 ‘Hoe-overleef-ik-het-kerstdiner-op-school?’-recepten. Zo maak je er een superfeestelijke én gemakkelijke traktatie van!
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!Meer inspiratie
IJM’s Winterparadijs!
Winterparadijs in Vught met overdekte schaatsbaan en toffe activiteiten voor het hele gezin!
Bosch Winters Paradepaardje
Kom schaatsen op de Parade in Den Bosch en beleef de geweldige winterse sferen tijdens de kerstvakantie!
Het Zuiderlicht
Beleef de magie van het Zuiderlicht in Den Bosch! Een festival vol licht en verbinding tijdens de winter!